Start Arrow WnętrzaArrowPokój dzieckaArrow Pokój dla dziecka w stylu skandynawskim

Pokój dla dziecka w stylu skandynawskim

Z pewnością nie każdy o tym wie, ale za głównego przedstawiciela stylu skandynawskiego uważany jest Carl Larsson – malarz, pochodzący ze Szwecji. Obrazy jego autorstwa nacechowane są spokojem i wszechobecną harmonią. We wnętrzach w stylu skandynawskim to właśnie spokój i harmonia odgrywają najważniejszą rolę. Zastanawiasz się, jak urządzić pokój dziecka w tym stylu? Oto nasze wskazówki…

Kolorystyka we wnętrzu

We wnętrzu w stylu skandynawskim króluje biel. Kolorami, które delikatnie ożywiają aranżowaną przestrzeń są pastele. Takie połącznie z pewnością sprawi, że w pokoju malucha zapanuje ład i spokój.

Oświetlenie

Jak powszechnie wiadomo, oświetlenie to jeden z najważniejszych elementów aranżacji. W pokoju dziecka pełni rolę szczególną. Dlaczego? Ponieważ przestrzeń ta spełnia kilka funkcji. Przede wszystkim to miejsce odpoczynku, ale również zabawy i nauki. W pokoju urządzonym w stylu skandynawskim, bardzo ważne jest naturalne światło. Liczne przeszklenia i brak zasłon sprawią, że tego światła będzie z pewnością więcej. Nie zapomnij także o oświetleniu sztucznym. Pamiętaj, aby w pokoju dziecka zamontować kilka źródeł światła. Dzięki temu aranżowana przestrzeń będzie dobrze doświetlona.

Sprawdź nowości produktowe, dostępne w naszej ofercie: 

Lampa Plafon Stars&Pink.

Lampa Flexi Minky.

Naturalne materiały

Styl skandynawski kocha naturalne materiały. We wnętrzu, urządzonym w tym stylu nie powinno zabraknąć drewnianych i bielonych mebli. Dzięki temu aranżowane wnętrze prezentować się będzie przejrzyście i nowocześnie.

Tkaniny

Aby ocieplić i ożywić nieco urządzaną przestrzeń, wybierz miękkie tkaniny. Postaw na kolorowe pledy i narzuty, a także grube koce. Dodatki te będą piękną i funkcjonalną dekoracją wnętrza. Pamiętaj jednak, aby nie przesadzić z ich ilością, bowiem styl skandynawski to w głównej mierze minimalizm.

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


marzec 26, 2019
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: wnętrza