Start Arrow WnętrzaArrowSypialniaArrow Pomysłowe sypialnie na antresoli

Pomysłowe sypialnie na antresoli

Antresola, na której znajduje się łóżko sypialniane, to świetny pomysł na małe mieszkanie, pod warunkiem, że jest ono odpowiedniej wysokości. W większych pomieszczeniach, gdzie nie musimy oszczędzać miejsca, antresola uatrakcyjni przestrzeń, a zbudowana w pokoju dziecka – sprawi maluchowi dużo radości.

Warto wiedzieć:
Zgodnie z Warunkami Technicznymi, pod pojęciem antresoli rozumie się górną część kondygnacji lub pomieszczenia znajdująca się nad przedzielającym je stropem pośrednim o powierzchni mniejszej od powierzchni tej kondygnacji lub pomieszczenia, niezamkniętą przegrodami budowlanymi od strony wnętrza, z którego jest wydzielona.

Sypialnia na antresoli

O tym, ile miejsca będziemy mieć w sypialni na antresoli decyduje wysokość pomieszczenia. Jeżeli planujemy w niej jedynie łóżko sypialniane, wysokość antresoli może mieć już od 1,2 m. W tym przypadku jednak łóżko na antresoli rzadziej będzie służyć do siedzenia, trzeba będzie również mało wygodnie układać się do snu – już pozycja na klęczkach wymaga min. 75 cm. Obliczając wysokość antresoli, znając wysokość pomieszczenia, nie zapominajmy dodać grubości materaców czy niewielkiej szerokości ramy łóżka.

(Nie zapomnijmy zamontować lampki nocnej na ścianie antresoli. Warto również powiesić małą półkę na książki. fot.Dreamstime)

Część pomieszczenia pod antresolą możemy zaaranżować na strefę wypoczynkową czy rozrywkową, a także urządzić tam miejsce do pracy czy nauki. Ustawiając biurko czy kanapę sprawdźmy, czy bezpiecznie będziemy mogli wstawać z pozycji siedzącej. Swobodne przejście pod antresolą zapewni wysokość 2,0 m, ale jeśli znajdować się będą tam drzwi – wysokość musi mieć m.in. 2,4 m.

(Kino domowe, miejsce do pracy czy wypoczynku – to, co urządzimy pod antresolą zależy od wysokości, która nam pozostanie. fot.Dreamstime)

W wysokich mieszkaniach czy domach jednorodzinnych, antresola może stanowić pełnowartościowe pomieszczenie. Odległość od podłogi antresoli do sufitu nie powinna być wtedy mniejsza niż 2,4 m. Podobnej wysokości powinno być miejsce pod antresolą, zatem pomieszczenie musi być wysokie na min. 4,8 m.

Na wysokiej antresoli możemy zaplanować nie tylko łóżko sypialniane, ale również biurko czy regał.

(Wysokie pomieszczenia znajdują się nie tylko w domach jednorodzinnych. Możemy je spotkać w starych kamienicach lub mieszkaniach typu loft. fot. IKEA)

Właściciele standardowych mieszkań w bloku nie mają niestety zbyt wielu możliwości na zbudowanie antresoli. Ale jeśli wysokość pomieszczenia ma tylko 2,4-2,5 m możemy ustawić gotowe konstrukcje – łóżka na antresoli. To rozwiązanie podobne do łóżek piętrowych, z tymże zamiast dolnego łóżka mamy dodatkową przestrzeń do zaaranżowania.

(Łóżko na antresoli to świetne rozwiązanie do pokoju nastolatka. fot.Dreamstime)

Gotowe łóżka na antresoli mają w komplecie drabinkę lub schodki. Jeżeli łóżko ma być „sypialnią małżeńską” to szerokość materaca nie może być mniejsza niż 1,4 m.

Następna »

Autor: Redakcja DOM.pl

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


czerwiec 2, 2014
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
2
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Komentarze

Najnowsze komentarze

darstol Odpowiedz 2018-09-17 11:20:52

łóżka na antresoli łózka piętrowe meble dziecięce i nie tylko.... facebook / łóżka na antresoli

Pomysł na sypialnię: minimalizm z nutką romantyzmu | www.Dom.pl Odpowiedz 2014-07-10 22:02:32

[...] Pomysłowe sypialnie na antresoli Antresola, na której znajduje się łóżko sypialniane, to świetny pomysł na małe mieszkanie,... więcej [...]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

  • Lampa sufitowa Cubus 4pł. TK Lighting + gratis...

  • Promocja

    Plafon Various Biało-szaro-biały Kolor apli: ...

  • Promocja

    Zwis Burn Black 1 pł.