Start Arrow WnętrzaArrowPokój dzieckaArrow Pokój dla dwojga dzieci – podzielić?

Pokój dla dwojga dzieci – podzielić?

Jestem na etapie tworzenia pokoiku dziecięcego chłopca i dziewczynki (dziewczynka 3lata, chłopiec 1rok). Powierzchnia jaką mam do wykorzystania to ok 20m2. Zastanawiam się nad dzieleniem pokoju ścianka na dwa mniejsze-czy jest to dobry pomysł. Czy może wstrzymać się i podzielić pokój poprzez kolor… Proszę o jakieś sugestie. (Załączam rysunek pokoju dla łatwiejszej wizualizacji).

wizualizacja czytelniczki

Odpowiedzi udziela Dorota Chmielnicka, Ekspert aranżacji wnętrz WiD Studio:

Jeżeli w przeciągu najbliższych pięciu lat przewiduje Pani wykonanie ponownego gruntownego remontu, podczas którego możliwe byłoby podzielenie dużego pokoju na dwa mniejsze, może Pani na razie pozostawić pokój bez zmian. Możliwe jest natomiast, na tym etapie (biorąc pod uwagę, że dzieci są jeszcze małe) dostosowanie pokoju do jego koedukacyjnej funkcji, za pomocą kolorowych, bajkowych akcentów, bez różnicowania na część damska i męską.

Zdecydowanie jednak doradzam jako docelowe rozwiązanie podział tego pomieszczenia na dwa mniejsze. Za takim pomysłem przemawia płeć oraz różnica wieku, które z czasem mogą doprowadzić do niepotrzebnych napięć między dziećmi. Pokój o powierzchni 10m2 daje dużo możliwości pozwalających w sposób ciekawy zaaranżować przestrzeń dla każdego z dzieci. Dodatkowo, jak widać na załączonym przez Panią rzucie pomieszczenia, podział nie sprawi żadnych trudności technicznych, a w rezultacie otrzymamy dwa dobrze doświetlone i ustawne pokoje.

(Jeden pokój dla dziewczynki i chłopca z czasem może prowadzić do niepotrzebnych spięć)

(Jeden pokój dla dziewczynki i chłopca z czasem może prowadzić do niepotrzebnych spięć)

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty