Start Arrow Warto poznać - prezentacje firmArrowUrządzanieArrow Pomysły na dziecięce prezenty

Pomysły na dziecięce prezenty

Dawanie prezentów potrafi sprawić ogromną radość – szczególnie, jeśli na twarzy obdarowanego pojawia się promienny uśmiech. A jeśli do tego jest to buźka małego brzdąca, nasze wewnętrzne szczęście rośnie. Jaki prezent wybrać, by cieszył malucha lub nastolatka, ale był też praktyczny? A może zamiast maskotki wyczarować mu magiczną krainę w pokoju?

Pomysły na dziecięce prezenty

W przypadku młodszych dzieci naturalnym jest, że pierwsza myśl, jaka przychodzi do głowy to nowa zabawka. Lepiej jednak zamiast maskotki wybrać grę lub układankę edukacyjną czy zestaw pomocny w rozwijaniu określonego talentu malucha, np. plastycznego czy muzycznego. Jeszcze lepszym rozwiązaniem są przedmioty uzupełniające aranżację dziecięcego kącika, np. komplety pościeli dziecięcej, przedstawiające bohaterów ulubionych bajek.

(Dekoria - kolekcja Kids)

(Dekoria - kolekcja Kids)

Kolorowa pościel doskonale sprawdzi się w przypadku dzieci, które wieczorami nie kwapią się do snu – tak „ubrane” łóżko zachęci niejednego nocnego marka do wtulenia się w poduszkę, a i sny będą zapewne bardziej kolorowe – przekonuje Agnieszka Rybka z Dekoria.pl.

Można także skusić się na poduszki łączące swoją praktyczną funkcję z typową przytulanką, np. model w kształcie rybki.

(Dekoria - pościel Barbie)

(Dekoria - pościel Barbie)

(Dekoria - przytulanka Rybka, Aquarium)

(Dekoria - przytulanka Rybka, Aquarium)

Nastolatek też świętuje

Jeśli chodzi o starsze pociechy – wybór jest zdecydowanie szerszy. Dlaczego? Przede wszystkich dziecko ma już sprecyzowane zainteresowania, określone hobby. Zapalonym humanistom przyjemność sprawi wymarzona książka. Ważne, aby odpowiadała gustowi przyszłego czytelnika – słowniki czy encyklopedia niekonieczne wywołają uśmiech na twarzy obdarowanego.

Niestety rodzaj prezentu zależy także w dużej mierze od zasobności portfela. Jeżeli możemy sobie pozwolić na większy wydatek, zainwestujmy np. w różnorodne kursy. W każdym niemal mieście znaleźć można szeroką ofertę tego typu zajęć – językowe, taneczne, plastyczne, wokalne. Oczywiście muszą odpowiadać potrzebom nastolatka.

Innym, ale także kosztownym rozwiązaniem, są kursy językowe w innych krajach, obozy czy wycieczki zagraniczne. Takie prezenty są nie tylko atrakcyjne, ale przede wszystkim praktyczne – pozwalają poznać inne kultury czy podszlifować język. Można także stworzyć prawdziwy wyspiarski klimat lub aranżację dla amatora komiksów.

(Dekoria - kolekcja Comics)

(Dekoria - kolekcja Comics)

A może po prostu pozwolić nastolatkowi zaszaleć? Pójść na małe ustępstwa – oczywiście w rozsądnych granicach. Marzy mu się graffiti w pokoju? Dlaczego nie – wystarczy usiąść razem, zobaczyć jego pomysły, wypracować kompromis i do dzieła! Pomysły dziecka mogą pozytywnie zaskoczyć niejednego rodzica. Może uda się odkryć w nim duszę projektanta? Warto też wykazać się inicjatywą i pokazać, że jesteśmy na czasie. Jak zaskoczyć pasjonata komiksów? Wyszukajcie dodatki do jego pokoju i pokażcie własne, szalone pomysły.pościeli licencyjnej, wśród wzorów m.in.: Barbie, Spider-man, My Little Pony, Bob Budowniczy.

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

 
 
Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: warto poznać - prezentacje firm