Start Arrow InstalacjeArrow Poradnik – ABC łączników

Poradnik – ABC łączników

Dla jednych są detalem dla innych znaczącym elementem dekoracyjnym. Który podkreśla charakter wnętrza, zachowując jednocześnie swoje podstawowe funkcje. O czym piszemy? O łącznikach.  Które nie tylko załączają i wyłączają światło ale także pełnią szereg dodatkowych funkcji.

Istotna jest forma

Minęły już czasy, kiedy wybór kształtu łącznika ograniczał się do uchwycenia subtelnej różnicy pomiędzy nieco odmiennymi formami płaskich prostokątów. Różnorodność produktów na sklepowych półkach sprawia, że klienci mają  możliwość wyboru nie tylko kształtu, barwy i materiału samych łączników ale także jego poszczególnych elementów : klawiszy i ramek.

laczniki

W ofercie producentów znajdziemy nie tylko produkty klasyczne, ale także modele z zaokrąglonymi rogami, płaskie i zaokrąglone, wypukłe oraz ścięte z boku lub z góry i dodatkowo dające się zamykać w jedno lub kilkukrotnych ramkach. To właśnie możliwość dostosowania środkowego modułu użytkowego do różnych form ozdobnych ramek gwarantuje niemal nieograniczoną liczbę wariantów stylistycznych. Wystarczy tylko spojrzeć na doskonale okrągły przełącznik światła firmy Berker, aby puścić wodze fantazji.

Do wyboru do koloru

Ekskluzywne serie kontaktów charakteryzują się wyjątkowym kształtem, niecodziennymi  rozwiązaniami technicznymi oraz bogatą paletą barw, zarówno samych ramek jak i klawiszy. Biały, zielony czy niebieski ?  Teraz możemy kupić łącznik praktycznie w każdym, wymarzonym przez nas kolorze. Zarówno do łazienki i kuchni (modele bryzgoszczelne), biura (z ochronnikiem przepięć) jak i do pozostałych pomieszczeń (modele tradycyjne).

lacznik

Materiał

To on, poza kształtem ma największy wpływ na wygląd łącznika, który może być wykonany nie tylko z tradycyjnego tworzywa ale także z drewna, szkła, metalu oraz skóry. Te szlachetne materiały o różnych fakturach i kolorach nadają łącznikom elegancki i dyskretny wygląd, doskonale zespalając się z przyjętą linią aranżacji wnętrza. I zaspokajając tym samym potrzeby, nawet najbardziej wymagających klientów.

ramka_podwojna

Z funkcją ochronną

Czy włącznik może ochronić nas przed złodziejami ? Okazuje się, że tak.  Zamontowany w miejscu tradycyjnego kontaktu – ściemniacz z symulatorem obecności pełni rolę nie tylko łącznika o zmiennym natężeniu światła ale jest także pomysłowym i skutecznym rozwiązaniem odstraszającym potencjalnych złodziei w czasie nieobecności właściciela mieszkania lub budynku.

Funkcje ochronne to tylko nieliczne z funkcji

dekoracyjne

Elementy użytkowo-dekoracyjne, takie jak włączniki stanowią integralną część naszego domu. Pomimo swoich niewielkich rozmiarów tworzą, wraz z innymi detalami klimat i atmosferę pomieszczeń, w których się znajdują. Warto o tym pamiętać zwłaszcza podczas urządzania i remontowania wnętrz, kiedy stare kontakty wymieniamy na nowe.

Poradnik instalacji elektrycznych

  1. ABC gniazd
  2. ABC łączników
  3. ABC ściemniaczy
  4. Elektryka w biurze
  5. Elektryka w jadalni
  6. Elektryka w pokoju dziecka
  7. Elektryka w ogrodzie

Autor: Mateusz Brózda, zdjęcia Kontakt Simon

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty