Start Arrow WykańczanieArrowNowe podłogi i posadzkiArrow Posadzka z płytek ceramicznych

Posadzka z płytek ceramicznych

Najtrwalsza i najbardziej praktyczna. Ma ładnie wyglądać i nie sprawiać problemów w konserwacji. Podłogi zmieniamy niezwykle rzadko, dlatego warto wybrać taką, która posłuży przez lata. Posadzka z płytek ceramicznych – czy na pewno jest taka „naj”?

Choć dobre płytki posadzkowe przy zakupie są nieco droższe niż panele czy wykładzina PCV, to – jak wynika z przeprowadzonych testów – posadzka ceramiczna wypada najkorzystniej jeśli chodzi o koszty utrzymania i eksploatacji.

(Posadzka ceramiczna - trwałość na wiele lat)

(Posadzka ceramiczna - trwałość na wiele lat)

W ciągu przyjętego, co najmniej 40 letniego okresu trwałości, nie trzeba przeprowadzać żadnych prac konserwacyjnych i renowacyjnych. Takiej gwarancji nie daje żaden inny materiał na podłogę – podkreśla Krzysztof Omilian, inżynier w zakładach Röben. A wszystko dzięki specjalnemu procesowi produkcji.

Podstawowym surowcem jest naturalna glina – dodaje Omilian. – Każdą płytkę formujemy najpierw na sucho, a następnie wypalamy w temperaturze 1200-1300 stopni Celsjusza. Choć jest to technologia bardzo kosztowna, trzymamy się jej, bo pozwala na wytwarzanie materiałów posadzkowych o nadzwyczajnej trwałości, odpornych na ścieranie. Ani ciężkie przedmioty, które mogą spaść na podłogę, ani przesuwanie najróżniejszych sprzętów nie spowoduje na płytkach nawet rysy. Ich wytrzymałość w znacznym stopniu przewyższa wymogi europejskich norm. Warto także zaznaczyć, że wartości mechanicznego obciążenia płytki zależą od jej wytrzymałości, a nie grubości. Nawet 15 mm zapewnia bezpieczne użytkowanie posadzki ceramicznej. Ostatnie testy przechodzą płytki o grubości 12 mm.

Plamy to nie problem

Nowy sposób polerowania sprawia, że powierzchnie płytek są jeszcze bardziej szlachetne. Wynikiem jest delikatny połysk, inny jednak niż przy płytkach glazurowanych, zupełnie nie poddają się ścieraniu. I nie chodzi bynajmniej wyłącznie o sprawy estetyczne. Dzięki innowacyjnej technice polerowania, zagwarantowana jest antypoślizgowość klasy R9, co sprawia, że tak wykonane płytki doskonale sprawdzają się w warunkach ekstremalnych, w których pojawia się zwiększone ryzyko wystąpienia poślizgu. Przy glazurowanych płytkach nie zawsze jest to możliwe do zrealizowania.

(Usuwanie plam z płytek to żaden problem)

(Usuwanie plam z płytek to żaden problem)

Ceramika posadzkowa (np. Röben) jest produkowana w taki sposób, że bez trudu można z niej usunąć nawet plamy z tłuszczu, kwasu czy oleju. Dzięki specjalnemu procesowi wypalania ceramiki, zabrudzenia i wilgoć nie wnikają w materiał, więc można je zetrzeć jednym pociągnięciem szmatki. Wszelkie zabrudzenia można bez trudu usunąć, a tym samym stworzenie czystego i higienicznego pomieszczenie do pracy nie jest żadnym problemem. Kolor płytek zachowuje swą trwałość nawet po wielu latach, bo nie jest efektem nałożenia farby, ale sposobu wypalania gliny.

(Nowy sposób polerowania sprawia, że powierzchnie płytek są jeszcze bardziej szlachetne.)

(Nowy sposób polerowania sprawia, że powierzchnie płytek są jeszcze bardziej szlachetne.)

Z pomysłem

Te same przedmioty czy meble, postawione na różnych posadzkach wyglądają zupełnie inaczej. Jeśli zależy nam, by coś wyeksponować, nie możemy zapomnieć o odpowiedniej podłodze. Możliwości kompozycyjne jakie stwarza ceramika posadzkowa są wprost nieograniczone. Łączenie kolorów, tworzenie mozaik, a nawet możliwość wkomponowania w podłogę swojego logo lub znaku firmowego – wszystko jest tylko kwestią wyobraźni.

Napisy wykonuje się w płytce uciętej strumieniem wody z dokładnością co do milimetra – wyjaśnia Krzysztof Omilian. – Na przykład ceramika posadzkowa z delikatną strukturą reliefu stwarza niepowtarzalną okazję do malowania przestrzeni światłocieniem. Z każdym krokiem, sposobem padania światła, zmienia się obraz posadzki.

Ale bez obaw. Możliwości w ceramice jest dużo więcej.

Autor: Röben Ceramika Budowlana

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Lampa podłogowa Trójnóg Pustynna Burza

  • Zwis pojedynczy Galaxy 1640

  • Promocja

    Lampa wisząca Aida White 2pł.

  • Zwis pojedynczy Galaxy 1642

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: wykańczanie