Start Arrow Budowa domuArrow Profile drewniano-aluminiowe

Profile drewniano-aluminiowe

Okna drewniane są piękne i nadają wnętrzom niepowtarzalnego uroku. Doskonale komponują się zarówno z nowoczesnymi pomieszczeniami, współgrając z fantazyjną drewnianą podłogą oraz stanowią idealne wykończenie sielskich pomieszczeń na poddaszu, jakie mają projekty domów o tradycyjnych charakterze dworków.

Mimo iż dzisiejsze okna drewniane w niczym nie przypominają drewnianej stolarki okiennej, która obdrapana i nieszczelna straszy w starym budownictwie, to osoby budujące nowe domy jednorodzinne nadal mają wątpliwości, czy warto w nie inwestować. Szczególnie pełni obaw są inwestorzy, którzy realizują swoje projekty domów na terenach zanieczyszczonych, np. w dużych miastach przy ruchliwych ulicach. Odnawianie stolarki okiennej z drewna jest trudne i pracochłonne, a nieprawidłowe malowanie ram często powoduje, że okno traci naturalny wygląd drewna, na którym najbardziej nam zależało.

Dla osób, które wahają się przed podjęciem ostatecznej decyzji dotyczącej wyboru okien, producenci mają ciekawą ofertę profili drewniano-aluminiowych. Są to okna, które które łączą piękno drewnianych okien z bezpieczeństwem i łatwością w utrzymaniu w czystości okien PVC. Oferowane są one w dwóch wersjach:

1 – rama skrzydła i ościeżnica wykonane są z drewna, które od zewnętrznej strony chroni specjalna nakładka z profili aluminiowych,

2 – skrzydło okna i ościeżnica wykonane są z dwóch różnych profili: na zewnątrz z profilu aluminiowego, od wewnątrz – drewnianego.

Dzięki takie konstrukcji okna z profilem drewniano-aluminiowym nie wymagają specjalnych zabiegów konserwacyjnych, są chronione od zewnątrz przed działaniem negatywnych czynników.

(Piękno od wewnątrz...)

(...bezpieczeństwo i trwałość na zewnątrz.)

Nakładki z profili aluminiowych są montowane bezpośrednio na ramie okna lub przez dodatkowy profil z tworzywa sztucznego. Są dostępne w różnych kształtach: prostym, zaokrąglonym lub licującym. Malowane są proszkowo lub anodowane na wybrany kolor, dostępne są także w wersji pokrytej specjalną folią aluminiową, która barwą i strukturą przypomina naturalne drewno. Nakładki aluminiowe można zatem dobrać do każdej elewacji, tak by fasada budynku tworzyła spójną całość.

Okna z profili drewniano-aluminiowych nadają się do każdego rodzaju domu i każdego pomieszczenia. Dostępne są w każdym rodzaju otwierania, jakie wymaga projekt domu. Możemy więc wybrać najpopularniejsze okna rozwierno-uchylne, otwierane na zewnątrz czy obrotowe.

Warto wiedzieć, że zewnętrzne nakładki zwiększają izolacyjność termiczną okna nawet o 5%, minimalizując tym samym straty energii. Charakteryzują się również wysoką izolacyjnością akustyczną, pochłaniającą hałas. Mieszkańcy domów przy ruchliwych ulicach mogą więc być spokojni, zarówno o komfort przebywania we wnętrzach, jak i prace konserwacyjne. Nakładki wystarczy regularnie myć ciepłą wodą z dodatkiem delikatnego detergentu, by na elewacja budynku na długo cieszyła wzrok.

Maksymalne wykorzystanie walorów użytkowych i estetycznych drewna i aluminium wpływa jednak na ceny okien. Musimy liczyć się z wyższymi kosztami zamówienia stolarki, najczęściej określanej na podstawie indywidualnych wyliczeń.

Autor: Redakcja

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Promocja

    Kinkiet Amelia White

  • Promocja

    Lampa podłogowa Rosa White

  • Poszewka na poduszkę Zippo Blue

  • Oprawa podłogowa ze ściemniaczem TULMIS

  • Lampa podłogowa Trójnóg Ocean Czerwieni

  • Lampa sufitowa / plafon Galaxy 1645

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: budowa domu