Start Arrow Budowa domuArrow Popularne projekty domów z dachem dwuspadowym: elegancka prostota

Popularne projekty domów z dachem dwuspadowym: elegancka prostota

Białe ściany i czerwona dachówka to tradycyjne rozwiązanie, nadające budynkowi klasyczne skojarzenia przytulnego, rodzinnego domu. Wystarczy jednak kilka trików architektonicznych, by tradycja zyskała nowoczesny wymiar, estetykę zgodną ze współczesnymi trendami. Jeżeli dodamy do tego funkcjonalny i komfortowy układ wnętrza, energooszczędne i ekonomiczne rozwiązania, otrzymamy piękny dom jednorodzinny idealny dla zwolenników dzisiejszej architektury.

Projekt DOM PC1-42

Projekt DOM PC1-42

Przykładem udanego mariażu tradycji z nowoczesnością jest projekt DOM PC1-42. To  projekt domu parterowego z użytkowym poddaszem, niepodpiwniczony, bez garażu. Dokładnie przemyślane rozwiązania architektoniczne zapewniają w nim komfortowe życie 3-6 osobowej rodzinie.

Bryła budynku to kwintesencja dzisiejszego ekonomicznego i energooszczędnego budownictwa. Prosta konstrukcja, zaplanowana w kształcie regularnego prostokąta, jest szybka i tania w budowie. Dach dwuspadowy także jest tani w realizacji, zapewnia optymalne możliwości zagospodarowania poddasza, a także ociepla budynek, nadając mu bardzo przyjazny, rodzinny wygląd.

Co istotne, dobrze przemyślana bryła pozwala również uzyskać oszczędności w czasie późniejszego użytkowania domu, gdyż niweluje ryzyko powstawania nieszczelności, przez które mogłoby uciekać ciepło. Warto dodać, że DOM PC1-42 opracowany został jako projekt domu energooszczędnego.

Projekt DOM PC1-42

Projekt DOM PC1-42

Projekty domów z poddaszem użytkowym są najchętniej budowane przez inwestorów, planujących dom dla kilkuosobowej rodziny. Ma na to zdecydowany wpływ możliwość bardzo wyraźnego, czytelnego podziału wnętrza domu z poddaszem na funkcjonalne strefy. W projekcie DOM PC1-42 parter to obszerna strefa dzienna składająca się z kuchni (która w zależności od potrzeb może być zamykana lub otwarta), słonecznej jadalni oraz salonu otwartego na taras i ogród. Natomiast poddasze zaadaptowane jest na nocną strefę z trzema sypialniami i łazienką.

W projekcie DOM PC1-42 warto również zwrócić uwagę na dodatkowe pomieszczenia gospodarcze, które poprawiają komfort życia i użytkowania budynku. Na parterze znajdziemy pomieszczenie gospodarcze, które można zaadaptować np. na kotłownię, dostępne z holu z wyjściem na ogród, dzięki czemu może ono stanowić też miejsce składowania narzędzi ogrodowych. W wiatrołapie przewidziano miejsce na dużą szafę wnękową. Na poddaszu zaś zaplanowano praktyczną pralnię/suszarnię oraz pojemną garderobę.

Dobre projekty domów często przewidują także dodatkowy pokój na parterze, który w zależności od potrzeb można przeznaczyć na domowe biuro, pokój gościnny czy pokój seniora. W projekcie DOM PC1-42 jest on również zaplanowany, a jego funkcjonalność zwiększa znajdująca się nieopodal mała łazienka.

Układ wnętrz na parterze

Układ wnętrz na parterze

Układ wnętrz na poddaszu

Układ wnętrz na poddaszu

Projekty domów z poddaszem od środka zapewniają wygodę i prywatność wszystkim domownikom, dostosowane są do dzisiejszych ich wymagań i sposobu życia. Architekci dokładają starań, by również wygląd zewnętrzny odpowiadał współczesnym trendom. Po wielkiej popularności dworków, dziś przyszedł czas na elewacje nowoczesne, charakteryzujące się elegancką prostotą.

Projekt domu z poddaszem DOM PC1-42 fantastycznie łączy tradycję z nowoczesnością. Białe ściany i czerwona dachówka, urozmaicone są drewnem i klinkierem w ciepłej barwie, nadającym całości wyjątkowej elegancji. Taka elewacja doskonale wygląda zarówno na wiejskim, jak i miejskim terenie, nadając mu reprezentacyjny charakter jednocześnie wkomponowuje go w otaczający krajobraz.

Projekt DOM PC1-42

Projekt DOM PC1-42

Projekt DOM PC1-42

Projekt DOM PC1-42

Projekt DOM PC1-42 to elegancki i ponadczasowy dom jednorodzinny o powierzchni użytkowej wynoszącej nieco ponad 125 mkw. W naszej największej bazie projektów gotowych znaleźć można tysiące projektów z poddaszem użytkowym, zróżnicowane pod względem powierzchni, nachylenia dachu czy stylistyki oraz dodatkowym udogodnień, odpowiadających oczekiwaniom rodziny. Tak szeroka oferta na projekty domów jednorodzinny pozwala na wyszukanie idealnego projektu na każdą działkę.

Następna »

Autor: Redakcja DOM.pl
Projekty: Pracownia projektów DOM.pl

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Listopad 23, 2017
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: budowa domu