Start Arrow Wiadomości Arrow Polskie dworce odmienione!

Polskie dworce odmienione!

Setki Polaków przyłączyły się do akcji Dulux Let’s Color. Wszyscy chętni, chwytając za pędzle i wałki, razem z grupą artystów odmienili oblicza dworców kolejowych w Warszawie, Sopocie i Krakowie, dodając im więcej koloru. Dzięki trwającej trzy miesiące akcji z optymistycznych, kolorowych wzorów na ścianach budynków dworcowych wyłaniają się motywy charakterystyczne dla danych miast.

Akcja Let’s Color jest globalną inicjatywą marki Dulux, której celem jest przekształcanie szarych przestrzeni w bardziej kolorowe oraz zachęcanie ludzi do wspólnego odmieniania rzeczywistości za pomocą koloru, aby dodać jej optymizmu i energii. Do tej pory Dulux Let’s Color swoje kolorowe ślady zostawił m.in. w Brazylii, Francji, Indiach, RPA, Holandii, Turcji czy Wielkiej Brytanii.

W tym roku dotarł do Polski, aby ożywić budynki dworców kolejowych w naszym kraju. W ramach projektu nowe oblicze zyskały dworce Warszawa-Powiśle, Sopot Główny oraz Kraków-Płaszów. Stację Warszawa-Powiśle ozdobił kolorowy wzór, którego punktem centralnym jest panorama miasta i warszawska Syrenka. Budynek sopockiego dworca został ożywiony dzięki kolorowym wzorom z motywem morskim, a na krakowskim dworcu z barwnych elementów wyłania się Smok Wawelski.

 

(Kraków Płaszów)

W odmienianiu przestrzeni za pomocą kolorów mógł uczestniczyć każdy chętny, kto chciał by jego miasto zyskało odrobinę pozytywnej energii płynącej z kolorów. Nie były potrzebne specjalne umiejętności ani nawet narzędzia malarskie. Marka Dulux wszystkim zainteresowanym zapewniła odpowiedni sprzęt, a opiekunowie artystyczni pomogli wykreować kolorowe wzory.

 

(Sopot Główny)

– Odmieniliśmy dworce kolejowe za pomocą barw, aby tchnąć w nie odrobinę optymizmu i pozytywnej energii. Ważne, że w projekt mogli się zaangażować zwykli ludzie, odmieniając znane sobie miejsca, które mijają na co dzień. Na tym jednak nie chcemy zakończyć naszej akcji dodawania koloru do przestrzeni miejskiej. Już niebawem każdy będzie mógł zaproponować miejsce, które chciałby widzieć w nowych barwach, a Dulux pomoże je odmieniać – mówi Piotr Cywiński, przedstawiciel marki Dulux, organizatora akcji Dulux Let’s Color.

Wybrane powierzchnie były malowane według projektów artystów, którzy byli zaangażowani w projekt. Dowodzenie grupą artystyczną wziął na siebie Przemek „Trust” Truściński – rysownik komiksowy, znany przede wszystkim z komiksów prasowych. Jego prace publikowały m.in. „Gazeta Wyborcza”, „Machina”, „Newsweek” i „Playboy”. Drużynę Przemka wzmocnili: Artur Wabik, Maciek Ryniewicz oraz grupa artystyczna Good Looking Studio.

 

(Warszawa Powiśle)

Dodawanie koloru do rzeczywistości spodobało się artystom tak bardzo, że postanowili ożywić również perony dworca Warszawa-Śródmieście. Z kolorowych brył wyłaniają się symbole miasta, które witają wracających do domów warszawiaków oraz odwiedzających stolicę turystów. Na obrazach widać więc kolumnę Zygmunta i Zamek Królewski, warszawską Syrenkę oraz Pałac Kultury i Nauki.

W ramach dodawania koloru polskiej rzeczywistości, od maja do lipca kursował też specjalny pociąg Let’s Color, którego kolorowy wagon rozweselał otoczenie, a zaaranżowane w środku centrum koloru dostarczało zainteresowanym ciekawych informacji na temat odmieniania wnętrz za pomocą barw.

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Lipiec 31, 2011
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty