Start Arrow Budowa domuArrow Popularne projekty domów z poddaszem użytkowym do 120m2. Jak lubią mieszkać Polacy?

Popularne projekty domów z poddaszem użytkowym do 120m2. Jak lubią mieszkać Polacy?

Wciąż najchętniej budowane domy przez polskie rodziny to projekty domów z poddaszem użytkowym. Powierzchnia do 120 m2 jest stosunkowo tania w budowie, zapewniając jednak komfort życia kilku osobom. 

Przykładem projektu domu z użytkowym poddaszem cieszącym się dużym zainteresowaniem jest projekt DOM ZA1-76, którego powierzchnia użytkowa wynosi 120,05 mkw.

Projekt DOM ZA1-76

Projekt DOM ZA1-76

Projekty domów z poddaszem użytkowym to funkcjonalne i komfortowe domy dla kilkuosobowej rodziny. Dodatkowo, garaż w bryle budynku, jaki przewidują często takie rodzinne projekty domów, nie tylko zapewnia wygodne miejsce postojowe, ale także zajmuje mniej miejsca na działce niż garaż wolno stojący.

W polskiej świadomości wciąż istnieje wyobrażenie o rodzinnym, przytulnym domu, nawiązującym swoim wyglądem do tradycyjnych dworków szlacheckich. Stąd popularne projekty domów, dostępne w naszej pracowni, często wyróżnia dekoracyjny styl dworkowy. Chętnie wybieramy projekty domów, które wzbogacone są o dodatkowe elementy ozdobne. W projekcie DOM ZA1-76 są to dekoracyjne balkony, efektowna lukarna czy wykusz który oprócz funkcji dekoracyjnej, doskonale doświetla urządzoną w nim jadalnię i otwarty pokój dzienny.

Takie projekty domów z poddaszem użytkowym do 120m2 wyglądają niezwykle okazale, mimo relatywnie niewielkiej powierzchni. Ich walory łatwo wyeksponować na każdej działce, ponadto doskonale komponują się zarówno z wiejskim krajobrazem, jak i miejską infrastrukturą.

Wybierając projekty domów jednorodzinnych Polacy zwracają również uwagę na elewację, nasuwającą skojarzenia z ciepłym i rodzinnym domem. Jasne ściany zewnętrzne zestawione są tu najczęściej z czerwoną dachówką, podkreślając zamiłowanie mieszkańców do tradycji. W projekcie DOM ZA1-76 obok tradycyjnych kolorów elewacji, ściany boczne wzbogacono również o dodatkowe elementy z drewna, przez co udało się wyeksponować poddasze użytkowe i urozmaicić proste proporcje budynku.

Projekt DOM ZA1-76

Projekt DOM ZA1-76

Popularne projekty domów z poddaszem użytkowym cieszą się uznaniem również z powodu funkcjonalnego wnętrza, które udaje się uzyskać na ograniczonej powierzchni mieszkalnej. Parter w projekcie DOM ZA1-76 to przestronna, otwarta strefa dzienna, z kuchnią wzbogaconą o spiżarnię, wypełnionym światłem salonem z kominkiem oraz jadalnią w wykuszu. Komfort domownikom zapewniają także dodatkowe pomieszczenia gospodarcze, jak wspomniana spiżarnia, pralnia, pojemny schowek oraz kotłownia z osobnym wyjściem na zewnątrz, a także garaż wbudowany w bryłę budynku z bezpośrednim przejściem do kotłowni.

Polecane projekty domów z poddaszem użytkowym przewidują także często dodatkowy pokój na parterze. W projekcie DOM ZA1-76 można go zaadaptować na domowy gabinet lub przeznaczyć na pokój gościnny, szczególnie, że nieopodal znajduje się także dodatkowa łazienka.

Rodzinna, duża łazienka usytuowana jest natomiast na poddaszu, gdzie zaplanowano prywatną strefę nocną mieszkańców. Oprócz niej znajdują się tu trzy przestronne sypialnie z wyjściami na balkon. Do dyspozycji mieszkańców jest także strych, który zaplanowano nad garażem.

Układ wnętrz na parterze

Układ wnętrz na parterze

Układ wnętrz na poddaszu

Układ wnętrz na poddaszu

Mimo mody na nowoczesne stodoły, popularność projektów domów w dworkowym stylu nie przemija. Nasza pracownia oferuje tysiące gotowych projektów domów z poddaszem użytkowym, z których wybrać można idealny dom dla swojej rodziny. Zanim jednak zdecydujemy się na konkretne rozwiązanie, poznajmy warunki, jakie przed inwestorem stawia gmina. Przed wyborem projektu wystąpmy o wypis i wyrys z Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego, a jeśli działka nie jest objęta planem – o wydanie decyzji o Warunkach Zabudowy. Te dokumenty bowiem w dużej mierze determinują to, jakie projekty domów można budować na danym terenie.

Następna »

Autor: Redakcja DOM.pl
Projekty: Pracownia projektów DOM.pl

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Listopad 21, 2017
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty