Start Arrow WnętrzaArrowPokój dzieckaArrow Podłogi w pokoju dziecka…

Podłogi w pokoju dziecka…

Aranżując pokój dziecka, szczególną uwagę warto zwrócić na podłogę. To właśnie ona jest głównym miejscem zabawy Twojej pociechy. Powinna więc być trwała i bezpieczna. Nie zapominajmy także o aspekcie estetycznym. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze podłogi do pokoju dziecka…

Drewno czy panele?

Zarówno drewno, jak i panele mają swoje plusy. Drewniana podłoga jest z pewnością łatwa w utrzymaniu czystości, co jest ważnym aspektem w dziecięcym pokoju. Wystarczy ją odkurzyć, a trudniejsze zabrudzenia przetrzeć wilgotną ścierką. Warto pamiętać o impregnacji drewnej podłogi, gdyż to uchroni ją przed wilgocią. Na rynku dostępnych jest wiele preparatów, które skutecznie zabezpieczą drewno przed niechcianym płynem, wylanym przez dziecko. Kolejną zaletą drewnianej podłogi jest jej łatwa renowacja. Wystarczy użyć do tego odpowiedniego preparatu. Jeśli jednak podłoga jest bardzo zniszczona, można ją zeszlifować i na nowo pokryć olejem lub lakierem UV. Kolejnym atutem drewnianej podłogi jest fakt, że jonizuje ona powietrze, tym samym budując korzystyny mikroklimat we wnętrzu, co pozytywnie wpływa na zdrowie dziecka, jak i domowników. Naturalny materiał, jakim jest drewno, nie przyciąga kurzu, a więc idealnie sprawdzi się wśród alergików. 

Panele laminowane natomiast są odporniejsze na wszelkiego typu uszkodzenia czy zarysowania niż drewno. To z pewnością sprawia, że rodzice cześciej decydują się na ten materiał podłogi w pokoju dziecka. Warto dodać, że podłogi laminowane mogą mieć różne kolory oraz wzory, co pozytywnie wpływa na aspekt wizualny. 

Wykładziny i dywaniki

To trzecia opcja materiału podłogowego w pokoju dziecka. Zarówno wykładziny, jak i dywaniki są ciepłe i przyjemne w dotyku, co pozwala na swobodną i wygodną zabawę dziecka. W sprzedaży dostępnych jest wiele wzorów i kolorów, które dostosowane są do wieku Twojej pociechy. Decydując się na dywan, pamiętaj o jego odpowiednim rozmiarze. Aby uniemożliwić jego przemieszczanie, umieść pod nim specjalną matę, która utrzyma go w jednym miejscu, dzięki czemu dziecko będzie mogło bezpiecznie się bawić. Jeśli jednak wybierzesz wykładzinę, postaw na tę o krótszym włosiu. Łatwiej będzie Ci usunąć z niej wszelkie okruszki jedzenia. 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


Luty 13, 2020
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty