Start Arrow Wiadomości Arrow Producent grzejników wspiera edukację zawodową w Żywcu

Producent grzejników wspiera edukację zawodową w Żywcu

Rynek pracy jest dynamiczny i otwarty dla absolwentów szkół technicznych oraz zawodowych. Jednak większe szanse na szybkie znalezienie pracy mają osoby z praktycznym doświadczeniem w dużych firmach. Dlatego marka Purmo zdecydowała się podpisać umowę z Zespołem Szkół Budowlano-Drzewnych w Żywcu.

Dynamicznie rozwijający się rynek pracy wymaga dzisiaj od osób kończących szkoły zawodowe praktycznego przygotowania oraz udokumentowanego doświadczenia. Coraz więcej placówek kształcenia zawodowego w Polsce wychodzi naprzeciw nowoczesnemu szkolnictwu i zawiera umowy z partnerami stosującymi nowoczesne rozwiązania technologiczne. Dobrym przykładem działania na rzecz rozwoju edukacji jest Zespół Szkół Budowlano-Drzewnych w Żywcu, w którym aktualnie rozpoczęła się rekrutacja (06.05-06.06.2017) do klas sprofilowanych m.in. w kierunku technika budownictwa oraz klas wielozawodowych.

Purmo – Rybnik

Podpisana przez ZSBD umowa z Rettig Heating (międzynarodowym producentem grzejników, ogrzewania podłogowego i systemów rurowych), obecnym w Polsce z marką Purmo od 25 lat, jest korzystna dla obu sygnatariuszy. Umowa otwiera drogę do wzajemnego poznania poprzez praktyczne działanie tj. udział zadaniowy uczniów w projektach organizowanych przez Purmo, zapoznanie ich z innowacyjnymi systemami technologicznymi, a także nowoczesnym sposobem zarządzania firmą. Uczeń w procesie praktycznej edukacji poprzez bezpośredni kontakt z profesjonalistami w fabryce, dokładnie zapoznaje się z wymaganiami i zakresem obowiązków, co zdecydowanie ułatwia podjęcie kluczowych decyzji po zakończeniu szkoły. Taka współpraca daje pracodawcy pewność zatrudnienia doskonale wyszkolonego pracownika, a absolwentowi  stwarza szansę szybkiego rozpoczęcia kariery zawodowej. Uczeń w procesie praktycznej edukacji poprzez bezpośredni kontakt z profesjonalistami dokładnie zapoznaje się z zakresem przyszłych obowiązków w  miejscu pracy.

Koncern Rettig ICC produkuje rocznie ok. 7 milionów grzejników, co czyni go największym producentem systemów grzewczych na świecie.  Posiada 14 zakładów produkcyjnych w 10 krajach i eksportuje swoje produkty do ponad 50 krajów na całym świecie.  Największa fabryka Rettig ICC mieści się w Polsce w Rybniku, w której zatrudnione są 444 osoby.

Dodane przez: BestBrandsPR

BestBrandsPR
Dodaj komentarz

Data dodania:


Maj 25, 2017
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 
 
Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: ogrzewanie domu i mieszkania