Start Arrow OgródArrow Poinsecja: uprawa i pielęgnacja świątecznej rośliny

Poinsecja: uprawa i pielęgnacja świątecznej rośliny

Ta wyjątkowa roślina zdobi nasze wnętrza w okresie świątecznym. Dostępna w różnych kolorach, doskonale wpasuje się w każdą stylistykę pomieszczenia. Zastanawiasz się, jak ją uprawiać i pielęgnować? Oto nasze wskazówki! Sprawdź i zainspiruj się!

Wybór, uprawa i pielęgnacja rośliny 

Aby poinsecja nie była gwiazdą jednego sezonu, trzeba ją pielęgnować od momentu zakupu. 

Dobra jakość sadzonki 

Wysoko gatunkową roślinę można rozpoznać po nieuszkodzonych liściach i małych, żółtych pączkach, znajdujących się między przylistkami. Ziemia nie powinna być ani wysuszona, ani zbyt wilgotna. Kupując gwiazdę betlejemską, należy starannie owinąć ją papierem na czas podróży do domu, aby zabezpieczyć ją przed przeciągami. 

Stanowisko 

Roślina preferuje ciepłe i jasne stanowiska. W miesiącach zimowych dobrze czuje się na parapecie od strony południowej. Bezpośrednie światło słoneczne nie zaszkodzi jej. 

Podłoże 

Ziemia dla poinsecji powinna być: przepuszczalna, bogata w próchnicę oraz lekko kwaśna. W okresie kwitnienia zaleca się, aby była stale wilgotna. 

Podlewanie i nawożenie 

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, roślina wymaga stale wilgotnego podłoża, a więc należy ją regularnie podlewać. Pamiętaj jednak, aby ziemia nie była mokra, bowiem korzenie zaczną gnić i pojawią się choroby grzybowe. 

Poinsecja nie wymaga nawożenia. 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


listopad 29, 2021
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
2
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Komentarze

Najnowsze komentarze

Maja Odpowiedz 2021-12-11 21:40:23

Ah, gwiazdy betlejemskie to chyba najlepszy aspekt świąt <3 zachwycają moje oczy. Tylko trzeba wiedzieć, jak o nie dbać :)

Martini Odpowiedz 2021-12-05 12:03:22

Super, bardzo dużo wiedzy nt. rośliny, która i tak gości w większości domów na święta. U mnie to obowiązkowy element dekoracji. Na pewno wykorzystam wszystkie rady :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty