Start Arrow WnętrzaArrowPokój dzieckaArrow Porządek w pokoju dziecka – to może się przydać!

Porządek w pokoju dziecka – to może się przydać!

Zabawki, ubrania, domowy sprzęt sportowy, bloki, kredki, farbki… Przedmioty w pokoju dziecka niepostrzeżenie mnożą się z każdym miesiącem. Gdzie je wszystkie pomieścić, by w pokoju panował porządek, a dziecko z łatwością mogło sięgnąć po ulubioną zabawkę czy niezbędną pomoc naukową?

Przedstawiamy kilka pomysłowych mebli, które pomogą okiełznać bałagan i nie zabiorą zbyt wiele miejsca w pokoju dziecięcym:

Ten nowy zestaw akcesoriów systemowych dostosowany jest do przechowywania drobnych przedmiotów. Specjalnie zaprojektowane pudełka, wąskie półki, haczyki i wieszaki w połączeniu z przyściennym organizatorem pozwalają maksymalnie i precyzyjnie zagospodarować nawet niewielką powierzchnię. Dzięki nim odnajdziesz dodatkową przestrzeń na przybory szkolne, praktycznie urządzisz kącik do nauki, zaprowadzisz porządek wśród płyt i książek oraz zapanujesz nad dziecięcymi skarbami!

Autor: Zestaw akcesoriów systemowych Elfa Utility Home, fot. Elfa

Kolorowa półka zawieszana to sprawdzony sposób na porządek w pokoju dziecka. Po zakończonej zabawie, wszystkie zabawki trafiają szybko do jednego miejsca, a trafianie nimi do celu sprawia, że sortowanie i sprzątanie również staje się zabawą. Przez siatkę łatwo zobaczyć, co jest w środku, co ułatwia odnalezienie np. ulubionego pluszaka.

Autor: Półka zawieszana IKEA PS FÅNGST

Taka półka ścienna to mało inwazyjny, a bardzo funkcjonalny i dekoracyjny element aranżacji pokoju malucha. Jest bardzo oryginalna, a dzięki odpowiednio wykonanej konstrukcji sprawia wrażenie lekkiej.

Autor: Kare design, półka ścienna Butterfly z oferty sklepu 9design.pl

Bałagan na biurku? Już nie. To biurko wyposażone jest w 3 szuflady na akcesoria szkolne oraz specjalną przestrzeń do przechowywania plecaka lub tornistra. Godnym uwagi rozwiązaniem jest specjalna nadstawka z szeroką półką na książki. Tylna część nadstawki stanowi tablicę korkową do której dziecko może przyczepiać plan lekcji, zdjęcia klasowe, telefony do kolegów itp.

Autor: Biurko ze sklepu internetowego My Room

W niewielkim pokoju dziecięcym warto stawiać na meble wielofunkcyjne. Taki jest właśnie ten stolik edukacyjny, wygodny mebel do pokoju dziecięcego o szerokim wachlarzu zastosowań. Stolik wyposażony jest w specjalną rolkę, z której papier rozwijany jest na blat stolika. Dzięki temu w zaledwie kilka chwil dziecko zyskuje bardzo dużą powierzchnię do malowania lub nauki pisania. W przerwach pomiędzy malowaniem mebel spełnia funkcje tradycyjnego stolika. Można na nim układać klocki, tory, albo grać w gry planszowe. Dzieci i rodzice mogą korzystać z czterech płytkich szuflad znajdujących się bezpośrednio pod blatem, które są idealne do przechowywania kredek, flamastrów, farb itp. Oprócz tego pod stolikiem umieszczone są dwie głębokie szuflady na kółkach, które w zależności od potrzeb mogą być skrytką na książki lub zabawki.

Autor: Stolik edukacyjny MyTable ze sklepu internetowego My Room

Pudełka, skrzynie, pojemniki powinny znajdować się w każdym pokoju dziecka. Pomagają one zachować porządek, a co ważniejsze - ukryć zabawki w każdej chwili, np. gdy nieoczekiwanie wpadną goście, których nie chcemy przyjmować w bałaganie. Jeśli wybierzemy pojemnik na kółkach, łatwiej nam będzie go przesunąć np. podczas mycia podłogi.

Autor: Pojemnik na kółkach IKEA VESSLA

Bloki rysunkowe, kolorowanki, kredki, flamastry... To wszystko zajmuje wiele miejsca. A gdyby tak pozwolić dziecku rysować po meblach. Dzięki farbie tablicowej zwykły drewniany stolik zmieni się w tablicę, po której wielokrotnie mazać można zwykłą szkolną kredą. Farbą możemy pomalować także komodę, ucząc dziecko, gdzie ma szukać lub chować swoje ubranka.

Autor: Farba Chalkboard Paint 308, fot. Benjamin Moore

Następna »

Autor: Redakcja DOM.pl

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


kwiecień 16, 2014
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: wnętrza