Start Arrow Budowa domuArrow Profile aluminiowe. Ciepłe i energooszczędne okna do nowoczesnych domów

Profile aluminiowe. Ciepłe i energooszczędne okna do nowoczesnych domów

Profile aluminiowe przez lata uznawane były zbyt zimne do domów mieszkalnych. I owszem, zimne profile aluminiowe, wykonane w całości z aluminium mają za niską izolacyjność cieplną, by mogły zostać użyte w domach jednorodzinnych. Stosowane są w biurowcach czy w budynkach użyteczności publicznej, takich jak wiaty przystankowe czy budki telefoniczne. Jeżeli jednak zdecydujemy się na ciepłe profile aluminiowe, możemy śmiało wykorzystać je w stolarce okiennej w naszym domu.

W nowoczesnych domach jednorodzinnych coraz większą popularność zyskuje stolarka aluminiowa. fot. Schüco

W nowoczesnych domach jednorodzinnych coraz większą popularność zyskuje stolarka aluminiowa. fot. Schüco

Ciepłe profile aluminiowe

Ciepłe profile aluminiowe, stosowane w domach mieszkalnych, mają złożoną konstrukcję, a każdy profil składa się z dwóch kształtowników aluminiowych, połączonych wkładką termiczną z tworzywa sztucznego. Wkładka termiczna tworzy barierę cieplną, dzięki której profile lepiej izolują.Ciepłe profile aluminiowe, stosowane w domach mieszkalnych, mają złożoną konstrukcję, a każdy profil składa się z dwóch kształtowników aluminiowych, połączonych wkładką termiczną z tworzywa sztucznego. Wkładka termiczna tworzy barierę cieplną, dzięki której profile lepiej izolują.

W stolarce okiennej przeznaczonej dla budownictwa mieszkaniowego stosuje się aluminiowe profile ciepłe. fot. Aluprof

W stolarce okiennej przeznaczonej dla budownictwa mieszkaniowego stosuje się aluminiowe profile ciepłe. fot. Aluprof

Okna energooszczędne w nowoczesnych domach

Stosowane w aluminiowych kształtownikach przekładki termiczne mogą mieć różną szerokość, przekraczającą nawet 60 mm. W przestrzeni pomiędzy przekładkami montowane są często dodatkowe przegrody lub wkłady z materiałów o niskiej przewodności cieplnej, np. spieniony polietylen lub aerożel – materiał o doskonałych właściwościach izolujących.

Istotną rolę w izolacyjności termicznej okien aluminiowych odgrywają również uszczelki. Elastyczne i trwałe posiadające odpowiednie kształty oraz dwukomponentową budowę: litą i twardszą w miejscu mocowania w kształtowniku okna oraz komórkową i elastyczną w miejscach, gdzie powinna być zachowana maksymalna ochrona termiczna konstrukcji.

Nie bez znaczenia pozostaje również dobór szyb okiennych. Szyby z powłoką termoizolacyjną zagwarantują doskonałą izolację w porze zimowej, natomiast latem ochronią pomieszczenie przed nadmiernym nagrzewaniem. Dzięki takiemu rozwiązaniu, możliwe jest zwiększenie powierzchni przeszkleń bez strat dla komfortu domowników. A warto pamiętać, że nowoczesne domy charakteryzują się często dużymi przeszkleniami, które muszą zapewniać bezpieczeństwo i wygodę użytkownikom.

Zastosowanie nowych technologii przekładek izolacyjnych pozwala na dodatkowe podniesienie termoizolacyjności okien. fot. Schüco

Zastosowanie nowych technologii przekładek izolacyjnych pozwala na dodatkowe podniesienie termoizolacyjności okien. fot.Schüco

Nowoczesne domy z dużymi przeszkleniami

Wyznacznikiem nowoczesnych domów są okna o dużej powierzchni przeszkleń, które pozwalają maksymalnie doświetlić pomieszczenia i nadać elewacji lekki wygląd. Wyznacznikiem nowoczesnych domów są okna o dużej powierzchni przeszkleń, które pozwalają maksymalnie doświetlić pomieszczenia i nadać elewacji lekki wygląd. Stabilność i trwałość aluminium umożliwia projektowanie okien o dużych rozmiarach, bez szkody dla bezpieczeństwa,energooszczędności czy funkcjonalności.

Duże przeszklenia wymagają dodatkowego wyposażenia okien, jak np. okiennice, rolety, żaluzje czy markizy. fot. Aluprof

Duże przeszklenia wymagają dodatkowego wyposażenia okien, jak np. okiennice, rolety, żaluzje czy markizy. fot. Aluprof

Aluminium pozwala na wykonywanie dużych i ciężkich okien i drzwi tarasowych uchylno-przesuwnych lub podnoszono-przesuwnych. Możliwe jest także stosowanie ukrytych zawiasów, które pozwalają na stosowanie dużych, bardzo ciężkich przeszkleń – wszystkie elementy mechanizmu są całkowicie ukryte w wąskiej ramie okiennej, dzięki czemu stolarka posiada klarowny, niczym niezakłócony wygląd.

Aluminium umożliwia wykonywanie wielkogabarytowych drzwi o wysokości nawet do trzech metrów i ciężarze do 200 kg. fot. Schüco

Aluminium umożliwia wykonywanie wielkogabarytowych drzwi o wysokości nawet do trzech metrów i ciężarze do 200 kg. fot.Schüco

Następna »

Autor: Redakcja DOM.pl

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Czerwiec 7, 2016
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Promocja

    Kinkiet Amelia White

  • Promocja

    Lampa podłogowa Rosa White

  • Poszewka na poduszkę Zippo Blue

  • Oprawa podłogowa ze ściemniaczem TULMIS

  • Lampa podłogowa Trójnóg Ocean Czerwieni

  • Lampa sufitowa / plafon Galaxy 1645