Start Arrow Budowa domuArrow Polecane projekty domów jednorodzinnych w tradycyjnym stylu

Polecane projekty domów jednorodzinnych w tradycyjnym stylu

Projekty domów z użytkowym poddaszem do 150 mkw to bardzo popularny typ zabudowy dla kilkuosobowej rodziny, gwarantujący jej komfort mieszkania i funkcjonalny układ pomieszczeń. Zwolennicy tradycyjnych rozwiązań chętnie wybierają projekty domów w stylu dworkowym, które w naszej pracowni dostępne są w tysiącach zróżnicowanych opcji.

Projekt DOM DS1-01

Projekt DOM DS1-01

Przykładem uroczego dworka, który cieszy się dużą popularnością jest projekt Projekt DOM DS1-01. To piękny, tradycyjny dom z poddaszem użytkowym i garażem w bryle budynku. Wyjątkowa architektura tego projektu zachwyca zwolenników klasycznej zabudowy, która budynkom nadaje reprezentacyjny a przy tym rodzinny charakter.

Mimo zróżnicowanej bryły projekt pokrywają zestawione dachy dwuspadowe, łatwe i proste w budowie, gwarantujące szczelność pokrycia. Zdobią je dwie efektowne lukarny, doświetlające pomieszczenia na poddaszu. Parter natomiast doświetlony jest pięknym wykuszem, charakteryzującym często projekty domów w stylu dworkowym, oraz dużymi przeszkleniami, łączącymi dom z ogrodem. Taras z kolumną, dekoracyjne balkony i estetycznie wykończona podbitka są wyjątkowym dopełnieniem estetyki tego projektu.

Projekt DOM DS1-01

Projekt DOM DS1-01

Piękny projekt domu z poddaszem w dworkowym stylu równie dobrze został przemyślany od środka. W projekcie DOM DS1-01 uwagę zwraca wyraźny podział na strefy dzienną, nocną i gospodarczą, ułatwiający domownikom użytkowanie domu i gwarantujący im komfort.

Strefa dzienna na parterze to przede wszystkim przestronny, wypełniony światłem salon z wyjściem na ogród i kominkiem (projekt w standardzie posiada dodatkowo projekt ogrzewania kominkiem z płaszczem wodnym), jadalnia w dekoracyjnym wykuszu i kuchnia, którą od części jadalnianej dzieli funkcjonalny barek. Ponadto na parterze znajduje się także spiżarnia, łazienka oraz dodatkowy pokój, który zaadaptować można na gabinet czy pokój gościnny. Praktyczne pomieszczenie gospodarcze ulokowane jest przy garażu, do którego można przejść bezpośrednio z tego wnętrza. Na parterze wydzielono także miejsce na przechowywanie.

Poddasze użytkowe zaadaptowane jest na strefę nocną, z prywatnymi pokojami domowników. Znajdują się na nim trzy ustawne sypialnie, garderoba oraz rodzinna łazienka. W projekcie DOM DS1-01 na uwagę zasługuje także strych, który znajduje się nad garażem, a dostęp do niego jest możliwy bezpośrednio z klatki schodowej. Ten nieużytkowy strych zaadaptować można na dodatkowe pomieszczenie gospodarcze lub pokój o powierzchni użytkowej ponad 20 m2.  W ramach adaptacji istnieje możliwość wydzielenia z powierzchni strychowej pomieszczenia, dobierając rozwiązanie najbardziej odpowiednie dla konkretnej rodziny.

Układ wnętrz na parterze

Układ wnętrz na parterze

Układ wnętrz na poddaszu

Układ wnętrz na poddaszu

Projekty domów w tradycyjnym nie tracą na popularności, mimo zmieniających się trendów architektonicznych. Polacy bowiem nadal najczęściej budują domy jednorodzinne pod miastem, gdzie zabudowa dworkowa doskonale komponuje się z otaczającą przyrodą. W pracowni projektowej DOM.pl są tysiące projektów domów w stylu dworkowym, spośród których wybrać można projekt idealny na każdą działkę i spełniającą oczekiwania każdej rodziny.

Projekt DOM DS1-01

Projekt DOM DS1-01

Projekt DOM DS1-01

Projekt DOM DS1-01

Następna »

Autor: Redakcja DOM.pl
Projekty: Pracownia projektów DOM.pl

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Listopad 23, 2017
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Wnętrza projektów domów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Obejrzyj zdjęcia domowników