Start Arrow Budowa domuArrow Popularne projekty domów. Poznaj zalety jakie mają projekty domów w kształcie litery L

Popularne projekty domów. Poznaj zalety jakie mają projekty domów w kształcie litery L

Inwestorzy poszukujący efektownych domów na stosunkowo duże działki często decydują się na atrakcyjne projekty domów w kształcie litery L. Są funkcjonalne, komfortowe i umożliwiają optymalne wykorzystanie niestandardowego kształtu terenu. Zobacz, jakie jeszcze zalety mają projekty domów w kształcie litery L.

Projekty domów w kształcie litery L to najczęściej domy parterowe, choć wśród szerokiej oferty gotowych projektów znaleźć można również domy z poddaszem użytkowym. Dostępne są one w wielu stylach, umożliwiających dobór do oczekiwań rodziny i zalet, jakie posiada otaczający działkę teren sąsiedni.

Projekt HP San Diego C CE

Projekt HP San Diego C CE

Projekty domów w kształcie litery L: komfortowe wnętrza

Projekty domów w kształcie litery L pozwalają komfortowo oddzielić strefę mieszkalną domu od gospodarczej, zapewniając wygodny i funkcjonalny podział wnętrza. Na krótszej części budynku znajduje się najczęściej garaż oraz pomieszczenia gospodarcze, takie np. jak kotłownia. Dłuższe ramię bryły przeznaczone jest na wnętrza mieszkalne. Optymalne usytuowanie projektu na działce, pozwoli na wykorzystanie nie tylko kształtu terenu, ale także poprawę efektywności energetycznej budynku. Kierując pokoje mieszkalne, głównie salon, na południową czy południowo-zachodnią stronę możemy mieć pewność, że będzie on wypełniony światłem przez cały dzień. Ulokowany na północy garaż ochroni wnętrza przed chłodem i wiatrem, stając się architektonicznym buforem termicznym.

Projekt AC Simon G2 CE

Projekt AC Simon G2 CE

Projekty domów w kształcie liter L: atrakcyjna architektura budynku

Projekty domów zaplanowane w kształcie litery L charakteryzuje najczęściej prosta, oszczędna forma bryły, dodatkowo sprzyjająca energooszczędności. Prosta i szybka w budowie, ogranicza również koszty realizacji.

Projekty domów w kształcie litery L otwierają dom na ogród. We wnęce otoczonej ścianami zewnętrznymi architekci często przewidują zaciszny taras, który latem staje się przedłużeniem salonu, zapraszając domowników i ich gości do ogrodu.  Efektownie zaplanowana elewacja eksponuje część mieszkalną. Jeżeli jednak część garażowa umiejscowiona jest na ramieniu frontowym, także ciekawa konstrukcja pomieszczeń gospodarczych poprawia wygląd budynku i koryguje jego proporcje.

Projekt CPT Koncept 2 G2 CE

Projekt CPT Koncept 2 G2 CE

Projekty domów w kształcie litery L dzięki niebanalnej bryle i efektownym rozwiązaniom elewacyjnym zyskują coraz większą popularność wśród osób, poszukujących domów jednorodzinnych o funkcjonalnym wnętrzu i atrakcyjnym wyglądzie. Efektowna bryła stanowi wizytówkę takich domów, także wtedy, gdy wybierane są projekty domów w kształcie litery L bez garażu. Duży wybór domów zaplanowanych w kształcie litery L pozwala wybrać idealny projekt nie tylko pod względem oczekiwań inwestorów, ale także uwarunkowań, jakie narzuca teren oraz gminne przepisy, zawarte w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego lub w decyzji o Warunkach Zabudowy.

Projekt AC Magnus II G2 CE

Projekt AC Magnus II G2 CE

Następna »

Autor: Redakcja DOM.pl
Wizualizacje: Pracownia projektów DOM.pl

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Sierpień 16, 2017
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: budowa domu