Start Arrow WnętrzaArrowKuchniaArrow Poradnik – energia AGD

Poradnik – energia AGD

Od czego powinniśmy zacząć, chcąc kupić nowy sprzęt AGD? Co tak naprawdę jest najważniejsze przy wyborze nowych urządzeń? Czy Ty też wolisz płacić niższe rachunki? Jeżeli tak, to czytaj dalej…

Wiadomo, że wybór urządzeń do kuchni, całego domu, czy mieszkania to sprawa indywidualna. Dopasowanie funkcji, marki, ceny, koloru, wszystkie te rzeczy dostosowujesz do Twoich indywidualnych potrzeb i możliwości. O tym pisać tutaj nie będę. Jest jednak jedna wspólna cecha dla większości domowych urządzeń. Najważniejsza rzecz, przy wyborze sprzętu AGD? Hmm… może nie jest to rzecz najważniejsza, ale na pewno bardzo ważna. Jest to pewna reguła, dzięki której będziesz oszczędzać Twoje ciężko zarobione pieniądze.

skarbonka

Urządzenia takie jak czajnik elektryczny, ekspres do kawy jak również zmywarka, płyta kuchenna czy pralka, a nawet żarówki powinny posiadać grzałki o możliwie największej mocy.

Urządzenia takie jak chłodziarka, zamrażarka, chłodziarko-zamrażarka, telewizor powinny mieć możliwie najmniejszy pobór mocy.

Oto cały sekret. Prawda, że proste?

Jeżeli np. czajnik będzie miał małą moc, to będzie musiał pracować dłużej, a wtedy możesz zapomnieć o oszczędnościach. Dzięki temu, że odpowiednio wybrałam sprzęt do nowego domu, w porównaniu z rokiem poprzednim, na samych opłatach za energię elektryczną oszczędzam 436 zł.

Taryfa G12

Czym jest taryfa G12? Otóż jest to tzw. taryfa dwustrefowa. Przez 10 lub 12 godzin w ciągu doby Twoja energia jest tańsza. Godziny są tutaj uzależnione od konkretnego Zakładu Energetycznego, z którego usług korzystasz. Zwykle wygląda to tak: od 21 do 7 lub od 22 do 6 i od 13 do 16 lub od 13 do 15. W tych godzinach energia jest tańsza, a w pozostałych nieco droższa. Jednak trzeba to sprawdzić dokładnie u dostawcy i przeliczyć czy zabieg, który tutaj proponuje jest opłacalny.

Jeżeli korzystasz z takiej taryfy bardzo dobrym posunięciem jest zakup urządzeń z możliwością programowania czasu włączania. Pranie, zmywanie mogą odbywać się w nocy, w czasie gdy koszt zużycia energii elektrycznej jest niższy. Sprzęty, których eksploatacja pozwala na oszczędne zużywanie energii elektrycznej nie kosztują mało. Spójrz jednak w przyszłość i uświadom sobie, że po długim czasie użytkowania tego typu urządzeń, zainwestowane pieniądze na pewno Ci się zwrócą, dzięki niższym comiesięcznym opłatom.

Warto to przemyśleć i przeliczyć.

Lucyna Kowalewska

Więcej ciekawych informacji nt wyposażenia, mebli i projektów kuchni znajduje się w dziale kuchnia na naszym serwisie.

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty