Start Arrow Wiadomości Arrow Poza oczywistością. Mieszkanie o nietypowym układzie wiele mówi o właścicielu

Poza oczywistością. Mieszkanie o nietypowym układzie wiele mówi o właścicielu

Pośród osób szukających własnego M zdarzają się takie, które poza ceną, lokalizacją, wielkością i standardem zwracają uwagę na indywidualne cechy swojego przyszłego lokum. Coraz częściej potencjalni nabywcy chcą zamieszkać w miejscu, które będzie ich wyróżniać.

„Pokaż mi swoje mieszkanie, a powiem Ci, kim jesteś” – w taki sposób można sparafrazować słynne powiedzenie. Nasze mieszkanie wiele o nas mówi, a my coraz bardziej świadomie chcemy, żeby mówiło jak najlepiej.

Wnętrze świadczy o wnętrzu

Większość ludzi pośród innych potrzeb odczuwa także potrzebę ekspresji samego siebie. Wyraża się ona różnie – ubiór, fryzura, makijaż, tatuaże – wszystko to opowiada o nas innym. Również wnętrze naszego mieszkania, a nawet – w szczególności. Nie każdy może do niego wejść, a osoby, które to czynią, są z różnych względów dla nas szczególne. „Jestem schludny”, „Uwielbiam czytać książki”, „Jestem osobą żywiołową, o czym świadczą czerwone ściany w moim salonie” – to tylko kilka przykładów na to, co komunikujemy światu wyglądem swojego mieszkania. Już sam wybór konkretnego M może być znaczący. – Pośród naszych klientów wyróżnić można dwie zasadnicze grupy. Jedni, bardziej zachowawczy, wybierają standardowe, „bezpieczne” rozkłady mieszkań. Są jednak tacy, którzy wolą zamieszkać tak, jak nikt inny, przynajmniej nikt inny w danej inwestycji. Nietypowy rozkład pomieszczeń pozwala im się wyróżnić, podkreślić własną indywidualność – mówi Ryszard Banacki, rzecznik prasowy warszawskiego dewelopera TYNKBUD1.

Nietypowość danego lokalu może wyrażać się na bardzo różne sposoby. Mieszkania usytuowane na najwyższych piętrach, z przyczyn konstrukcyjnych, często posiadają interesujące skosy. – Pierwsza obawa naszych klientów jest taka, że przez skos mieszkanie straci na funkcjonalności. Zazwyczaj udaje się nam ją rozwiać – skosy to idealne miejsca na schowki. Ponadto dodają wnętrzu przytulności i bardzo dobrze eksponują okna – przekonuje rzecznik TYNKBUD1. Podobnie rzecz wygląda ze słupami konstrukcyjnymi. – Obecnie panuje moda na otwarte przestrzenie – np. przestronny salon połączony z równie dużą kuchnią. Z prostych względów, skoro nie ma ścian, które pełniłyby funkcję konstrukcyjną, musi pojawić się filar. Zysk jest oczywisty – więcej przestrzeni – mówi Ryszard Banacki. Słup może pełnić bardzo praktyczne funkcje, np. pozwala wydzielić w pokoju garderobę. Niektórzy wolą wykorzystać go w celach ozdobnych i zabudować półkami, na których ustawiają kwiaty, zdjęcia, książki lub bibeloty.

Nietypowy układ mieszkania, obecność skosów czy filarów, to tak naprawdę zachęta do tego, aby zorganizować sobie przestrzeń w ciekawy, nieoczywisty sposób. Wystarczy odrobina wyobraźni i duch kreatywności, a zdołamy zamienić je w najbardziej interesujący element wnętrza naszego własnego M.

Dodane przez: Bright

Bright
Dodaj komentarz

Data dodania:


Grudzień 18, 2015
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty