Start Arrow Wiadomości Arrow Ponadczasowa moc kontrastu – nowa kolekcja kostek szlachetnych Libet Decco Monocolor

Ponadczasowa moc kontrastu – nowa kolekcja kostek szlachetnych Libet Decco Monocolor

Kontrastowe zestawienie czerni i bieli to ponadczasowy standard aranżacyjny, chętnie wykorzystywany przez dekoratorów, projektantów i architektów przestrzeni. Uniwersalne połączenie tych dwóch barw stało się również inspiracją dla firmy Libet do stworzenia najnowszej kolekcji kostek szlachetnych Decco Monocolor. Nowa linia produktów betonowych zróżnicowana została pod względem kształtów i rozmiarów, jednak wszystkie elementy oparte są na dwóch kolorystycznych skrajnościach: pergaminowej bieli i odcieniu antracytowym.

Betonowe materiały nawierzchniowe to jedna ze sztandarowych grup produktów firmy Libet, co roku wzbogacana o kolejne ciekawe propozycje. W tym sezonie asortyment producenta uzupełniony został o kolejne nowości, a wiele znanych i lubianych kolekcji zyskało nowe, odświeżone oblicze. Największą gwiazdą tegorocznej oferty jest bez wątpienia kolekcja szlachetnych kostek Libet Decco Monocolor, która zaprojekowana została w modnym duchu skrajnych zestawień kolorystycznych i tym samym doskonale uosabia najnowsze trendy projektowe. Wśród produktów tej linii znalazły się betonowe kostki o sprawdzonych kształtach: Stream Line, Iberia, Quadra, Stone Road i Vertigo,  a także zupełnie nowe pozycje: Innovatio, Cadena ECO, Vertigo Lungo oraz Pepito.

Ogrodowa szachownica

Quadra Libet Decco Monocolor

Quadra Libet Decco Monocolor

Najnowsza kolekcja betonowych kostek Libet Decco Monocolor, bazująca na kontrastowym zestawieniu ciemnego oraz jasnego koloru, to ukłon w stronę wielbicieli stylowych i ponadczasowych rozwiązań. Wybór pergaminowej bieli i antracytu jako motywu przewodniego całej nawierzchni wokół domu pozwala bowiem nie tylko w prosty sposób osiągnąć elegancki efekt wizualny, ale również stanowi sprawdzoną metodę na uniknięcie aranżacyjnego chaosu. Co więcej, monochromatyczna paleta wcale nie oznacza, że ogrodowe ścieżki, taras czy podjazd będą nudne i sztampowe. W kolekcji Libet Decco Monocolor dostępne są kostki o wielu różnych kształtach i rozmiarach, które można dowolnie łączyć i zestawiać, tworząc z nich oryginalne i jedyne w swoim rodzaju kompozycje. Prostokątna płyta Innovatio o strukturze szczotkowanego betonu i wymiarach 20×80 cm i grubości 8cm, znakomicie sprawdzi się w nieco surowym, modernistycznym i industrialnym otoczeniu. Wykorzystać ją można do wytyczenia ciągów komunikacyjnych, jako pokrycie tarasu lub też element rozdzielający strefę zieleni od części rekreacyjnej. Przeciwieństwem dużej płyty Innovatio wydaje się być druga nowość firmy Libet – filigranowa kostka Pepito o bokach mierzących po 10 cm. Produkt ten stanowi ciekawą alternatywę dla niewielkich kostek granitowych, a przy tym, z uwagi na delikatną formę i mocny, antracytowy kolor, pozwala na tworzenie oryginalnych wzorów w obrębie nawierzchni. Co więcej, doskonale współgra z innymi geometrycznymi elementami z kolekcji Monocolor. Kostkę Pepito warto połączyć np. z przypominającymi staromiejski bruk, zróżnicowanymi pod względem kształtów i rozmiarów elementami Stone Road czy też prostą kostką Quadra o wymiarach 10x10x8 cm. Jeszcze ciekawszy efekt końcowy osiągnąć można poprzez zestawienie nie tylko różnych form kostek, ale także mieszając białe elementy z tymi w kolorze antracytowym.

