Start Arrow WnętrzaArrowPokój dzieckaArrow Pokój dziecięcy w stylu marynistycznym

Pokój dziecięcy w stylu marynistycznym

Styl marynistyczny kojarzy się z morzem, portami i okrętami. To doskonały wybór dla chłopca, który kocha opowieści o piratach i podróżach morskich. Jak więc urządzić pokój w stylu marynistycznym? Oto kilka wskazówek.

Urządzając pokój w stylu marynistycznym, pamiętaj o wykorzystaniu naturalnych materiałów oraz o motywach związanych z okrętami i portami. Kolory, które powinny dominować w pokoju w stylu marynistycznym to przede wszystkim biel, różne odcienie koloru niebieskiego oraz żółć i brąz.

Postaw na drewno!

Meble, które znajdą się w pokoju powinny być drewniane. Pomyśl także o drewnianych dodatkach. Skrzynia na skarby dziecka czy łózko w kształcie statku będą strzałem w dziesiątkę! Efekt wizualny i reakcja dziecka będą na pewno bezcenne.

Pamiętaj o dodatkach…

Ciekawym i oryginalnym dodatkiem będą sznury, których nie brakuje na statkach i portach. Niebieska półka zawieszona na sznurze, będzie wyglądać efektownie.

Nie zapomnij także o kotwicy, która jest najpopularniejszym motywem związanym z morzem. Inne motywy to: paski, rozgwiazdy, ryby czy inne zwierzęta morskie. Muszle, różne modele statków czy koło ratunkowe również będą prezentować się świetnie. Ważne, aby zachować harmonię i ład. Uważaj z nadmiarem dodatków.

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


kwiecień 11, 2019
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty