Start Arrow WnętrzaArrowKuchniaArrow Poradnik – kuchenka mikrofalowa

Poradnik – kuchenka mikrofalowa

Czy wiesz jak przyrządzić posiłek w mgnieniu oka? Należysz do osób nie mających ciągle czasu i pozostających w stałym ruchu? W przygotowywaniu posiłków liczy się dla Ciebie głównie czas i wygoda? Masz ograniczoną przestrzeń w kuchni? A może dysponujesz ograniczonym budżetem?

Jeżeli na większość pytań odpowiedź brzmi tak, to najzwyczajniej potrzebujesz mikrofalówki. Będzie to dla Ciebie bez wątpienia rewelacyjne udogodnienie w codziennych zmaganiach kuchennych.

Pomimo faktu, iż korzystanie z kuchenki mikrofalowej powszechnie nie jest uważane za najzdrowszy sposób przygotowywania potraw, nie traci ona, już od lat swojej popularności. Fakt ten jest zrozumiały zwłaszcza dla tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na czasochłonne gotowanie i zależy im na codziennym, ciepłym posiłku, który dodatkowo będzie gotowy do spożycia po zaledwie kilku minutach.

mikrofala

Jak jednak dokonać najlepszego wyboru, przy tak wielkiej konkurencji? Przecież funkcje pozornie opierają się na tych samych zasadach działania – gotowaniu i podgrzewaniu. Zastanów się chwilę, czego oczekujesz od mikrofalówki. Ile osób, będzie korzystało z tego urządzenia, do czego będzie Ci potrzebne…

Wybieramy sposób sterowania

Przed Tobą trzy możliwości:

1. Sterowanie mechaniczne – ten typ sterowania spotkasz w starszych lub tańszych modelach. Według mnie jedyną zaletą jest tutaj niższa cena urządzenia. A wady? Osobiście odpowiadasz za ustawienie czasu pracy i mocy urządzenia. Na początku wszystko ustawiasz ‚na oko’. Kilka prób jest potrzebnych, żeby trafić we właściwy czas i natężenie gotowania.

2. Sterowanie elektroniczne (automatyczne) – funkcja, która zapewni Ci wygodę. W tym momencie, jest to taki standard na rynku. Zdecydowana większość modeli działa właśnie w ten sposób. Tutaj nie trzeba nic ustawiać. Wystarczy wybrać rodzaj potrawy (np. ryba, drób, czy warzywa), wprowadzić jej orientacyjną wagę i wybrać – gotowanie lub rozmrażanie – a urządzenie automatycznie dostosuje odpowiednią moc i czas potrzebny na przygotowanie posiłku.

3. Sterowanie tzw. inteligentne – stosowane w urządzeniach najnowszej generacji. Nie musimy wybierać nawet rodzaju potrawy. Wszystko dzieje się automatycznie. Ty wybierasz tylko odpowiednią opcję: gotowanie bądź odgrzewanie.

mikrofala2

Ustalamy potrzebne gabaryty

1. Moc – ważna rzecz, gdyż będzie decydująco wypływać na Twoje opłaty. Jeśli urządzenie to ma służyć do szybkiego podgrzewania gotowych potraw, czy ewentualnie ich rozmrażania, nie musi mieć dużej mocy (wystarczy 700 W). Jeśli jednak zakładasz, że sprzęt ten będzie za Ciebie nie tylko podgrzewał, ale także grillował, piekł i gotował bardziej opłacalnym wyborem będzie kupno modelu o dużej mocy (ponad 1000 W)

2. Pojemność – jeśli przygotowujesz posiłki dla rodziny, lub po prostu zwykle robisz je dla kilku osób, proponuje model o pojemności 34 l.

Dodatkowe opcje

Twoja mikrofalówka, może nie tylko gotować czy odgrzewać. Bardziej nowoczesne urządzenia posiadają również inne, przydatne funkcje.

1. Rozmrażanie

2. Szybkie podgrzewanie

3. Grill

4. Gotowanie na parze

5. Opiekanie

6. Termoobieg

Jak widać kuchenka mikrofalowa, w małej kuchni może swobodnie zastąpić piekarnik. Tylko od Ciebie i Twoich potrzeb zależy jakie będzie mieć funkcje dodatkowe.

Bezpieczeństwo

Bez wątpienia kuchenki mikrofalowe to urządzenia bezpieczne. Wyłączają się automatycznie po otwarciu drzwiczek, nawet gdy nastąpi to w trakcie gotowania. Jeżeli masz w domu małe dzieci, to polecam model z funkcją blokady drzwiczek, lub taki w którym blokujemy drzwiczki za pomocą kombinacji klawiszy. Dzięki temu zyskasz pewność, że Twój skarb nie poparzy sobie rączek.

Lucyna Kowalewska

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty