Start Arrow Wiadomości Arrow Podłoże to podstawa – materiały podkładowe marki Wineo

Podłoże to podstawa – materiały podkładowe marki Wineo

Przed przystąpieniem do montażu paneli podłogowych należy zadbać o odpowiednie przygotowanie podłoża. Odpowiednio dobrane płyty i maty podkładowe mogą skutecznie wyciszyć pogłos kroków, poprawić akustykę wnętrza, zniwelować nierówności posadzki, ułatwić montaż czy izolować termicznie. W ofercie marki Wineo znajdziemy też podkłady dostosowane do układania na ogrzewaniu podłogowym i podłożach mineralnych. Jak dobrać właściwy materiał podkładowy?

Mata wyciszająca Wineo

Cicha i ciepła podłoga 

Nowoczesne materiały podkładowe mogą stanowić skuteczny sposób na rozwiązanie problemu nieprzyjemnych odgłosów, jakie wywołują uderzenia o twardą powierzchnię paneli laminowanych. Wysokiej jakości produkty są przy tym trwałe, odporne i stabilne. Mata wyciszająca Wineo Noise Protect posiada doskonałe właściwości akustyczne – tłumi pogłos kroków wewnątrz pomieszczenia o 15%, a dźwięk kroków na zewnątrz pomieszczenia o 15 dB. Produkt ten występuje również w wersji ze zintegrowaną folią paroizolacyjną, dzięki czemu może być bezpiecznie stosowany na podłożach mineralnych.

Jeszcze lepiej odgłosy wewnątrz pomieszczenia oraz dźwięki transmisyjne pochłaniają podkłady ekologiczne Wineo Sound-Protect, które w 90% wykonane są z surowców naturalnych. Dostępne w dwóch grubościach (2 i 3 mm) charakteryzują się dużym ciężarem, co również wpływa na poprawę akustyki wnętrza. Mata Wineo Sound-Protect Eco tłumi odgłos kroków wewnątrz pomieszczenia o ok. 28%, a dźwięki słyszalne na zewnątrz o 19 dB. Grubsza mata Wineo Sound-Protect Eco Profi odgłosy wewnątrz pomieszczenia zmniejsza aż o ok. 31%, a na zewnątrz – o 20 dB.  Warto też zwrócić uwagę na to, że współczynnik oporu ciepła to zaledwie 0,01 m2K/W, dzięki czemu produkty doskonale sprawdzą się na ogrzewaniu podłogowym.

Podkład zamiast kleju

Nie ma wątpliwości, że twarde panele laminowane wymagają zastosowania podkładów wyciszających. Choć elastyczne podłogi winylowe mają lepsze właściwości akustyczne, również w ich przypadku użycie dodatkowej maty redukującej dźwięki jest jak najbardziej wskazane. Do tego celu dedykowany jest trwale elastyczny podkład Wineo silentCOMFORT, przeznaczony do podłóg ekologicznych PURLINE  oraz podłóg winylowych do montażu na tzw. click. Redukuje transmisyjny odgłos kroków o maksymalnie 14%. Przy okazji pozwala usunąć niewielkie nierówności podłoża i podnosi komfort montażu podłóg winylowych i podłóg ekologicznych PURLINE.

Innowacyjnym materiałem podkładowym do podłóg ekologicznych PURLINE oraz podłóg winylowych jest Wineo silentPREMIUM.  Powstał specjalnie z myślą o podłogach, które wymagają układania na klej. Produkt ten fabrycznie posiada na wierzchniej powierzchni warstwę klejącą, która zastępuje stosowanie klejów w trakcie montażu. Wystarczy na oczyszczonym podłożu rozłożyć matę wyciszającą i bezpośrednio na niej układać podłogę winylową, dociskając poszczególne elementy do warstwy samoprzylepnej. Jest to niezwykle prosty sposób na przyspieszenie prac remontowych. W zależności od zastosowanej warstwy wykończeniowej Wineo silentPREMIUM redukuje transmisyjny odgłos kroków o ok. 13-15 dB. Oba rodzaje podkładów do podłóg winylowych mogą być stosowane na ogrzewaniu podłogowym.

Dodatkowe informacje o podłogach marki Wineo dostępne są na stronie internetowej:
http://www.wineo-polska.pl/panele-podlogowe/

Dodane przez: Fly PR

Fly PR
Dodaj komentarz

Data dodania:


Maj 29, 2017
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
1
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Komentarze

Najnowsze komentarze

tigermateusz Odpowiedz 2017-05-31 13:26:06

Ja polecam materiały izolacyjne atestowane od specjalistów od Akustyki APAMA acoustic project

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Lampa podłogowa Trójnóg Pustynna Burza

  • Zwis pojedynczy Galaxy 1640

  • Promocja

    Lampa wisząca Aida White 2pł.

  • Zwis pojedynczy Galaxy 1642

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: nowe podłogi i posadzki