Start Arrow WnętrzaArrowPokój dzieckaArrow Pomysł na wnętrze: radosny pokój maluchów

Pomysł na wnętrze: radosny pokój maluchów

Ten radosny, kolorowy pokój dzieci, mimo pozornego artystycznego nieładu, jest pomieszczeniem funkcjonalnym i zorganizowanym. Zwróćmy uwagę na kilka szczegółów w tej aranżacji, które warto wykorzystać w każdym pokoju najmłodszego domownika.


Kolory w pokoju dziecka

Główny kolor ścian w tym pokoju jest jasny i łagodny, dlatego dodatki i dekoracje oraz zabawki w intensywnych kolorach nie przytłaczają wnętrza. Subtelne pastele to najlepsze rozwiązanie do pokoju dzieci – powiększają optycznie pomieszczenie, nie utrudniają zasypiania i nadają całej aranżacji czysty i świeży wygląd.

Meble

Idealnym rozwiązaniem do pokoju rodzeństwa, szczególnie, gdy nie mamy zbyt dużego pomieszczenia, jest łóżko piętrowe. Wybierając łóżko piętrowe do dziecięcego pokoju, powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na wygodę jego użytkowania zarówno dla dziecka leżącego na dole, jak i tego wyżej.

Dolne łóżko powinno znajdować się na wysokości 40 cm od podłogi, co umożliwi wygodne siedzenie na nim. Wyprostowana pozycja dziecka siedzącego na łóżku wymaga ok. 90 cm, więc optymalnym rozwiązaniem jest odległość 1 m między dwoma łóżkami. Górne łóżko rzadziej służy do siedzenia, ale trzeba wygodnie układać się do snu. Pozycja na klęczkach wymaga ok. 75 cm, więc najlepiej jeżeli górne łóżko i sufit będzie dzieliła odległość min. 85 cm.

Obliczając wysokość łóżka piętrowego do pokoju, znając wysokość pomieszczenia, nie zapominajmy dodać szerokości materaców i niewielkiej szerokości ramy.

Oprócz łóżka, który jest najważniejszym elementem wyposażenia pokoju, konieczna jest komoda na odzież czy bieliznę, stolik z krzesełkami, przy którym maluchy mogą zjeść podwieczorek bądź rysować i uczyć się pierwszych literek, a także modułowe szafki i półki, które można zawiesić na wolnym miejscu ściany.


Dodatki i dekoracje

W każdym pokoju malucha niezbędne są pomysłowe organizery, które ułatwią zachowanie porządku. Kolorowe pojemniki i pudełka pozwolą ukryć zabawki w każdej chwili, np. gdy nieoczekiwanie wpadną goście, których nie chcemy przyjmować w bałaganie. Również wisząca półka z siatki to sprawdzony sposób na porządek w pokoju dziecka. Po zakończonej zabawie, wszystkie zabawki szybko można schować, a trafianie nimi do celu sprawia, że sortowanie i sprzątanie również staje się zabawą. Przez siatkę łatwo zobaczyć, co jest w środku, co ułatwia odnalezienie np. ulubionego pluszaka.

Pamiętajmy także o funkcjonalnym oświetleniu. Oprócz światła głównego potrzebne będą lampki – zarówno w miejscu zabawy i nauki, jak i przy łóżku, które przydadzą się podczas wieczornego czytania maluchom do snu.

Następna »

Autor: Redakcja DOM.pl
Zdjęcia: Dreamstime

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


lipiec 15, 2015
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty