Start Arrow WnętrzaArrowGalerie WnętrzArrow Pomysł na małe mieszkanie – ażurowy regał

Pomysł na małe mieszkanie – ażurowy regał

Ten wielofunkcyjny mebel o różnych obliczach sprawdza się zwłaszcza, gdy urządzamy małe mieszkanie. Może stanowić regał na całą domową biblioteczkę, stojak na wszystkie gadżety i pamiątki z podróży, a wyposażony w dopasowane dekoracyjne pudełka ukryje wszystkie mniej atrakcyjne bibeloty.

Regał ażurowy pasuje do salonu, sypialni czy domowego biura. Znajduje się wszędzie tam, gdzie mały metraż uniemożliwia ustawienia wielkogabarytowych mebli. Zobaczmy, w jaki sposób możemy go wykorzystać.

Jak urządzić kawalarkę, by była wygodna i atrakcyjna? Dobrym rozwiązaniem jest oddzielenie przestrzeni pełniących różne funkcję. Idealnym do tego jest właśnie regał ażurowy, który postawiony w poprzek pokoju rozdzieli część sypialnianą od części dziennej.

Regał ażurowy może w funkcjonalny sposób podzielić wnętrze. Dodatkowo ułożymy na nich książki, dekoracyjne gadżety, a na najniższych półkach, kolorowe pudła, w których schowamy potrzebne drobiazgi

Autor: Magazyn ALL You

Konstrukcja „bez pleców” sprawia, że regał ażurowy nie ogranicza dostępu światła do żadnej z wydzielonych stref. Oświetlenie dzienne jest bardzo ważne, gdy urządzamy mały pokój.

Aby regał ażurowy spełniał swoją funkcję, nie może ograniczać światła dziennego do wydzielanych stref. Jeżeli jednak właśnie chcemy ukryć za regałem np. niepozmywane naczynia, wystarczy poustawiać nań dopasowane pudełka i dekoracyjne kartony.

Autor: IKEA

Regał ażurowy ma wiele form. Może stanowić gotową konstrukcję, może mieć regulowane półki, a nawet składać się z modułowych części, które dowolnie możemy dopasowywać do tego, jak wygląda aranżacja wnętrza, które urządzamy.

Regał ażurowy może mieć niestandardowe kształty półek, które same w sobie stanowią dekorację wnętrza i umożliwiają przechowywanie różnej wielkości przedmiotów.

Autor: Meble Targa Italia

Oprócz funkcji podziału pomieszczenia, regał może być również używany jako… meblościanka. Nie jest głęboki, więc tuż przed nim możemy swobodnie postawić kanapę czy inny element wyposażenia wnętrza. Pamiętajmy, by na dolnych półkach umieszczać przedmioty, do których rzadko wracamy – dostanie się do nich może być uciążliwe.

Niewielki regał to również idealny mebel do jadalni. Jeżeli dodatkowo zamontujemy dekoracyjne oświetlenie, może stanowić jej niewątpliwą ozdobę.

Świetny do klasycznych i nowoczesnych wnętrz. Pasuje do salonu, sypialni i pokoju nastolatka, który wyposaża go w przeróżne „niezbędne” akcesoria.

Pojedynczy, podwójny, z dostawką lub bez, regał ażurowy "bez pleców" zmieści się w każdy kąt naszego małego mieszkania.

Autor: IKEA

Tyle z prostej (choć bardzo atrakcyjnej) klasyki. Zobaczmy teraz nowoczesne meble, które zachwycają formą i materiałami użytymi do ich konstrukcji.

Czy małe mieszkanie nie może być modne? Oczywiście, że może. Zamiast klasycznego regału możemy wybrać niestandardową konstrukcję ażurową, która podkreśli nowoczesny charakter naszej aranżacji.

Autor: Meble Porada.it

Choć prezentowane wnętrze nie jest małe, to wyobraźmy sobie, jak ta oryginalna konstrukcja wyglądałaby w mieszkaniu w bloku.

Autor: Meble Porada.it

Szukasz innych rozwiązań? Zobacz także, jak podzielić pokój na dwie części.

Autor: Redakcja

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: wnętrza