Start Arrow Wiadomości Arrow Praktyczne porady – urządzanie pokoju dziecięcego

Praktyczne porady – urządzanie pokoju dziecięcego

Aranżacja pokoju dziecięcego może być wspaniałą zabawą, ale przede wszystkim jest bardzo dużym wyzwaniem. Jak nie wydać fortuny i umeblować pokoik zgodnie z aktualnymi trendami? Na wstępie, zachęcamy do planowania, oglądania inspiracji i stosowania się do naszych porad! Poniżej kilka podpowiedzi, które ułatwią wam z pozoru trudne zadanie.

Kolekcja Marsylia marki Pinio

Kolekcja Marsylia marki Pinio

Skoro, wspomnieliśmy już o planie, zacznijmy właśnie od tego. Zmierz dokładnie pokój i narysuj rzuty. To nic że nie jesteś urodzonym artystą – twój projekt wcale nie musi być doskonały. Najważniejsze abyś miał świadomość z czym masz do czynienia i do jakich rozmiarów powinieneś ograniczyć swoje pomysły.

Bądź szczery sam ze sobą, przy wyborze umeblowania oraz dodatków. Jeżeli właśnie przeprowadziłeś się do nowego domu, zastanów się co sprawdzało się w poprzednim, a co było kompletnie niepotrzebne. Warto również zastanowić się za co ty kochałeś swój pokój, kiedy byłeś jeszcze dzieckiem. Może miałeś fotel, w którym cudownie czytało się książki wieczorami? Albo doskwierał Ci wieczny brak miejsca na coraz to nowe zabawki? Warto postawić przede wszystkim na funkcjonalność. Marka Pinio proponuje dużo ciekawych rozwiązań, które mogą zainteresować każdego rodzica. W ofercie znajdziemy np. łóżko, które rośnie wraz z dzieckiem: dzięki dobrze przemyślanej konstrukcji, która pozwala w początkowym etapie regulować wysokość materaca oraz wyjmować szczebelki dziecko może samodzielnie oraz bezpiecznie wychodzić i wchodzić z i do łóżeczka. Kolejnym etapem jest całkowite pozbycie się części ze szczebelkami, a tym samym przekształcenie łóżeczka dla maluszka w tapczanik dla przedszkolaka. Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest skrzynia na zabawki, czyli mebel, które doceniają zarówno dzieci, jak i rodzice. Dzięki nim w pokoju dziecięcym zapanuje idealny porządek. Skrzynia, tak jak wszystkie meble marki Pinio wykonana jest z litego drewna sosnowego.

Dzieci, to największa inspiracja podczas aranżacji pokoju. To właśnie one będą spędzać tam najwięcej czasu. Jeżeli pozwolimy im wpłynąć na wygląd projektu, mamy 100% pewności, że rezultat zadowoli każdego malucha. Co więcej, może przyczynimy się do tego, że w pokoju będzie zachowany porządek. Warto spróbować, chociażby przy wyborze kolorów.

Trzymaj się klasycznego i stonowanego stylu. Jeżeli chcesz pozwolić sobie na szaleństwo, ogranicz się do dodatków. Monochromatyczność i chłodne skandynawskie klimaty, które jednocześnie rozjaśniają pokój, to zdecydowany hit sezonu. Bardzo dobrze się składa ponieważ białe meble, o klasycznych formach przydają się na lata i pasują do wszystkiego. Najlepszą inwestycją są kolekcje – zaoszczędzamy na kupnie całego zestawu, a wszystkie meble tworzą spójną całość. Polecamy bestsellerową kolekcję marki Pinio – Marsylię, która jest niezwykle oryginalna w swojej prostocie. Meble są stonowane i panują nad chaosem, który wprowadzają kolorowe zabawki, książki i dodatki.

Pamiętajcie, że uśmiech podsumowujący waszą pracę będzie wart każdego wysiłku!

Kolekcja Marsylia marki Pinio

Kolekcja Marsylia marki Pinio

Wszystkie kolekcje marki Pinio znajdziemy na stronie www.pinio.com.pl

Dodane przez: SiSu

SiSu
Dodaj komentarz

Data dodania:


Kwiecień 17, 2015
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty