Start Arrow Budowa domuArrow Polecane projekty domów. Jak wybrać duży dom tani w budowie?

Polecane projekty domów. Jak wybrać duży dom tani w budowie?

Im większy dom, tym koszty budowy będą wyższe, niemniej odpowiedni projekt pozwala uzyskać atrakcyjne oszczędności w czasie realizacji. Na co zwracać uwagę wybierając tani w budowie dom, będący jednocześnie komfortowym miejscem dla kilkuosobowej rodziny? 

Projekt domu o powierzchni użytkowej 150 mkw pozwala już w pełni zaaranżować wygodną i funkcjonalną przestrzeń dla kilkuosobowej rodziny. Przykład komfortowego i praktycznego wnętrza dla nawet 6 domowników prezentuje projekt domu HP Master B. Jest to bardzo efektowny projekt domu z poddaszem użytkowym oraz dwustanowiskowym garażem w bryle budynku, utrzymany w nowoczesnej stylistyce.

Projekt domu HP Master B

Projekt domu HP Master B

Funkcjonalne i wygodne wnętrza: projekty domów od środka

W projekcie HP Master B projektanci połączyli wygodę z funkcjonalnością, tworząc przyjazną przestrzeń dla kilkuosobowej rodziny oraz jej gości. To dla nich może być przeznaczony dodatkowy pokój na parterze z osobną łazienką. Można także zaadaptować go na domowy gabinet czy pokój seniora – budowa dużego domu często oznacza przestrzeń wielopokoleniową.

Bezpośrednio z drzwi wejściowych wchodzi się do przestronnej i jasnej strefy dziennej, której centrum stanowi reprezentacyjny salon z rodzinną jadalnią, kominkiem i wyjściem na taras. Bliskie sąsiedztwo kuchni pozwala otworzyć ją na salon, oddzielając przestrzeń gospodarczą od wypoczynkowej modną wyspą czy barkiem. Zwolennicy prywatności w kuchni mogą także zaaranżować ją jako zamknięte pomieszczenie.

Funkcjonalność i ergonomię kuchni potęguje spiżarnia, do której dostęp jest również garażu. Takie usytuowanie pomieszczenia pozwala na wygodne przenoszenie większych zakupów, bez konieczności przechodzenia przez część mieszkalną.

Projekt domu HP Master B - powierzchnia parteru

Projekt domu HP Master B – powierzchnia parteru

Blisko garażu znajdują się także schody wewnętrzne, prowadzące na poddasze. Tam zaplanowano już strefę prywatną domowników: sypialnie, łazienki i garderoby, w tym sypialnię rodziców z oddzielną łazienką i garderobą oraz wyjściem na balkon. Na poddaszu znajduje się także strych, który zaadaptować można na pokój hobby. Jego ulokowanie nie integruje w nocną strefę, zapewniając tam ciszę i intymność.

Funkcjonalność wnętrza zapewniają rodzinie dodatkowe pomieszczenia gospodarcze: wspomniana spiżarnia, dwustanowiskowy garaż, a także schowek i kotłownia. Czy budując tak wygodny i doskonale zaplanowany dom jednorodzinny można liczyć się z relatywnie niskimi kosztami budowy?

Projekt domu HP Master B - powierzchnia poddasza

Projekt domu HP Master B – powierzchnia poddasza

Projekty domów tanich w budowie: jak wybrać?

Projekt domu HP Master B zaprojektowano zgodnie z najnowszymi trendami architektonicznymi. To nowoczesny budynek, o ciekawej i efektownej elewacji, pokryty dwuspadowym dachem, nadającym współczesnej stylistyce nieco przytulności.

Projekt domu HP Master B

Projekt domu HP Master B

Prosta i zwarta bryła budynku, kształtem zbliżona do prostokąta, jest niedroga w budowie i sprzyja energooszczędności. Brak wielu elementów dekoracyjnych nie tylko ułatwia i przyspiesza prace budowlane, ale także niweluje ryzyko powstawania mostków cieplnych, przez które mogłoby uciekać ciepło z wnętrza.

Na niższe koszty budowy domu wpływ ma także projekt dachu. Prostsza konstrukcja dachu dwuspadowego ułatwia budowę, a co za tym idzie, zmniejsza koszty robocizny. To również mniej obróbek blacharskim i mniejsze ryzyko powstawania nieszczelności. Dachy dwuspadowe także znacznie lepiej pokrywa się dachówkami wielkoformatowymi – prosta połać nie wymaga częstego przycinania elementów pokrycia, nie dochodzi do strat materiału za względu na niewielką liczbę detali architektonicznych do wykończenia. Dzięki temu różnice w cenie pokrycia dachu blachodachówką i dachówką ceramiczną są bardzo niewielkie. Duży rozmiar dachówki przyspiesza pracę dekarza i obniża jej koszty.

Co istotne, projekt HP Master B ogranicza także koszty instalacji w domu, m.in. dzięki ciągom kanalizacyjnym poprowadzonym z boku domu oraz rozmieszczenie łazienek, jedna pod drugą.

Projekt domu HP Master B

Projekt domu HP Master B

Planując budowę domu jednorodzinnego, nawet dużego i wygodnego, warto zwrócić uwagę na elementy, które przyczynią się do obniżenia kosztów jego budowy. Błędem natomiast jest szukanie oszczędności na jakości materiałów budowlanych czy grubości izolacji. Warto bowiem, by dom był nie tylko tani w budowie, ale również w późniejszym użytkowaniu.

Następna »

Autor: Redakcja DOM.pl

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Wrzesień 21, 2017
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: budowa domu

Obejrzyj zdjęcia domowników