Start Arrow WnętrzaArrowPokój dzieckaArrow Pokój niemowlęcia: jak dobrać kolory do pokoju niemowlaka?

Pokój niemowlęcia: jak dobrać kolory do pokoju niemowlaka?

Dobór kolorów do pokoju niemowlaka to nie lada wyzwanie, bowiem zdolność rozpoznawania kolorów rozwija się u człowieka już po czterech miesiącach od narodzin. Znaczenie barw w pokoju malucha jest więc ogromnie ważne. Jak dobrać kolory do pokoju niemowlaka? Oto kilka wskazówek…

Wzrok dziecka tuż po narodzinach jest słaby. Widzi ono wszystko w odcieniach szarości. Po miesiącu niemowlę odróżni następujące barwy: żółć, pomarańcz, zieleń, błękit i purpurę. Z kolei po dwóch miesiącach, dziecko wyróżnia trzy receptory barw: niebieski, zielony i czerwony. Czteromiesięczny niemowlak rozpoznaje już wszystkie kolory.

Aranżując pokój malucha, postaw na pastele, które są neutralne. Zbyt mocne kolory mogą wywołać u dziecka płacz i ogólne rozdrażnienie. 

Dobierając kolory w pokoju niemowlaka, warto pomyśleć także o… jego mamie. Jak wiadomo, wczesne etapy macierzyństwa łączą się często ze zmęczeniem, dlatego warto, by kolory ścian pomagały nam się zrelaksować. Przykładem takiego koloru jest na przykład zieleń. Barwa ta także uspokaja, warto więc zastosować ją w pokoju dziecka nadpobudliwego i agresywnego.

 

Z kolei klasyczna biel jest ponadczasowa. Uspokaja i koi zmysły. Kolor ten można przełamać kolorowymi dodatki, które ożywią aranżowane wnętrze. Zdecyduj się na jeden kolor dodatków. Dzięki temu we wnętrzu zapanuje harmonia. 

Stonowany odcień szarości wprowadzi do aranżacji neutralny nastrój. Kolor ten będzie idealnym tłem dla dodatków w pastelowych odcieniach mięty bądź różu.

Autor: Redakcja DOM.pl

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz

Data dodania:


Lipiec 31, 2016
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty