Start Arrow Wiadomości Arrow Prace budowlane przez okrągły rok – zimowe piany montażowe marki Den Braven

Prace budowlane przez okrągły rok – zimowe piany montażowe marki Den Braven

Przesunięcia w terminach, niespodziewana usterka, czy nagłe ochłodzenie sprawiają, że niejednokrotnie, bez względu na panującą za oknem pogodę, konieczne jest wykonanie prac montażowych na zewnątrz budynku. Aby uniknąć przykrych niespodzianek i poprawiania wykonanych łączeń zaraz po ziemie, konieczne jest zastosowanie produktów przeznaczonych do pracy w niskich temperaturach. Z tą myślą stworzone zostały specjalistyczne poliuretanowe pianki montażowe marki Den Braven. 

fot. Den Braven

Wraz z nadejściem pierwszych mrozów prace budowlane prowadzone na zewnątrz powinny zostać przerwane. Ujemne temperatury bardzo niekorzystnie wpływają na parametry użytkowe i właściwości materiałów budowlanych, a zwłaszcza chemii budowlanej. Kleje mogą stracić swoją przyczepność, a uszczelniacze trwałość i elastyczność. Jest to szczególnie niepożądane w przypadku wykonywania izolacji, uszczelnień lub montażu stolarki otworowej. Co jednak, jeżeli zastanie nas zima, a roboty trzeba dokończyć? Z pomocą przychodzą specjalistyczne produkty, które przystosowane zostały do wykorzystania również zimą, jak np. piana PVC-Winterfoam oraz Gunfoam-Winter marki Den Braven. W odróżnieniu od tradycyjnych pian poliuretanowych, które tracą swoje właściwości już 5° Celsjusza, produkty marki Den Braven zachowują trwałość i pierwotne parametry do -10°C. PVC-Winterfoam oraz Gunfoam-Winter marki Den Braven to jednoskładnikowe, półsztywne piany stworzone na bazie poliuretanu. Dedykowane są do prac montażowych i izolacyjnych. Wykazują bardzo szeroką tolerancję temperaturową, co pozwala na ich aplikację w zakresie od -10°C do +35°C, bez ryzyka, że ich właściwości ulegną zmianie, a wypełnienie będzie mniej szczelne lub trwałe. Są to produkty wielosezonowe, których bezpiecznie można używać niezależnie od panującej na zewnątrz aury. Dzięki temu, bez problemu na czas ukończymy  rozpoczęte zadania.

Pianki PVC-Winterfoam oraz Gunfoam-Winter marki Den Braven zbudowane z ok. 70% wyrównanych, równomiernie zamkniętych komórek, cechują się również stabilnością wymiarową i stosunkowo niską rozprężnością. Dzięki temu, że nie powodują wypaczania montowanych elementów, znajdują szerokie zastosowanie przy montażu stolarki okiennej, osadzaniu drzwi i parapetów, bram garażowych i rolet zewnętrznych. Nadają się również do wypełnienie szczelin pomiędzy elementami przegród budowlanych, izolacji cieplnej dachów, wygłuszania konstrukcji szkieletowych, czy montowania schodów. Pełnią też rolę izolacji termicznej, akustycznej i przeciwwilgociowej. Pianki posiadają zbliżone właściwości robocze i parametry, jednak odróżniają się sposobem aplikacji. PVC-Winterfoam to pianka wężykowa, Gunfoam-Winter to z kolei pianka pistoletowa. Daje to możliwość dobrania rodzaju nakładania dostosowanego do prowadzonych prac.

W połączeniu z dobrą przyczepnością do większości podłoży budowlanych i możliwością stosowania przez cały rok, pianki zimowe marki Den Braven stają się produktem wielozadaniowym.

Źródło:Den Braven

Den Braven
Wszystkie komunikaty (7748)

Dodane przez: Fly PR

Fly PR
Dodaj komentarz

Data dodania:


listopad 9, 2018
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty