Start Arrow Finanse i prawoArrowBudowa i prawoArrow Pozwolenie na rozbiórkę – nowy wzór wniosku

Pozwolenie na rozbiórkę – nowy wzór wniosku

Pozwolenie na rozbiórkę jest wymagane, gdy usunąć chcemy obiekt budowlany, na który uprzednio było wydane pozwolenie na budowę. Właściwy organ może także niekiedy nałożyć obowiązek uzyskania pozwolenia na rozbiórkę, jeżeli może ona wpłynąć na pogorszenie stosunków wodnych, warunków sanitarnych oraz stanu środowiska lub wymaga zachowania warunków, od których spełnienia może być uzależnione prowadzenie robót związanych z rozbiórką.

Od 4 września 2013 roku obowiązuje nowy wniosek o pozwolenie na rozbiórkę. Jego wzór został przedstawiony w rozporządzenie Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 7 sierpnia 2013 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie wzorów: wniosku o pozwolenie na budowę, oświadczenia o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane i decyzji o pozwoleniu na budowę (Dz. U. poz. 1013).

Pobierz: Wzór wniosku o pozwolenie na rozbiórkę

Wypełniony i podpisany wniosek należy złożyć we właściwym urzędzie w formie papierowej, jednak każdorazowo wypełniony w taki sposób wniosek nie może odbiegać od wzoru zawartego w rozporządzeniu.

(Pozwolenie na rozbiórkę nie jest wymagane, jeśli chodzi o obiekty budowlane, na wybudowanie których nie było konieczne pozwolenie na budowę.)

Następna »

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Wrzesień 24, 2013
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty