Start Arrow WykańczanieArrowSufity i ściany wewnętrzneArrow Porady – prace wykończeniowe

Porady – prace wykończeniowe

Czym kierować się przy doborze narzędzi przy pracach wykończeniowych – czyli pace, pędzle wałki…

Nie ma prostej i jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czym kierować się przy doborze narzędzi przy pracach wykończeniowych (takich jak np. kładzenie tynków czy malowanie ścian). Dla kogoś priorytetem będzie cena dla innej osoby jakość produktu i pewność efektu końcowego.

new house

Zasadniczą sprawą, która dotyczy wszelkich robót remontowych jest określenie zakresu prac jakie mamy do wykonania, a następnie odpowiedni dobór narzędzi. Na przykład przy doborze pac murarskich trzeba określić jakim materiałem będziemy wykańczać ściany – czy będzie to tynk mineralny (paca styropianowa), czy też tynk gipsowy (paca nierdzewna).

Przy malowaniu bardzo ważny jest dobór wałka odpowiedniego dla malowanej powierzchni i rodzaju użytej farby. W tym segmencie przekrój jest duży: od wałków gąbkowych stosowanych przy malowaniu lakierem lub farbą olejną, przydatnym przy wykańczaniu gładkiej powierzchni drewnianej lub metalowej, do wałków z długim włosem niezbędnych przy malowaniu farbą emulsyjną ścian pokrytą tynkiem strukturalnym.

Dobrym rozwiązaniem może być również podpatrzenie czy dopytanie jak to robią inni – zarówno fachowcy jak i znajomi. Każde zdobyte tą droga doświadczenie może się okazać bezcenne. Nie warto także zanadto „oszczędzać” przy zakupie zarówno narzędzi jak i samych farb czy tynków, ponieważ efekt końcowy może być w najlepszym razie nietrwały, a w najgorszym nieestetyczny. Z kolei uzyskanie odpowiedniego efektu przy zastosowaniu tańszych materiałów i narzędzie może nas kosztować nie tylko dużo więcej pracy, ale nawet kolejną kwotę pieniędzy wydaną na poprawki.

Autor: Jacek Churski – fan innowacji technicznych, projektant, konstruktor i samodzielny wykonawca prac budowlano-wykończeniowych. Na co dzień Category Manager, firma TOPEX.

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 • Promocja

  Inteligentny system oświetlenia Cube

 • Nowoczesny Plafon Kantoor Gray

 • Mop chenille z kijem teleskopowym 120 cm

 • Kinkiet HILTON SILVER TK Lighting + gratis żar...

 • Lampa wisząca Wire White 3pł.

 • Promocja

  Lampa stołowa mini-trójnóg Kwitnące tulipany

 • Abażur Luna 60

 • Promocja

  Listwa Snow 3pł. spot czarny