Start Arrow Budowa domuArrow Projekty domów 2013: nowość dla fanów klasyki

Projekty domów 2013: nowość dla fanów klasyki

Nasza baza projektów gotowych stale się rozrasta, oferując inwestorom projekty dostosowane do ich potrzeb. Nowy rok przynosi kolejne nowości projektowe: domy ładne i tanie w użytkowaniu, których klasyczny charakter nabiera odświeżonej, oryginalnej formy.

Ciekawe projekty domów jednorodzinnych to przede wszystkim domy, które stawiają na energooszczędne rozwiązania, pozwalające na ograniczenie kosztów utrzymania budynku i wpływające na komfort życia w nim. Projekty domów 2013 to m.in. ZA Dom w Arizonie, pełen uroku budynek, w którym architekci zadbali o najdrobniejszy szczegół.

Projekty domów 2013: Dom w Arizonie

ZA Dom w Arizonie to projekt domu z poddaszem użytkowym i z garażem, przeznaczony dla 3-5 osobowej rodziny.

(Projekt domu ZA Dom w Arizonie - nowość 2013 dostępna w naszej bazie)

Dom energooszczędny i tani w budowie

Energooszczędność to już nie tylko moda, to świadomy wybór osób budujących domy z myślą o przyszłości. Warto wiedzieć, że od 2013 roku rozpoczął się program dopłat do kredytów na budowę domów energooszczędnych.

Prezentowany projekt domu powstał w trosce o kieszeń inwestora i środowisko naturalne. To dom energooszczędny o wysokich parametrach cieplnych i instalacjach, które wpływają na realne oszczędności.

Dom zaplanowano w tradycyjnej technologii murowanej. Zastosowana ceramika, zarówno do budowy ścian zewnętrznych, jak i do pokrycia dachu, pozwala osiągnąć podwyższone parametry wytrzymałościowe i cieplne. Ciekawostką jest bezpłatnie dołączony do projektu projekt instalacji solarnej oraz wymagana prawem charakterystyka energetyczna.

ZA Dom w Arizonie to nie tylko niższe koszty utrzymania, ale również szybka i tania budowa domu. Doskonale znana przez ekipy sprawdzona technologia dwuwarstwowa, umożliwia przeprowadzenie prężnie prac budowlanych i – co istotne – pozwala eliminować błędy wykonawcze.

Dom ładny i estetyczny

Na energooszczędność budynku wpływa w dużej mierze również prosta konstrukcja domu. Aby jednak podnieść walory estetyczne projektu, architekci zaplanowali elementy zdobiące tradycyjną zabudowę: wykusz jadalny, który wypełnia światłem część dzienną wnętrza, balkony łącznie z imponującym balkonem od frontu, który optycznie powiększa ten mały dom. Dzięki temu prezentuje się bardziej okazale i stanowi jeden z najładniejszych klasycznych domów o powierzchni do 115 mkw.

Na uwagę zasługuje również elewacja domu. Ciemna dachówka idealnie komponuje się z jasnym tynkiem, harmonijnie wpisując budynek w otoczenie. Efekt pogłębiają cokoły z okładziny kamiennej. Ciemny dach pozwala również zachować odpowiednie proporcje budynku, co jest szczególnie istotne jeśli chodzi o domy z poddaszem.

(Projekt domu ZA Dom w Arizonie - nowość 2013 dostępna w naszej bazie)

Dom wygodny i funkcjonalny

Właśnie domy z poddaszem cieszą się niesłabnącą popularnością wśród inwestorów. Wpływ ma na to nie tylko zamiłowanie do tradycyjnego wyglądu bryły, nawiązującego do polskich dworków, ale również możliwość zaplanowania bardzo wygodnego i funkcjonalnego wnętrza, nawet na stosunkowo niewielkiej powierzchni użytkowej.

Tak jest i w tym projekcie, którego wnętrze podzielono na dwie funkcjonalne strefy. Parter stanowi strefa dzienna. Jej głównym punktem jest rozległy salon z kominkiem i jadalnią, usytuowaną w wykuszu. Dodatkowo na parterze znajduje się kuchnia ze spiżarnią, WC i kotłownia, tuż przy znajdującym się w bryle budynku garażu.

Adaptacja poddasza natomiast przewiduje urządzenie strefy nocnej. Sypialnia rodziców oddzielona jest korytarzem o dwóch sypialni dzieci, zapewniając poczucie prywatności obu stronom. Duża łazienka sąsiaduje z osobnym pomieszczeniem, przeznaczonym na funkcjonalną garderobę.

Obie kondygnacje łączy sprytnie zaplanowany bieg schodów. Schody są ze spocznikiem, ułatwiającym poruszanie się po nich nawet osobom starszym.

(rzut parteru)

(rzut poddasza)

ZA Dom w Arizonie to komfortowe wnętrze na 114,49 mkw. Powierzchnia rozłożona na dwie kondygnacje, umożliwia zaplanowanie domu na niedużej działce.

Tradycyjny wygląd z ciekawymi rozwiązaniami architektonicznymi, wygodne i przemyślane wnętrze, a także prosta i tania budowa oraz późniejsza eksploatacja to zalety, które pozwalają nam sądzić, że projekt ten szybko zyska grono zwolenników.

Następna »

Autor: Redakcja

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Wnętrza projektów domów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty