Start Arrow Artykuły PremiumArrow Produkty elewacyjne H+H Silikaty S – swoboda kompozycji, trwałość użytkowania

Produkty elewacyjne H+H Silikaty S – swoboda kompozycji, trwałość użytkowania

Elewacja z cegły to obecnie bardzo modne rozwiązanie. Jednym z jej atutów jest fakt, że pasuje zarówno do ponadczasowej klasyki, ale również do stylu industrialnego lub nowoczesnych dekorów elewacyjnych zestawiających swobodnie różne kolory z różnymi fakturami. Na chwilę obecną oprócz walorów estetycznych i wizualnych produkty muszą spełniać odpowiednie parametry cieplne. Produkty elewacyjne H+H właśnie takie są. Chronią użytkowników przed niepotrzebnymi stratami energii i zapewniają odpowiednio wysoką ochronę przed nadmiernym hałasem. Dobry produkt to ten, który w jednym łączy wiele ważnych cech, tj. posiada wysokie walory estetyczne, pozwala na dużą swobodę kompozycji elewacji, posiada niski współczynnik przenikania ciepła. Dodatkowo powinien zapewnić wieloletnią trwałość. Takie są produkty H+H.

CONTENT ARTICLE

elewacja z materiałów H+H

elewacja z materiałów H+H

Produkty elewacyjne H+H Silikaty S to system, w którym mamy szeroki wybór produktów zróżnicowanych pod względem koloru, grubości i faktury. Wszystkie dostępne są w wersji gładkiej, jak również łupanej. Produkty systemu H+ H zawsze będą do siebie pasować i tworzyć spójną całość ponieważ zastosowano jeden moduł do wszystkich elementów, dlatego niezależnie które z nich i w jakim układzie będziemy chcieli ze sobą zestawić, to zawsze będą pasować. W ofercie znajdziemy elementy w kolorach: biały, grafitowy, żółty, czerwony i zielony.

Dzięki powyższym zaletom systemu możemy tworzyć różnorodne połączenia kolorystyczny, ale nie tylko, możemy również różnicować fakturę poszczególnych fragmentów elewacji uzyskując różnorodne efekty światłocieniowe, ponadto możemy akcentować wybrane części elewacji budynku lub tworzyć strefy o różnym ciężarze optycznym. W nawiązaniu do układu elewacji tradycyjnych eleganckich miejskich kamienic możemy np. w parterze zastosować elementy łupane, które nadadzą rustykalnego charakteru budynkowi związanego z efektem jaki daje boniowanie przyziemia, zaś wyżej możemy umieścić elementy gładkie, dzięki czemu cała budowla, nawet zaprojektowana w nowoczesnej formie, nabierze odrobinę klasycznej estetyki.

Dostęp do trzech różnych grubości kształtek łupanych pozwala nam na swobodne tworzenie uskoków lub lizen, nawet na gładkiej powierzchni ściany konstrukcyjnej. Lub w sposób celowy ukryć występujące na powierzchni nierówności.

Wybranie na elewacje najcieńszego wymiaru umożliwia traktowanie produktów z serii H+H Silikaty S jako okładziny wewnętrznej doskonale imitującej prawdziwy mur, ale bez niepotrzebnego zmniejszania wymiarów pomieszczenia.

materiały elewacyjne H+H

materiały elewacyjne H+H

Dbałość o formę, ale nie tylko

Planując wykonanie elewacji warto skupić się na estetyce, ale nie tylko. W krajach takich jak Polska, w których zewnętrzne ściany chronią przed bardzo zróżnicowanymi czynnikami atmosferycznymi elewacje powinny spełnić wymogi cieplne. Aspekt właściwości cieplnych powinniśmy brać pod uwagę podczas wyboru konkretnego produktu. W naszym klimacie jest to istotne, jaki produkt będzie nas zabezpieczał przed stratami ciepła. W przypadku przegrody zewnętrznej z użyciem elementów elewacyjnych H+H Silikat S najczęściej mamy do czynienia ze ścianą warstwową, tj. trójwarstwową. Taka przegroda spełnia najwyższe wymogi izolacyjności termicznej w przypadku dobrania odpowiedniej grubości izolacji termicznej, która najczęściej wykonywana jest z wełny mineralnej i znajduje się pomiędzy materiałem elewacyjnym a elementem nośnym przegrody. Zastosowanie produktu o odpowiednich parametrach izolacyjnych pozwoli uzyskać wysokie wartości współczynnika przenikania ciepła dla całej ściany zewnętrznej. Takie połączenie produktów pozwoli zaoszczędzić na kosztach ogrzewania poprzez zmniejszenie ilości opału lub zmniejszenia ilości dostarczanego ciepła. Również przyczyni się to do mniejszego zanieczyszczenia środowiska.

Wybierając produkt na elewację warto również pamiętać o innych parametrach jak chociażby odporność ogniowa. I tu idealnym produktem są silikatowe elementy elewacyjne H+H Silikat S. Produkty silikatowe zaliczane są do produktów niepalnych o najwyższej euroklasie reakcji na ogień A1. Dodatkowo ich niska nasiąkliwość, poniżej 15%, zabezpieczy każdy dom przed wilgocią i pozwoli znacznie dłużej cieszyć się ścianami bez konieczności remontów i odnawiania. Będzie stanowić doskonałe zabezpieczenie dla wewnętrznych warstw izolacyjnych przed szkodliwym działaniem sił przyrody.

Jeśli więc ważne są dla nas: wygląd i użyteczność, to obecnie nie musimy już dokonywać wyboru między jednym a drugim. Możemy sięgnąć po produkty elewacyjne H+H Silikaty S, które dadzą nam zarówno swobodę twórczą, jak również pozwolą stworzyć bezpieczny i trwały budynek.

Więcej informacji na www.HplusH.pl

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


marzec 8, 2021
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty