Start Arrow Budowa domuArrowProjekt domuArrow Projekt domu według feng shui

Projekt domu według feng shui

Działka

Najlepszym miejscem według feng shui jest płaski teren, bez większych nierówności, na tyłach którego znajduje się góra czy pagórek. Nawiązuje to do symbolu Żółwia, który chroni dom przed wiatrem i niebezpieczeństwami. Smok i Tygrys to natomiast drzewa, które powinny chronić działkę po bokach. Idealnym rozwiązaniem (chyba nie tylko ze względu na feng shui!) jest posiadanie przed domem otwartego terenu ze źródłem wody: jezioro, staw lub nawet fontanna.

Działka powinna być na planie kwadratu albo prostokąta – inne figury załamują właściwy przepływ energii, co – według specjalistów feng shui – może prowadzić do chorób domowników.

Zasady wyboru otoczenia naszej działki, są określane zarówno przez feng shui, jak i przez nasze idyllyczne wyobrażenia: z dala od szpitali, cmentarzy, więzień, z dala od linii wysokiego napięcia, ruchliwych ulic, gwałtownych zakrętów i skrzyżowań. Cisza, spokój, bezpieczeństwo.

Dom powinien zajmować centralne miejsce działki – tam bowiem znajduje się najwięcej pozytywnej energii.

Wykres

Lokalizację domu na działce wykonuje się w oparciu o odczyt kompasu, czyli odczyt pola magnetycznego. Zaproszony na działkę konsultant feng shui pomoże nam z aptekarską dokładnością wyznaczyć na mapie kierunki magnetyczne.

Znając warunki zabudowy będzie można ustalić, jak powinien stać przyszły dom na działce, by miał możliwie najlepszy wykres w określonych na mapie warunkach.

Wykres domu determinuje rozmieszczenie okien i drzwi oraz wszystkich pomieszczeń. Dlatego też zmierzenie za pomocą kompasu warunków powinno odbyć się jeszcze przed rozpoczęciem projektowania. Architekt musi więc zaczekać na wytyczne konsultanta feng shui i dopiero biorąc je pod uwagę może rozpocząć prace projektowe.

Projekt

  • Niezmiernie ważną zasadą jest właściwe umiejscowienie drzwi, schodów, usytuowanie kuchni, sypialni, łazienki. Czynniki te decydują o tym, jak przepływa energia. Powinna ona biec meadrycznie, nie napotykać na blokady, ściany, przewężenia, ani zbyt ostre zakręty.

  • Projekt domu, pokoju, biura powinien być zawsze dokonany z myślą o osobie lub osobach, które będą w nim przebywać. Należy dopasować pomieszczenie do osobowości, celów, ale też przeznaczenia danego pomieszczenia.

  • Należy zwrócić uwagę, aby okna/drzwi nie były ustawione na przeciw siebie w domu czy pokoju, ponieważ wówczas następuje swobodna ucieczka energii przez pomieszczenia.

  • Kształty wyposażenia wnętrz powinny być odpowiednio dobrane, tak zapewniać harmonijny przepływ energii.

  • Lokalizacja pomieszczeń powinna być dobrany zgodnie z mapą Bagua, która jest narzędziem pozwalającym stwierdzić, jak różne miejsca odpowiadają różnym aspektom życia człowieka.

05.jpg

Budowanie domu zgodnie z zasadami feng shui gwarantuje nam osiągnięcie takich warunków dla mieszkańców, aby dom stał się źródłem zdrowia, energii życiowej, radości i wypoczynku. Budując dom powinniśmy pamiętać, że szczęście nie jest dziełem przypadku.

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
1
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Komentarze

Najnowsze komentarze

FS Odpowiedz 2012-02-16 15:22:04

Temat wart uwagi, jednak przedstawiony schemat może być odpowiedni tylko dla niektórych osób. Dla większości ustawienie sypialni w strefie drzewa (4) zamiast spodziewanego bogactwa i dostatki przyniesie choroby i kłopoty. Zasada działania FS jest prosta, jednak wielowarstwowość i konieczność dopasowania do konkretnej osoby sprawia, że tego typu schemat będzie dla 6-ciu z 8-miu osób szkodliwy. Zwraca również uwagę zamiana znaczeń pola 3 z polem 8, lepiej więc sięgnąć do książki lub zatrudnić specjalistę. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Obejrzyj zdjęcia domowników