Start Arrow WnętrzaArrowPokój dzieckaArrow Pokój dla dziecka w stylu skandynawskim

Pokój dla dziecka w stylu skandynawskim

Inicjatorem stylu skandynawskiego był szwedzki malarz Carl Larsson. To właśnie na jego obrazach, przedstawiających życie codzienne, widnieją elementy cechujące ów styl. Warto dodać, iż z obrazów malarza bije spokój i harmonia, co bez wątpienia wyróżnia także wnętrza urządzone w stylu skandynawskim.

Jak urządzić pokój dziecka na wzór obrazów Larssona? Oto kilka porad.

Nie od dziś wiadomo, że styl skandynawski uwielbia biel. To właśnie ten kolor powinien być głównym kolorem na ścianach w pokoju dziecka. Jednak możemy także użyć innych, jasnych i stonowanych kolorów, które pozwolą uzyskać spokój we wnętrzu pomieszczenia.

Ważnym elementem jest także światło. Duże okna i brak firanek przyczynią się do uzyskania w pomieszczeniu naturalnego światła. Oprócz tego zadbaj o doświetlenie innych miejsc (i tych trudno dostępnych) lampami i lampkami.

Zainspiruj się nowościami z naszej strony: 

Lampa Plafon Stars&Pink.

Lampa Flexi Minky.

Pamiętaj także, że podstawowym materiałem używanym w stylu skandynawskim jest drewno. Pomalowane na kolor biały doskonale podkreśli walory pomieszczenia. Meble powinny również być drewniane. Połączenie starych mebli z nowoczesnymi pozwolą zaaranżować w sposób ciekawy pokój dziecka.

Tkaniny z kolei ożywią wnętrze. To one dodadzą także ciepła przestrzeni. Kolorowe dywany, pledy, narzuty czy poduszki będą idealnie komponować się z bielą drewna. Nie należy też zapominać o dekoracjach. Ich ilość jest jednak mocno ograniczona, ponieważ styl skandynawski uwielbia minimalizm. Mimo to kilka drobiazgów na pewno nie zaszkodzi.

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


Marzec 26, 2019
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty