Start Arrow WnętrzaArrowPokój dzieckaArrow Pokój małej dziewczynki – aranżacja

Pokój małej dziewczynki – aranżacja

Chciałabym urządzić pokój dla 4 letniej dziewczynki. Zastanawiałam się nad motywem przewodnim. Chciałabym aby ściany nie wyglądały banalnie. Szukając w sieci inspiracji natknęłam się na serię Śnieżka Disney – bardzo fajne kolory farb, a także ciekawe szablony, bordery i naklejki. Może macie jakieś ciekawe pomysły na fajną aranżację pokoju dziecięcego?

Naszej czytelniczce odpowiada Dorota Chmielnicka, Ekspert aranżacji wnętrz WiD Studio:

Przygotowując projekt aranżacji pokoju dziecięcego, musimy pamiętać, że musi on być dopasowany indywidualnie do potrzeb naszego dziecka. Wbrew pozorom, dzieci przywiązują do wyglądu swojego pokoju dużo większą wagę niż dorośli, a jednocześnie często nie są w stanie same określić, co im odpowiada – dlatego musimy te decyzje podjąć za nie.

Aby wnętrze miało indywidualny, ciekawy charakter, a jednocześnie nie zamieniło się w przeładowany kolorami i niepowiązanymi ze sobą formami bałagan, warto pamiętać o kilku rzeczach. Po pierwsze, nie należy decydować się na zbyt intensywne kolory farb, którymi malujemy ściany pokoju. Najlepsze będą jasne pastele, konkretną barwę dobrze jest ustalić po rozmowie z dzieckiem – to pozwoli mu uczestniczyć w pracach projektowych i dzięki temu łatwiej zaakceptuje ostateczny efekt. Warto pomyśleć o położeniu różnych kolorów na różnych ścianach, pamiętając oczywiście o ich dobraniu z jednej gamy kolorystycznej (takie zestawy można znaleźć np. w proponowanej przez Panią serii farb Disney firmy Śnieżka). Poza ciekawym efektem, taki zabieg może pomóc optycznie zmniejszyć niedoskonałości naszego pomieszczenia (np. w przypadku długich, wąskich pomieszczeń pomalowanie ciemniejszym kolorem krótszych ścian spowoduje optyczne skrócenie pokoju).

(fot. WiD Studio)

(fot. WiD Studio)

Tak przygotowane ściany trzeba koniecznie ozdobić jakimś motywem przewodnim – może to być fototapeta, mogą być naklejki, które obecnie wracają do łask i są coraz częściej stosowane, można również skorzystać z szablonów malarskich. Dobrze sprawdzają się szablony z motywem zwierząt, ewentualnie postaci z bajek dla dzieci. Szablon w odróżnieniu od naklejek ma tą zaletę, że możemy go zastosować dowolną ilość razy, co sprawia, że jest rozwiązaniem bardzo uniwersalnym. Aby jednak dodatki nie stały się zbyt przytłaczające, dobrze jest wybrać jedno miejsce – np. wolną ścianę – na zaprezentowanie głównego motywu, na pozostałych zaś albo z tego zrezygnować, albo wybrać mniejsze, dopasowane tematycznie szablony.

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: wnętrza