Start Arrow OgródArrow Projekt ogrodu z kostki brukowej

Projekt ogrodu z kostki brukowej

Zastanawiasz się jak mógłby wyglądać Twój przyszły ogród. Jak zgrać jego wygląd i funkcje z potrzebami mieszkańców posesji? Jakiego użyć materiału na nawierzchnie? Odpowiedź jest jedna – dobry projekt aranżacji przestrzeni przydomowej.

(Zadaniem projektu jest odnalezienie i stworzenie kompletnej wizji nawierzchni wokół domu wraz z jego otoczeniem, ogrodem, architekturą. fot. Libet)

Właściciele domów jednorodzinnych mają zwykle własne preferencje, którymi kierują się przy projektowaniu ogrodu. Dobry gust i zmysł estetyczny to jednak połowa drogi do sukcesu. Przyglądając się wielu posesjom można dojść do wniosku, że ich mieszkańcy zamiast podjazdu budują lotnisko lub co najmniej miejski parking.

Inną bolączką jest zestawianie ze sobą w nawierzchni pstrokatych barw, czego przecież nie robi się na elewacjach czy dachu. Na samodzielne eksperymenty np. kolorystyczne można pozwolić sobie we wnętrzach. Nietrafne decyzje szybko zatuszuje zwykłe malowanie. Przy projektowanie otoczenia domu fachowa pomoc będzie rozwiązaniem pewniejszym, bezpieczniejszym i gwarantującym dużo lepszy efekt.

(Do zadań projektanta należy nie tylko zaplanowanie kształtu nawierzchni, ale i pomoc w wybraniu odpowiednich materiałów, idealnie pasujących do danego domu i podkreślających jego walory. fot. Libet)

Zdaniem eksperta – Dawid Kuptz, projektant z firmy Libet pracujący na Pomorzu:
Zadaniem projektu jest odnalezienie i stworzenie kompletnej wizji nawierzchni wokół domu wraz z jego otoczeniem, ogrodem, architekturą. Na tym etapie łatwo coś zmienić, rozwiać wątpliwości. Wspólnie określić oczekiwania, wyznaczyć kierunek i plan działania. Ważne jest nie tylko jakie rośliny, krzewy, drzewa znajdują się na posesji, ale również jakie właściciele chcieliby mieć tam w przyszłości. Praca nad projektem pozwoli doprecyzować wszystkie szczegóły.

Źródłem dumy każdego właściciela jest posesja efektowna i praktycznie urządzona. Jednak każda działka budowlana, architektura stojącego tam domu, jego otoczenie – są inne. Różne są też gusta i preferencje mieszkańców. Do zadań projektanta należy nie tylko zaplanowanie kształtu nawierzchni, ale i pomoc w wybraniu odpowiednich materiałów, idealnie pasujących do danego domu i podkreślających jego walory. To projektant dobierze i skomponuje nawierzchnię tak by, oprócz wymagań praktycznych, spełniała także oczekiwania i potrzeby inwestora.

( Kostki brukowe i płyty tarasowe mogą różnić się nie tylko barwą, ale również kształtami i sposobem wykończenia powierzchni. fot. Libet)

Zdaniem eksperta – Dawid Kuptz:
Po bliższym poznaniu różnorodność dostępnych materiałów nawierzchniowych zaskakuje niejednego klienta. Kostki brukowe i płyty tarasowe mogą różnić się nie tylko barwą, ale również kształtami i sposobem wykończenia powierzchni. Są wśród nich produkty postarzane do układania nawierzchni stylizowanych na wiekowe, kostki i płyty wykańczane naturalnymi kruszywami, płyty wiernie odwzorowujące skały wapienne czy trawertynowe. Jest też prawdziwy piaskowiec.

Fachowcowi łatwiej jest dobrać nie tylko rodzaj kostki brukowej, lecz także elementy dekoracyjne, które dodadzą ogrodowi wyjątkowego charakteru i uroku. Klimat otoczenia potrafią zmienić kolorowe żwirki sąsiadujące z nawierzchnią lub wpleciony w ścieżkę naturalny kamień. Nawet drobiazgi potrafią sprawić, że dom ze swoim otoczeniem wygląda niezwykle harmonijnie i pięknie. Wykorzystane rozwiązania będą sprawdzać się w praktyce, a estetyka tak wyjątkowo zaprojektowanego miejsca na długo zapadnie w pamięć.

(Nawet drobiazgi potrafią sprawić, że dom ze swoim otoczeniem wygląda niezwykle harmonijnie i pięknie. fot. Libet)

Zdaniem eksperta – Dawid Kuptz:
Przy budowie domu i jego aranżacji, pomoc projektanta znacznie ułatwia zadanie. Pozwala też zaoszczędzić dużo czasu i nierzadko nerwów inwestora. Mając przygotowany projekt, łatwiej zaplanować prace, stworzyć harmonogram działania i kontrolować jakość wykonania każdego etapu. Zestawienie materiałów to podstawa każdego projektu. W ten sposób inwestor oszczędza również pieniądze, bo nie musi kupować materiału na zapas, ani „na próbę”. Co ważne, taka profesjonalna usługa projektowa wcale nie musi być kosztowna.

(Praca nad projektem pozwala doprecyzować wszystkie szczegóły. Ważne jest nie tylko jakie rośliny, krzewy, drzewa znajdują się na posesji, ale również jakie właściciele chcieliby mieć tam w przyszłości. fot. Libet)

Czy wiesz, że…
W całym kraju znajdują się projektanci współpracujący z renomowanymi producentami materiałów nawierzchniowych. Można znaleźć ich na firmowych stronach www lub wystarczy zwrócić się z pytaniem o projektanta do autoryzowanych punktów sprzedaży kostki brukowej. Często zakup większej ilości szlachetnych materiałów nawierzchniowych premiowany jest bezpłatnym, indywidualnym projektem.

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

  • Lampa wisząca VILLA Z GOLD

  • JAKARTA

  • Nautilus ip67. 35 W

  • Cone outdoor fitting E27 ELT. szary kamień. 100 W

  • PARASOL OGRODOWY BANANA 3M ZIELONY BOCZNY WYSI...

  • Podświetlenie nr domu Sun LED IP44

  • Promocja

    Kinkiet ogrodowy WIKI LED