Start Arrow InstalacjeArrow Poradnik – eletryka w pokoju dziecka

Poradnik – eletryka w pokoju dziecka

Dziecięce koszmary są zmorą nie tylko dzieci ale także samych rodziców. Ich powodem mogą być zarówno, oglądane wieczorem agresywne bajki jak też stresujące sytuacje i problemy z poprzedniego dnia. W takich sytuacjach rodzice starają się rozmawiać z dziećmi i próbując dociec, czym spowodowany jest nocny płacz. Bez względu jednak na przyczynę lęków, możemy starać się je zminimalizować różnymi, dostępnymi sposobami.

Jednym z nich jest zapewnienie odpowiedniego oświetlenia nocnego, które co prawda wspomnianych lęków nie zlikwiduje, ale za to stworzy wokół dziecka aurę bezpieczeństwa, tak potrzebnego wieczorową porą. Dzięki lampkom i neonowym światełkom  wszystko w pokoju jest widoczne a nasz maluch, obudziwszy się w nocy nie będzie widział stworów i straszydeł, którymi w ciemności mogłyby być meble i zabawki.

pokoj_dziecka

Tradycja górą

Wspominając o oświetleniu wielu z nas widzi oczami wyobraźni małe, niemal miniaturowe lampki, stawiane na stolikach nocnych lub wmontowane w ścianę koło łóżka. To tradycyjne oświetlenie jest najbardziej popularne głównie ze względu na swoją funkcjonalność. Światło tradycyjnej lampki nocnej  zapewnia nie tylko dobry nastrój ale także, dzięki dobremu i silnemu światłu umożliwia dodatkowo czytanie książek.

Przydatny bajer

Niektóre lampki nocne posiadają dodatkowo opcję dźwiękową. Po naciśnięciu odpowiedniego włącznika lampka zaczyna grać różne melodie lub wydawać odgłosy zwierząt, co dodatkowo poprawia samopoczucie, zwłaszcza najmłodszych dzieci. Niektóre z nich posiadają dodatkowo efekty świetlne, dzięki którym zwykły sufit zamienia się w kaskadę gwiazdeczek, księżyców czy figurek z ulubionych bajek. Kupując grającą lampkę zwróćmy jednak uwagę na to czy posiada ona osobne włączniki i wyłączniki dla światła i dźwięku. O ile korzyść wynikająca w oświetlonego pokoju jest racjonalnie uzasadniona o tyle grające przez cala noc urządzenie może bowiem wytrącić z równowagi i spowodować bezsenność nie tylko u rodziców ale także samego dziecka.

lampka

Wersja minimalistyczna

Alternatywą lampek nocnych są neonowe światełka które wkłada się do kontaktu. Delikatne i rozproszone światło zapewnia poczucie bezpieczeństwa u dziecka, nie zaburzając jednocześnie jego snu. Niski koszt neonowych lampek sprawia, że można je umieścić nawet w kilku kontaktach, w zależności od potrzeb. Idealnie sprawdzają się nie tylko w przypadku najmłodszych ale także kilkuletnich dzieci. Włączone w pokoju dziecięcym, przedpokoju i łazience oświetlą drogę do toalety dziecku, które wyrasta powoli z pieluch.

A może kontakt?

Rodzice, którym zależy nie tylko na udekorowaniu pokoju ale także zapewnieniu komfortu podczas snu, mogą  zdecydować się na zamontowanie kontaktu z podświetlanymi  ramką i klawiszem. Rozwiązanie to  stwarza wrażenie przytulności i bezpieczeństwa oraz umożliwia szybkie odnalezienie przełącznika światła w nocy.

sciemniacz1

Do wyboru do koloru

Jasne światło, półmrok czy zupełna ciemność ? Dzięki zamontowaniu ściemniacza wszystkie opcje są dozwolone. Jednym ruchem ręki możemy wyregulować natężenie światła w dziecięcym pokoju w zależności od jego  potrzeb.

Na zawołanie

Automatyczny czujnik światła załącza się, kiedy  robi się ciemno i wyłącza o świcie. To optymalne rozwiązanie jest alternatywą tradycyjnej lampki nocnej, jednak w przeciwieństwie do niej nie musimy pamiętać o wyłączeniu światła rankiem.

Świecąca królewna

dekoracyjne1

Świecące w ciemności dekoracje 3D z ulubionymi postaciami bajkowymi wprowadzą nasze dzieci w świat baśni i z pewnością ułatwią zasypianie. Dołączone do dekoracji taśmy samoprzylepne umożliwiają nie tylko łatwy montaż, ale także szybkie odklejenie rysunku w sytuacji, kiedy zajdzie taka konieczność.

Poradnik instalacji elektrycznych

  1. ABC gniazd
  2. ABC łączników
  3. ABC ściemniaczy
  4. Elektryka w biurze
  5. Elektryka w jadalni
  6. Elektryka w pokoju dziecka
  7. Elektryka w ogrodzie

Autor: Iwona Poniewierska, zdjęcia Kontakt Simon, Redakcja

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty