Start Arrow WnętrzaArrowPokój dzieckaArrow Pomysł na aranżację pokoju dla dwóch chłopców

Pomysł na aranżację pokoju dla dwóch chłopców

Dwóch braci, Maciej i Mateusz, marzyło o kolorowym pokoju, ozdobionym motywami z ulubionych bajek. Rodzice postanowili je spełnić powierzając jego zaprojektowanie ekipie programu „Szybkie Metamorfozy”.

Chłopcy nie mieli żadnego problemu z określeniem przed kamerą swoich oczekiwań:

Mateusz (młodszy):
Chcę mieć pokój z Monster Truck, a pokój chcę mieć w „Gwiezdne Wojny”.
Maciej (starszy):
Chciałbym mieć taką dużą bardzo fototapetę, chciałbym żeby było dużo przestrzeni, ale nie żeby podłoga dawała tę przestrzeń, ale żeby jej naprawdę było dużo. Chciałbym mieć podłogę w kolorze drewnianym, biurko, krzesełka. Będziemy się bardzo cieszyć, jak już będzie skończony.

Magdalena Borowiak – Wróblewska, architekt wnętrz, autorka i prowadząca program „Szybkie Metamorfozy” nie tylko musiała z niedużego, podłużnego pokoju „wyczarować” przestronne wnętrze, ale też uwzględnić w nim pasje obydwu młodzieńców oraz miejsce do nauki.

Magdalena Borowiak – Wróblewska:
Drewniane sosnowe meble, w podobnym kolorze podłoga i błękitne ściany niezbyt dobrze wyglądały w wąskim, nieforemnym pokoju. Zwyczajnie go zmniejszały. Dlatego w jego metamorfozie kolorem przewodnim stał się biały i jasny, ciepły odcień szarości. To pozwoliło nam zaszaleć z bardzo kolorowymi dodatkami, wybranymi przez chłopców.

Z uwagi na to, że pokój użytkować będzie dwóch bardzo energicznych braci, pomalowany został niezwykle odporną na szorowanie farbą ceramiczną nowej generacji Regal Select 548 marki Benjamin Moore. Przy czyszczeniu ścian nie będą się one wybłyszczać, a użyta w farbie innowacyjna technologia sprawia, że w znacznie mniejszym stopniu zabrudzenia wnikają w pomalowaną nią powierzchnię.

Zabiegiem, który sprawił, że pokój Maćka i Mateusza wydaje się wyższy było pomalowanie podłogi na ten sam kolor, co ściany. Dzięki czemu jeszcze ładniej prezentują się w nim kolorowe akcenty.

Niespodzianką przygotowaną dla chłopców przez ekipę programu „Szybkie Metamorfozy” były tablicowe drzwi, które będą oni mogli wykorzystywać zarówno do nauki, jak i twórczych działań. Zostały wykonane przy użyciu czarnej farby tablicowej Chalkboard Paint 307 marki Benjamin Moore. A nad biurkiem do nauki stworzono magnetyczną powierzchnię umożliwiającą przypinanie notatek, czy rysunków.

Magdalenie Borowiak – Wróblewskiej udało się też wygospodarować miejsce na gimnastyczną drabinę, tak by bracia mieli gdzie spożytkować swoją energię w deszczowe i mroźne dni.

Metamorfoza wnętrza – pokój dwóch chłopców

(fot. „Szybkie Metamorfozy”)

(fot. „Szybkie Metamorfozy”)

(fot. „Szybkie Metamorfozy”)

(fot. „Szybkie Metamorfozy”)

(fot. „Szybkie Metamorfozy”)

(fot. „Szybkie Metamorfozy”)

Następna »

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


styczeń 14, 2016
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: wnętrza