Start Arrow Budowa domuArrow Popularne projekty domów parterowych z poddaszem do adaptacji w późniejszym terminie

Popularne projekty domów parterowych z poddaszem do adaptacji w późniejszym terminie

Budowa domu etapami pozwala na rozłożenie w czasie kosztów budowy, a także dostosować dom do zmieniających się potrzeb rodziny. Projekty domów parterowych z poddaszem do adaptacji w późniejszym terminie to polecane rozwiązanie dla inwestorów, którzy chcą zapewnić komfortowe warunki mieszkania, spełniające dzisiejsze oczekiwania, jednocześnie dając sobie możliwość szybkiej i prostej modernizacji budynku, w sytuacji, gdy rodzina się powiększy.

Projekty domów parterowych z poddaszem do adaptacji są bardzo popularne wśród młodych rodzin, które nie wiedzą, jaka duża przestrzeń mieszkalna będzie im potrzebna w przyszłości. Dużym ich zainteresowaniem cieszy się projekt domu DOM GC6-50, nowoczesna parterówka, którą w przyszłości powiększyć można o dodatkową powierzchnię mieszkalną na poddaszu.

Projekt DOM GC6-50
Projekt DOM GC6-50

Projekt DOM GC6-50 to bardzo efektowny, nowoczesny dom parterowy, którego funkcjonalność wzbogaca garaż w bryle budynku z miejscem postojowym na dwa samochody. Ten piękny dom zaprojektowano w kształcie litery L, co pozwala komfortowo oddzielić strefę mieszkalną od gospodarczej.

Projekt DOM GC6-50
Projekt DOM GC6-50
Projekt DOM GC6-50
Projekt DOM GC6-50

Projekt DOM GC6-50 już w trakcie opracowania został zaplanowany do późniejszej adaptacji. Architekci zadbali w nim o odpowiednią wysokość ścianki kolankowej, kąt nachylenia dachu i optymalny układ konstrukcyjny więźby dachowej. To powoduje, że adaptacja poddasza na cele mieszkalne jest łatwa i szybka, co przekłada się także na znacznie niższe koszty w porównaniu z rozbudową domu parterowego.

Jednak w projekcie DOM GC6-50 od razu zaplanowano bardzo funkcjonalny parter, w którym komfortowo żyć będzie kilkuosobowa rodzina. Główną częścią wnętrza jest przestronny salon z wyjściem na duży taras. Duże przeszklenia wypełniają przestrzeń mnóstwem światła naturalnego, spotęgowane jest także efektownym wykuszem, w którym znajduje się miejsce na jadalnię. Wykusz, podobnie jak cały budynek, zaprojektowano w oszczędnym, bardzo nowoczesnym stylu.

Część nocną na parterze stanowią trzy sypialnie, pojemna garderoba oraz dwie łazienki. Funkcjonalność projektu powiększono także o dodatkowe pomieszczenie gospodarcze oraz spiżarnię przy kuchni.

Układ wnętrza na parterze
Układ wnętrza na parterze

Prace polegające na adaptacji poddasza na cele mieszkalne przeprowadzić można w dowolnym momencie. Można na nim zaplanować dodatkowe sypialnie, np. gdy rodzina powiększy się lub przeznaczyć poddasze na pokoje rekreacyjne czy wypoczynkowe. Projekty domów parterowych z poddaszem do adaptacji to proponowane rozwiązanie także dla rodzin, u których w przyszłości mogą zamieszkać starsi rodzice.

Następna »

Autor: Redakcja DOM.pl
Projekty: Pracownia projektów DOM.pl

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Listopad 21, 2017
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Wnętrza projektów domów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Obejrzyj zdjęcia domowników