Start Arrow Wiadomości Arrow Praktyczna alternatywa dla wykładzin w rolce z klejem przylepcowym Bostik Nibofix 3000

Praktyczna alternatywa dla wykładzin w rolce z klejem przylepcowym Bostik Nibofix 3000

„Wiecznie żywy” klej Nibofix marki Bostik to specjalne rozwiązanie dedykowane do punktowego, poziomego mocowania wykładzin w formie płytek. W stabilny sposób utrzymuje warstwę wykończeniową podłogi na właściwym miejscu, a jednocześnie w razie konieczności umożliwia bezproblemowy demontaż pojedynczych elementów.

Klej Nibofix marki Bostik

Wykładzina w płytkach posiada wszystkie walory tradycyjnych wykładzin w rolce, stwarzając przy tym znacznie większe możliwości aranżacyjne. Pozwala na kształtowanie na podłodze różnorodnych, indywidualnie zaplanowanych wzorów i wizualne wydzielenie stref za pomocą barw. Elementy najczęściej mają kwadratowy kształt i wymiary 50 x 50 cm lub  60 x 60 cm. Dzięki temu są wygodne w transporcie i łatwe w montażu. Oszczędzamy nie tylko czas, ale też materiał, ponieważ unikamy dużej ilości odpadów. Jedną z najważniejszych zalet tego typu posadzki jest możliwość wyjęcia poszczególnych płytek w dowolnym momencie, np. w przypadku trwałego zabrudzenia, uszkodzenia lub konieczności dostania się pod posadzkę w podłodze technicznej. Jednak, aby było to możliwe, płytki muszą być przymocowane za pomocą specjalnego kleju. Doskonale w tej roli sprawdzi się Nibofix 3000 marki Bostki.

Klej wielokrotnego użytku

Kluczową cechą preparatu do montażu wykładziny w formie płytek powinna być trwała lepkość.
Nibofix 3000 określany jest jako „wiecznie żywy”, co oznacza, że pozostaje permanentnie kleisty. Dzięki temu każdy z elementów można odkleić, a następnie ponownie zamocować bez konieczności nakładania nowej warstwy kleju. Produkt marki Bostik to bezrozpuszczalnikowa dyspersja żywicy syntetycznej. Jest łatwy w aplikacji i szybkoschnący (na podłożach chłonnych wysycha w ok. 15-30 minut).

Nibofix 3000 nadaje się do mocowania płytek z różnorodnymi rodzajami warstwy spodniej. Może być aplikowany na wszystkie typy podłoży budowlanych, m.in. beton, jastrychy cementowe i anhydrytowe, sklejkę, płytę OSB, a także stare płytki ceramiczne lub drewniany parkiet. Wszystkie warstwy powinny być dobrze związane z podłożem nośnym. Powierzchnia, do której będziemy mocowali wykładzinę, musi być stabilna, równa, oczyszczona z wszelkiego kurzu, tłuszczu i innych substancji antyadhezyjnych. Klej nakłada się wałkiem piankowym o drobnych porach. Na początku ma on barwę białą, a po wyschnięciu staje się przezroczysty. Po aplikacji na podłoże należy odczekać aż preparat zmieni się w przezroczysty film, a następnie można układać na nim płytki, dokładnie dociskając. W przypadku podniesionej konstrukcji trzeba zwrócić uwagę, żeby połączenia między płytkami nie zostały sklejone.

Z klejem przylepcowym Bostik Nibofix 3000 możemy w prosty sposób pokryć podłogę praktyczną i efektowną warstwą wykończeniową. Produkt nie traci swoich właściwości wraz z upływem czasu, zapewniając solidne mocowanie, bez konieczności trwałego wiązania z podłożem.

Źródło:Den Braven

Den Braven
Wszystkie komunikaty (1084)

Dodane przez: Fly PR

Fly PR
Dodaj komentarz

Data dodania:


Październik 15, 2018
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 • Plafon Vaio 5 White

 • Lampa wisząca Malva 3 Pink

 • Promocja

  Lampa wisząca BACKAZ PREMIUM White 5pł.

 • Lampa wisząca Wire Black 5pł.

 • Lampa Wisząca Harmony Black

 • Promocja

  Lampa wisząca BACKAZ PREMIUM Gray

 • TK Lighting Lampa podłogowa Wire White

 • Linea LED listwa 3 pł. / biały + chrom

Obejrzyj zdjęcia domowników