Start Arrow Wiadomości Arrow Podsumowanie targów Budma 2012

Podsumowanie targów Budma 2012

Najnowsze, dostępne na rynku rozwiązania dla różnych sektorów branży budowlanej – to główny powód dla którego warto było odwiedzić Poznań w dniach od 24 do 27 stycznia 2012 roku. W tym czasie na Międzynarodowych Targach Budownictwa BUDMA na powierzchni przekraczającej 60 000 m2 swoją ofertę zaprezentowało ponad 1200 firm z 33 krajów.

Fachowcy z całego świata

Szeroka kampania promocyjna, która poprzedziła targi, przyniosła spodziewany efekt. Budmę 2012 odwiedziło około 51.000 specjalistów z branży budowlanej, wśród nich przedstawiciele kluczowych grup zwiedzających – architektów, inżynierów budownictwa i rzemieślników, firm wykonawczych, inwestorów i przedstawicieli handlu.

(Targi Budma 2012, fot. Röben)

Wystawcy podkreślali w rozmowach szczególny wzrost liczby gości z zagranicy oraz architektów. Magnesem dla tej grupy zwiedzających były wydarzenia i wystawy związane z organizowanym po raz pierwszy na poznańskich targach budowlanych projektem Strada di Architettura. Była to specjalna ścieżka zwiedzania, która połączyła ze sobą trzy, leżące w oddalonych od siebie częściach ekspozycji strefy (WIEDZA, INSPIRACJA, DOŚWIADCZENIE), gdzie odbywały się m.in. wydarzenia z udziałem zaproszonych architektów światowego formatu.

Gośćmi specjalnymi projektu Strada di Archittetura byli: profesor Dietmar Eberle wykładający na słynnej ETH w Zurychu oraz Aron Losonczi, absolwent Royal University of Fine Arts w Sztokholmie, który w 2001 r. opatentował, a potem udoskonalał transparentny beton (próbki przejrzystego betonu można było także zobaczyć na Budmie).

Innowacyjne technologie budowlane

Dwudziesta pierwsza edycja Budmy odbywała się pod hasłem „Budownictwo przyszłości – uwolnij swoją wyobraźnię”. Ekspozycja i program wydarzeń skoncentrowane były na prezentacji najnowszych rozwiązań – wszystko po to, by poznańskie targi budowlane odgrywały aktywną rolę w wyznaczaniu kierunków rozwoju budownictwa, będąc dla wystawców skuteczną platformą promocji ich innowacyjnych produktów, a dla zwiedzających największą i najbardziej komplementarną prezentacją budowlanych technologii jutra.

Budma to nie tylko stoiska wystawców, ale również liczne interaktywne ekspozycje specjalne, pokazy i warsztaty. W ramach ekspozycji BUDSHOW 2012 powstał nowoczesny dom wyróżniający się niskimi wskaźnikami energii wbudowanej (użytej do wyprodukowania materiałów budowlanych), energii końcowej (zużywanej do ogrzania wnętrza i podgrzania ciepłej wody użytkowej) oraz energii pierwotnej, do której zużycia ze środowiska przyczynia się budynek.

Tradycyjnie najlepsi rzemieślnicy młodego pokolenia z całego kraju zaprezentowali swój kunszt podczas mistrzostw Polski młodych dekarzy i młodych parkieciarzy. Okazją do zapoznania się z najnowszymi narzędziami i technologiami była ekspozycja specjalna Nowoczesny Warsztat Ciesielski oraz warsztaty montażu okien.

Inne nowatorskie i ważne tematy, które zagościły w programie targów Budma to np. rewitalizacja zabudowy, termomodernizacja, wykorzystanie nano-technologii, budownictwo wysokościowe, akustyka wnętrz czy komputerowo wspomagane projektowanie, wykonawstwo i eksploatacja budynków czyli building information modeling.

Równolegle z targami BUDMA odbyły się

  • Międzynarodowe Targi Maszyn, Pojazdów oraz Sprzętu Budowlanego BUMASZ,
  • Targi CBS – Budownictwo Sportowe, Rekreacyjne, Wellness i Spa
  • GLASS – targi branży szklarskiej.

Budma 2013 – Inteligentna architektura

Kolejna dwudziesta druga edycja Międzynarodowych Targów Budownictwa Budma odbędzie się w dniach 29.01.-1.02.2013 r. pod hasłem „Budownictwo przyszłości – Inteligentna architektura”.

Autor: Informacja prasowa MTP


Wszystkie komunikaty (6574)

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Luty 2, 2012
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty