Start Arrow Wiadomości Arrow Podłoże to podstawa – Grunt Uniwersalny i Grunt Kontaktowy firmy Den Braven

Podłoże to podstawa – Grunt Uniwersalny i Grunt Kontaktowy firmy Den Braven

Zanim przystąpimy do wykończenia powierzchni ścian czy podłóg, należy je odpowiednio przygotować. Warto w tym celu wykorzystać jeden z preparatów gruntujących firmy Den Braven. Grunt Uniwersalny i Grunt Kontaktowy to para, która podoła każdemu wyzwaniu, tworząc idealne podłoże do dalszych prac.

fot. Den Braven

Estetyczne i trwałe powierzchnie z płytek ceramicznych na tarasie, balkonie, czy też w łazience lub kuchni to nie tylko efekt wyboru wysokiej jakości okładziny i jej starannego ułożenia. W miejscach narażonych na działanie czynników atmosferycznych oraz w pomieszczeniach mokrych najważniejsze jest to, co pozostaje niewidoczne, czyli skuteczna hydroizolacja. Firma Den Braven przygotowała kompleksowy system produktów do podpłytkowej izolacji przeciwwilgociowej i przeciwwodnej – Hydroizolacja-2K. Pierwszy krok przy jej wykonaniu stanowi odpowiednie agruntowanie całej powierzchni.

Mniejsza chłonność i większa przyczepność 

Grunt Uniwersalny to wodny preparat gruntujący na bazie akrylowej, który idealnie nadaje się na nowe podłoża porowate i chłonne, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Zmniejsza i wyrównuje chłonność  podłoży takich jak tynki cementowe, cementowo-wapienne oraz gipsowe, a także beton, gazobeton, czy ceramika budowlana. Po odparowaniu tworzy bezbarwną powłokę o wysokiej przyczepności, a powstały w ten sposób film wykazuje bardzo dobre parametry wytrzymałościowe. Natomiast do gruntowania podłoży gładkich i niechłonnych przeznaczony jest Grunt Kontaktowy. Sprawdzi się na powierzchniach emaliowanych, szkliwionych, glazurowanych, materiałach drewnopodobnych i gładko zatartym betonie. Podczas remontu pozwala uniknąć skuwania starych płytek ceramicznych, na których dzięki niemu bez problemu można ułożyć nową okładzinę. Preparat z domieszką piasku kwarcowego tworzy szorstką warstwę sczepną. Jest bardzo wydajny – zużycie to zaledwie 0,15-0,2 kg/m2. Charakteryzuje się też krótkim czasem schnięcia (2 godziny), pełne utwardzenie uzyskując do 12 godzin.

Wszechstronne preparaty

Grunt Uniwersalny i Grunt Kontaktowy firmy Den Braven to produkty o niezwykle szerokim zastosowaniu. Nie tylko stanowią elementy komplementarnego systemu, będąc bazą pod dwuskładnikową zaprawę izolacyjną Hydroizolacja-2K, ale mogą też być wykorzystywane przy przygotowywaniu podłoża pod inne prace budowlane. Grunt Uniwersalny można użyć przed pokryciem powierzchni farbą, tynkiem, klejem czy gładzią. Nie tylko poprawi jakość podłoża i zapewni optymalne warunki schnięcia wyrobów nawierzchniowych, ale też znacząco zmniejszy zużycie farb. Grunt Kontaktowy zastosować można pod zaprawy wyrównujące, samopoziomujące, masy szpachlowe oraz kleje.

Preparat gruntujący odpowiednio dobrany do cech podłoża oraz rodzaju warstw wykończeniowych przesądza o efekcie końcowym prac. Pominięcie tego kroku lub użycie produktów niskiej jakości może szybko skutkować pogorszeniem trwałości i wyglądu ściany, podłogi czy nawierzchni tarasowej.

www.denbraven.pl

Den Braven East Sp. z o.o. z siedzibą w Wysogotowie koło Poznania, będąca oddziałem Grupy Den Braven, od kilkunastu lat zajmuje się propagowaniem nowoczesnych technik uszczelniania w Polsce i w Europie Wschodniej. Holding Den Braven jest uznanym światowym liderem technologii uszczelnień. Dzięki nowoczesnym fabrykom, zaawansowanym produktom i aktywności doświadczonego personelu w kilkudziesięciu oddziałach handlowych, marka Den Braven jest dziś rozpoznawalna na całym świecie, ciesząc się sympatią i zaufaniem profesjonalistów. Różnorodność i wysoka jakość produktów Den Braven gwarantuje ich szerokie zastosowanie w budownictwie, przemyśle, motoryzacji, szklarstwie i gospodarstwie domowym. W ofercie Den Braven East znajduje się szeroki wybór mas uszczelniających, w tym popularnych silikonów, akryli, pian poliuretanowych, klejów montażowych, HD-polimerów, akcesoriów do ich użycia oraz innych wyrobów chemii budowlanej, przemysłowej i samochodowej.

Źródło:Den Braven

Den Braven
Wszystkie komunikaty (1095)

Dodane przez: Fly PR

Fly PR
Dodaj komentarz

Data dodania:


Marzec 18, 2016
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Wnętrza projektów domów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 • Promocja

  Inteligentny system oświetlenia Cube

 • Nowoczesny Plafon Kantoor Gray

 • Mop chenille z kijem teleskopowym 120 cm

 • Kinkiet HILTON SILVER TK Lighting + gratis żar...

 • Lampa wisząca Wire White 3pł.

 • Promocja

  Lampa stołowa mini-trójnóg Kwitnące tulipany

 • Abażur Luna 60

 • Promocja

  Listwa Snow 3pł. spot czarny

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: wykańczanie