Czarno-białe oblicze natury

Nowa kontrastowa kolekcja Libet Decco Monocolor zawiera w sobie nie tylko produkty o prostych, regularnych kształtach, ale również fantazyjne elementy inspirowane naturą. Doskonałym przykładem jest nowość w postaci czterech z pozoru całkowicie odmiennych form modelu Cadena ECO. Okazuje się jednak, że innowacyjny, organiczny kształt pełnych i ażurowych kostek doskonale ze sobą współgra i umożliwia stworzenie ciekawej nawierzchni. Podobnie jest w przypadku sprawdzonych rozwiązań, takich jak kostka Stream Line czy Iberia, które zyskały nowe, antracytowe oblicze i również znalazły się w kolekcji Monocolor. Warto zaznaczyć, że ażurowe elementy nawierzchni to nie tylko sposób na dodanie przestrzeni wokół domu niezwykłej lekkości, ale także rozwiązanie umożliwiające tworzenie fantazyjnych kompozycji utrzymanych w duchu eko. Aby osiągnąć jak najbardziej naturalny efekt wystarczy wypełnić wolne powierzchnie soczyście zieloną trawą lub niewielkimi kamieniami. Kwestie ekologiczne stały się również inspiracją do stworzenia dwóch pozostałych nowości z kolekcji Libet Decco Monocolor – kostek Vertigo i Vertigo Lungo. Każdy z tych elementów posiada duże odstępniki, które doskonale odprowadzają wodę do gruntu, dzięki temu pozwalają na stworzenie powierzchni biologicznie czynnej. Kostka Vertigo jest zbliżona kształtem do kwadratu i ma wymiary 20×20 centymetrów (bez odstępników 17×17 cm), natomiast Vertigo Lungo ma postać prostokąta (wymiary z odstępnikami to 20 na 60 centymetrów). Oba warianty dostępne są zarówno w kolorze pergaminowej bieli, jak i głębokiej barwie antracytowej.

Elegancka, czarno-biała kolekcja szlachetnych kostek betonowych Libet Decco Monocolor to jedna z głównych, ale nie jedyna nowość w ofercie producenta. W katalogu produktów na sezon 2015/2016 znalazły się bowiem także m.in. nowe oraz odświeżone elementy Systemu Maxima (Maxima Grande, Maxima Lumino i gładka wersja płyt Maxima Trio), a płyty Tierra zyskały nowe oblicze kolorystyczne. W asortymencie producenta debiutują także płyty gresowe Sedimento z grupy Libet Ceramic, płyty tarasowe Soledo oraz duże płyty Piastra z gamy Libet Completto. Łącznie w ofercie firmy Libet pojawiło się ponad 70 nowych, ciekawych produktów: płyt, kostek, palisad  i innych betonowych elementów dedykowanych przydomowej przestrzeni.

Więcej informacji na temat nowych produktów, a także Katalog 2015/2016 znaleźć można na stronie: www.libet.pl, a także w Punktach Sprzedaży Libet (adresy na stronie www.libet.pl/gdzie-kupic).

Po ciekawe i niebanalne inspiracje oraz porady architektów i projektantów zapraszamy na bloga http://natarasie.com/ oraz fanpage https://www.facebook.com/RozmowyNaTarasie

Libet Decco Monocolor

Kostka Pepito
Wymiary: 10x10x8 cm
Cena brutto: 76,26 zł/m²

Kostka Innovatio w kolorze antracytowym
Wymiary: 20x80x8 cm
Cena brutto: 159,90 zł/m²

Kostka Innovatio w kolorze pergaminowej bieli
Wymiary: 20x80x8 cm
Cena brutto: 166,05 zł/m²

Kostka Cadena ECO w kolorze antracytowym
Wymiary: 17,5×53,1×8 cm
Cena brutto: 8,24 zł/szt.
Wymiary: 17,5×17,5×8 cm
Cena brutto: 2,83 zł/szt.
Wymiary: 17,5×53,1×12 cm (ażur)
Cena brutto: 9,35 zł/szt.
Wymiary: 17,5×17,5×12 cm
Cena brutto: 3,08 zł/szt.

Kostka Quadra w kolorze antracytowym
Wymiary: 10x10x8 cm
Cena brutto: 73,80 zł/m²

Kostka Quadra w kolorze pergaminowej bieli
Wymiary: 10x10x8 cm
Cena brutto: 76,28 zł/ m²

Kostka Vertigo w kolorze antracytowym
Wymiary: 17x20x8 cm
Cena brutto: 55,35 zł/m²

Kostka Vertigo w kolorze pergaminowej bieli
Wymiary: 17x20x8 cm
Cena brutto: 56,58 zł/m²

Kostka Vertigo Lungo w kolorze antracytowym
Wymiary: 20x60x8 cm
Cena brutto:  135,30 zł/m²

Kostka Vertigo Lungo w kolorze pergaminowej bieli
Wymiary: 20x60x8 cm
Cena brutto: 141,45 zł/m²

Kostka Stream Line w kolorze antracytowym
Wymiary: 32,7x 54,7×10 cm
Cena brutto: 17,22 zł/szt.

System kostek Stone Road w kolorze antracytowym
Wymiary: 8x9x8 cm, 8x12x8 cm, 8x15x8cm, 8x18x8cm, 8x21x8 cm, 8x24x8 cm
Cena brutto: 70,11/m²

Kostka Iberia w kolorze antracytowym
Wymiary: 20x30x8 cm
Cena brutto: 2,71zł/ szt.

O firmie

Libet S.A. to lider w segmencie kostek Premium  i innych betonowych materiałów nawierzchniowych na polskim rynku. Pełniąc rolę trendesettera wyznacza kierunki rozwoju rynku. Produkty sygnowane marką Libet wyróżniają się nie tylko doskonałymi parametrami technicznymi, ale również innowacyjnością i ciekawym wzornictwem. W równym stopniu stają się ozdobą posesji prywatnych, jak i przestrzeni publicznych. Wysoki poziom jakościowy i estetyczny wyrobów wrocławskiej firmy jest zasługą m.in. nowoczesnego parku maszynowego oraz wykorzystywania najnowszych technologii i odpowiednio selekcjonowanych surowców. Swój udział mają w tym także laboratoria, istniejące przy każdym z 15 zakładów produkcyjnych, które nadzorują przebieg procesu produkcji, wdrażają nowe procedury i pracują nad własnymi, nowatorskimi rozwiązaniami.

Libet S.A.
ul. Powstańców Śląskich 5
53-332 Wrocław
Dział Obsługi Klienta – infolinia: 801 542 381

Dodane przez: Fly PR

Fly PR
Dodaj komentarz

Data dodania:


Maj 7, 2015
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
1
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Komentarze

Najnowsze komentarze

Greg Odpowiedz 2015-05-18 13:34:52

Kontrast! Dokładnie! Nic tak jak kostka nie daje pola do popisu dla projektanta. http://moj.dom.pl/blogi/83616/200/dobry-projekt-czyli-dob-r-kostk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Lampa wisząca VILLA Z GOLD

  • JAKARTA

  • Nautilus ip67. 35 W

  • Cone outdoor fitting E27 ELT. szary kamień. 100 W

  • PARASOL OGRODOWY BANANA 3M ZIELONY BOCZNY WYSI...

  • Podświetlenie nr domu Sun LED IP44

  • Donica ogrodowa wys.34cm

  • Promocja

    Kinkiet ogrodowy WIKI LED