Start Arrow WnętrzaArrowPokój dzieckaArrow Pokój niemowlęcia: jak dobrać kolory do pokoju niemowlaka?

Pokój niemowlęcia: jak dobrać kolory do pokoju niemowlaka?

Aranżując pokój niemowlaka, warto rozsądnie przemyśleć dobór kolorów do wnętrza, bowiem zdolność rozpoznawania kolorów u człowieka rozwija się już po czterech miesiącach od narodzin. Zastanawiasz się, jak dobrać kolory do pokoju malucha? Oto kilka, praktycznych porad…

Zaraz po narodzinach, wzrok dziecka jest słaby. Widzi ono jedynie odcienie szarości. Po miesiącu jednak potrafić już rozróżnić następujące barwy: żółć, pomarańcz, zieleń, błękit i purpurę. Z kolei po dwóch miesiącach od urodzenia, dziecko wyróżnia trzy receptory barw: niebieski, zielony i czerwony. Czteromiesięczny niemowlak zaś rozpoznaje już wszystkie kolory.

Aranżując pokój malucha, postaw na neutralne kolory ścian, np. pastele, które nie są zbyt mocne i z pewnością nie rozdrażnią niemowlaka. Wręcz przeciwnie, będą działać na niego uspokajająco.

Należy pamiętać, że pokój dziecka to także miejsce dla jego mamy. Jak powszechnie wiadomo, pierwsze tygodnie z dzieckiem nie są zbyt łaskawe, dlatego wybierając kolory do pokoju malucha, postaw na te odcienie, które działają relaksacyjnie. Jednym z takich kolorów jest zieleń. Alternatywą dla zieleni może być klasyczna biel, którą możemy przełamać kolorowymi dodatkami. Z kolei szare kolory ścian zneutralizują nam wnętrze. Co ciekawe, kolor ten doskonale komponować się będzie z pastelowymi dodatkami w odcieniu różu bądź mięty.

Autor: Redakcja DOM.pl

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


lipiec 31, 2016
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: wnętrza