Start Arrow Budowa domuArrow Popularne projekty domów do 100m2 z garażem: zobacz przykład komfortowego domu z poddaszem użytkowym

Popularne projekty domów do 100m2 z garażem: zobacz przykład komfortowego domu z poddaszem użytkowym

Ponadczasowa klasyka nigdy nie wychodzi z mody, także w przypadków domów jednorodzinnych. Mimo zmieniających się trendów architektonicznych są projekty domów, które stale mają grono zwolenników. Warto jednak pamiętać, że i klasyczne rozwiązania spełniają obecne wymagania dotyczące budowy domu: są tanie w realizacji i utrzymaniu, sprzyjają energooszczędności i komfortowi życia rodziny.

Projekt DOM EB4-33

Projekt DOM EB4-33

Najpopularniejsze projekty domów jednorodzinnych to wciąż domy z użytkowym poddaszem. Jednym z nich jest klasyczny projekt DOM EB4-33, dopasowany jednak do współczesnego trybu życia rodziny. Uwielbiany przez Polaków styl dworkowy pokreślony jest tu przez efektowną lukarnę nad wejściem do budynku, dekoracyjne balkony oraz stonowaną kolorystykę dachu i elewacji, idealnie wkomponowującą dom w otaczający krajobraz podmiejski.

W projekcie DOM EB4-33 przewidziano jednak szereg udogodnień, powodujących znaczące oszczędności na etapie budowy. Okazuje się, że i dworki to projekty domów tanich w budowie, jeśli ich konstrukcja jest prosta, zwarta i opracowana w kształcie regularnego prostokąta. Na uwagę zasługuje to, że dwuspadowy dach, którym pokryty jest budynek, również zmniejsza koszty budowy domu, dzięki prostej i szybkiej realizacji, a także oszczędności materiałów do jego pokrycia.

Projekt DOM EB4-33

Projekt DOM EB4-33

Projekty domów z poddaszem użytkowym doceniane są m.in. za możliwość stworzenia bardzo przejrzystego, komfortowego i funkcjonalnego wnętrza. W projekcie DOM EB4-33 wydzielono strefy, które dzielą wnętrze pod względem pełnionych funkcji. Strefa dzienna to przestronny salon i kuchnia z jadalnią, poddasze natomiast przeznaczone jest na strefę nocną, z trzeba sypialniami o regularnych kształtach i dużą, rodzinną łazienką.

W projekcie architekci zadbali także o odpowiednią ilośc przestrzeni odkładczej: w wiatrołapie znalazło się miejsce na pojemne szafy wnękowe, a na poddaszu przestronną garderobę i pomieszczenie, które można zaadaptować na pralnię i suszarnię. Na parterze zaprojektowano także kotłownię z wyjściem zarówno do garażu, jak i ogrodu, co powoduje, że korzystanie i konserwowanie urządzeń grzewczych lub prace w garażu nie będą wymagać przechodzenia przez reprezentacyjną część mieszkalną domu.

Układ wnętrz na poddaszu

Układ wnętrz na poddaszu

Układ wnętrz na parterze

Układ wnętrz na parterze

Nasze projekty domów do 100m2 z garażem dostępne są w wielu funkcjonalnych i komfortowych opcjach, umożliwiających dobór odpowiedniego projektu na każdą działkę i zgodnego z potrzebami i oczekiwaniami każdej rodziny. Wybierając projekty domów najpierw należy jednak zapoznać się z Warunkami Zabudowy dla konkretnej działki, by projekt był jak najbardziej dostosowany do wymogów gminy. To zdecydowanie ułatwi i przyspieszy adaptację projektu, a dom taki jak DOM EB4-33, pozwalający na prostą i tanią budowę sprawi, że szybko cieszyć się będzie można wypoczynkiem w wymarzonym domu.

Następna »

Autor: Marta Hawrylak
Projekty: Pracownia projektów DOM.pl

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Listopad 23, 2017
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: budowa domu