Start Arrow WnętrzaArrowProjekty wnętrzArrow Polskie apartamenty: klasyczna elegancja w nowoczesnym wydaniu

Polskie apartamenty: klasyczna elegancja w nowoczesnym wydaniu

Kontrastowe zestawienia, jakie zaproponowali architekci w aranżacji tego przestronnego, wypełnionego światłem wnętrza, doskonale odzwierciedliły nowoczesną architekturę warszawskiego apartamentowca wpisanego w fasady starych kamienic. Nowoczesna, komfortowa przestrzeń z klimatycznym widokiem na stare dachy stała się oazą spokoju dla trzyosobowej rodziny, mieszkającej w najgłośniejszym miejscu stolicy.

Łukasz Michalski, Jakub Wiśniewski i Krzysztof Jachowicz z pracowni JMW Architekci to trójka profesjonalistów, która podjęła się aranżacji 110 mkw apartamentu w Warszawie, mierząc się z góry określoną wizją właścicieli, marzących o nowoczesnym, ale wyważonym wnętrzu. Postawili na klasyczną elegancję, ale w nowoczesnym wydaniu.

nowoczesna aranżacja salonu z kuchnią

fot. JMW Architekci

Kontrastowe zestawienia

Architekci zestawili tu tradycyjne materiały z nowatorskimi rozwiązaniami. I tak oto na podłodze w całym mieszkaniu ułożony został, we francuską jodełkę, parkiet z naturalnego dębu o pięknym rysunku. Przenika płynnie z jednego pomieszczenia do kolejnego tworząc rodzaj mozaiki z równo układanych klepek. W ten sposób ciepłe drewno i neutralna kolorystyka ścian w odcieniach przełamanych bieli i beżów, stała się bazą pod resztę aranżacji.

Przez całe mieszkanie przewija się dyskretne, ale w swojej prostocie bardzo eleganckie wzornictwo zabudów meblowych projektowanych przez pracownię JMW Architekci oraz designerskie lampy najlepszych światowych marek. W ten sposób dzięki opartej na zaufaniu współpracy inwestorów z architektami powstało eleganckie, nowoczesne wnętrze, potraktowane brawurowo i z fantazją.

sypialnia z zabudową

fot. JMW Architekci

sypialnia z zabudową

fot. JMW Architekci

Aranżacja salonu z kuchnią

Marzeniem właścicieli była efektowna wyspa kuchenna. Projektanci wykorzystując właściwości spieków kwarcowych Laminam Calacatta Gold, wykonali ją w formie monolitycznej rzeźby w sercu salonu. W całości zrobiona z jednolitego materiału o strukturze pięknie użylonego naturalnego kamienia stanęła w towarzystwie wykonanej na zamówienie, wg projektu JMW Architekci, kuchennej zabudowy w kolorze perłowej szarości.

nowoczesna aranżacja salonu z kuchnią

fot. JMW Architekci

nowoczesna aranżacja salonu z kuchnią

fot. JMW Architekci

Trafioną kropką nad „i” okazały się złote baterie i dodatki. Dyskretnie wpleciona w przestrzeń salonu kuchnia płynnie połączyła się z jadalnią oraz ze strefą livingową – ulubionym miejscem relaksu całej rodziny.

nowoczesna aranżacja salonu z kuchnią

fot. JMW Architekci

nowoczesna aranżacja salonu z kuchnią

fot. JMW Architekci

Stylowy gabinet

Oczkiem w głowie właścicieli okazał się gabinet. Tu mocniej zaakcentowano kolorystykę.

Łukasz Michalski, pracownia JMW Architekci:
Żeby wnętrze do pracy nie było monotonne, zdecydowaliśmy się pomalować ścianę oraz meble na odcień głębokiej zieleni. Na przeciwległej ścianie ustawiliśmy sofę w jasnym beżowym kolorze, dzięki temu zneutralizowaliśmy nieco mocny kolor, tak aby nie przytłaczał niewielkiego wnętrza, a pobudzał wyobraźnię do kreatywnej pracy.

aranżacja gabinetu w domu

fot. JMW Architekci

aranżacja gabinetu w domu

fot. JMW Architekci

Aranżacja łazienek

Właścicielom zależało też na oryginalnie zaaranżowanych łazienkach. Na ich zaprojektowanie architekci poświęcili najwięcej czasu. I opłaciło się, bo obie są obiektem zazdrosnych westchnień odwiedzających gości. W prywatnej łazience połączonej bezpośrednio z sypialnią uwagę zwraca ściana za wanną wyłożona wielkoformatowymi płytami z postarzanego mosiądzu. Fenomenalnie kontrastuje z białą armaturą i meblami ze spieków.

aranżacja luksusowej łazienki

fot. JMW Architekci

W drugiej łazience, gościnnej, na głównej ścianie położono płytki-kafelki Tonalite Krakle w kolorze mieniącej się różnymi odcieniami zieleni, a ściana pod prysznicem dostała dekoracyjną tapetę włoskiej marki Wall&Deco, w duże efektowne kwiaty. Specjalny wodoodporny system „wet” chroni ją przed wodą i wilgocią.

aranżacja luksusowej łazienki

fot. JMW Architekci

Ten apartament pasuje do właścicieli jakby został skrojony na miarę: nowoczesny, wyważony, ale z drapieżnym „pazurem”, jasny, rozświetlony dużą ilością okien i tafli szkła.

Następna »

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


wrzesień 21, 2018
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty