Start Arrow OgródArrow Pomysłowa dekoracja przydomowego ogrodu

Pomysłowa dekoracja przydomowego ogrodu

Oryginalne aranżacje ogrodów nie zawsze wymagają drogich ozdób i profesjonalnego projektu. Stare i niepotrzebne już przedmioty, znalezione w garażu czy piwnicy, w prosty sposób zamienić można w wyjątkowe dekoracje ogrodu. Zobacz kilka ciekawych pomysłów.

Stara drabina drewniana, której nie będziemy już wykorzystywać w czasie prac remontowych, to doskonały pomysł na ogrodowy kwietnik. Możemy ją wyczyścić i pomalować na dowolny kolor bądź pozostawić w nieco wysłużonej formie.

 

Wózki i taczki, które pozostały jeszcze z czasów budowy naszego domu, świetnie wyglądać będą wypełnione donicami z kolorowymi kwiatami. W drewnianych czy metalowych taczkach warto posadzić kwiaty pnące, które oplotą się wokół uchwytów.

Stary rower to także doskonała ozdoba ogrodu. Możemy wypełnić go kwiatami w doniczkach czy koszykach. Aby uzyskać niesamowity efekt, rower możemy również całkowicie pomalować na dowolny kolor.

Zmiana koloru odmieni również stare meble, wyciągnięte z piwnicy czy znalezione na targach staroci. Idylliczny wystrój podkreślają meble ogrodowe w intensywnym kolorze.

Doniczki ustawiamy nie tylko na parapecie, ale również rozstawić możemy na zewnątrz. Stare buty, konewki, garnki czy puszki wykorzystajmy na oryginalne osłonki, w których posadzimy ulubione kwiaty.

Nieużywane skrzynki czy kosze możemy ręcznie ozdobić i również wykorzystać jako donice. Dzięki temu nasz przydomowy ogród będzie niezwykle kolorowy, bez względu na to, jak radzimy sobie z pracami ogrodowymi.

Wymyślne aranżacje ogrodów ogranicza jedynie nasza wyobraźnia. Nie wyrzucajmy opon, rynien czy starych taboretów, bo wystarczy kilka kolorów, by stanowiły piękne ozdoby do ogrodu, które wyróżnią naszą przydomową przestrzeń.

Następna »

Autor: Redakcja DOM.pl
Zdjęcia: Dreamstime

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


maj 7, 2014
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty