Start Arrow InstalacjeArrow Problem z wanną z hydromasażem

Problem z wanną z hydromasażem

Zastanawiam się nad wanną z hydromasażem, ale na forach czytam o problemach z utrzymaniem w niej higieny. Wydobywają się brzydkie zapachy, powstają glony. Też się z tym spotkaliście? – pyta nasz czytelnik.

Ekspert z firmy MILANOSTYLE radzi kupować tylko urządzenie renomowanych firm:

Wiele modeli, wyposażonych jest w różnego typu systemy oczyszczania, lecz najskuteczniejszym a zarazem najprostszym jest system płukania magistrali wodnej bieżącą wodą – system ten polega na płukaniu wszystkich przewodów, pomp wody oraz dysz, bieżącą wodą. Po kąpieli i zejściu wody, wystarczy taki system uruchomić na dwie minuty – czysta woda wypłucze wszystkie pozostałości naskórka, włosów a także zużytą wodę z wszystkich niedostępnych miejsc (wirnik pompy, łączniki, podgrzewacz) i poprzez dysze oraz w niektórych wypadkach drugą, specjalnie do tego celu zainstalowaną magistralę, spłucze to do odpływu. Taki zabieg wykonujemy również przed kąpielą – w połączeniu z stosowaniem wydajnej i dobrze przemyślanej dezynfekcji ozonowej kąpiel będzie przyjemna a woda czysta.

Wanny zakupione w hipermarkecie lub chińskie wanny z hydromasażem wyposażone są jedynie w słabe generatory ozonu, które nie dają sobie rady z tak dużą ilością wody. Układ magistrali posiada wiele miejsc z których woda po kąpieli nie odpłynie dzięki czemu mamy doskonałe siedliska gdla bakterii grzybów i glonów. Nie pomaga również stosowanie środka dezynfekującego, gdyż magistrala nie jest wykonana z sanitarnych materiałów.

(Ważnym elementem dobrego układu masażu wodnego, jest zastosowanie układu odpływu wody z najniższych punktów magistrali)

Ważną cechą jest również używanie magistrali bez grubego wewnątrznego karbowania lub wykonanej z gładkich rurek PVC i pokrewnych – przez to cena produktów wzrasta, lecz korzyści są nieporównywalnie większe. Niewątpliwie ważnym elementem dobrego układu masażu wodnego, jest zastosowanie układu odpływu wody z najniższych punktów magistrali – dzięki temu cała woda zostaje oddana do odpływu (nawet z wirnika).

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
1
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Komentarze

Najnowsze komentarze

Anka Odpowiedz 2015-01-23 19:53:07

Mam pytanie o wannę z hydromasażem- czy wysterylizowanie jej generatorem ozonu ( mam taki wielofunkcyjny do wody, powietrza a nawet żywności - 600mg z jonizatorem taki jak tutaj medycynanaturalna.pl ) pomoże zlikwidować grzyby ? Ozonowanie zabija i bakterie i grzyby podobno?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: instalacje