Start Arrow Budowa domuArrow Projekty domów 2019: czym się charakteryzują najnowsze projekty domów?

Projekty domów 2019: czym się charakteryzują najnowsze projekty domów?

Czy najnowsze projekty domów umożliwią tanią budowę? A jak budować tanio i energooszczędnie, by i późniejsze koszty ogrzewania domu nie nadwyrężały budżetu mieszkańców? Zobacz, jakie domy będą modne w 2019 roku?

Projekt domu ACX Mini 8 w. II G1 CE (DOM UF1-10)

Projekt domu ACX Mini 8 w. II G1 CE (DOM UF1-10)

Proste i tanie w budowie projekty domów

Koszty budowy domu to jeden z najistotniejszych parametrów, jaki bierzemy pod uwagę wybierając projekt. Najnowsze projekty domów sprzyjają ekonomicznej budowie. Zgodnie bowiem z obowiązującymi trendami, nowości projektowe opracowane są w formie regularnej, prostej bryły, pokrytej oszczędnym – dwu lub czterospadowym – dachem. Nawet wciąż popularne projekty dworków planuje się z uwzględnieniem współczesnej mody architektonicznej, co można zauważyć przeglądając nasze projekty domów jednorodzinnych.

Projekt domu DPS Faro CE (DOM DPS1-45)

Projekt domu DPS Faro CE (DOM DPS1-45)

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się także oryginalne projekty domów tzw. nowoczesne stodoły. Prostota formy pokrytej dwuspadowym dachem jest tania w budowie, ale przede wszystkim niweluje ryzyko powstawania mostków cieplnych, przez które może uciekać ciepło na zewnątrz. Nowoczesne stodoły często przewidują dach dwuspadowy bez okapu, czyli kończący się na równi ze ścianą. Fantazyjnym rozwiązaniem jest uzyskanie dzięki temu całkowicie przeszklonej ściany szczytowej, optycznie powiększającej wnętrze. 

Projekt domu CPT KONCEPT 10 CE (DOM CP1-10)

Projekt domu CPT KONCEPT 10 CE (DOM CP1-10)

Projekty domów WT2021

Prosta bryła to wyznacznik energooszczędności. Najnowsze projekty domów ponadto często opisane są jako domy WT2021. Co to oznacza? Skrótem WT2021 określa się rozporządzenie w sprawie warunków technicznych, których kolejny etap przewidziany jest na 2021 rok. Wtedy to nowobudowane domy jednorodzinne będą musiały być energooszczędne, w dzisiejszym rozumieniu tego określenia.

Projekt domu AC Nils II G2 ENERGO PLUS CE (DOM AF9-62)

Projekt domu AC Nils II G2 ENERGO PLUS CE (DOM AF9-62)

Wybierając projekty domów warto zwrócić uwagę na ten charakteryzujący je parametr. Dzięki temu nasz nowobudowany dom za dwa lata nie straci na wartości, będzie doskonałą inwestycją w przyszłość całej rodziny. Skuteczniejsza izolacja to wyższe o 3-4% koszty budowy domu, jednak korzyści z niej płynące można zauważyć już po pierwszym rachunku za ogrzewanie. Nasza pracownia już teraz udostępnia gotowe projekty domów o podwyższonych parametrach cieplnych, spełniających zaostrzone w przyszłości przepisy. Warto pamiętać także, że każdy projekt na etapie adaptacji można dostosować do zmieniających się wymogów.

Projekt domu ED E-197 CE (DOM ED2-04)

Projekt domu ED E-197 CE (DOM ED2-04)

Projekty domów energooszczędnych

Tania budowa i niskie koszty utrzymania sprawiają, że projekty domów energooszczędnych cieszą się coraz większą popularnością. Chcemy budować domy bezpieczne i ekologiczne, łatwe i niedrogie w eksploatacji, ale także nie wpływające negatywnie na środowisko.

Projekt domu DZW Miły 1 CE (DOM DW2-06)

Projekt domu DZW Miły 1 CE (DOM DW2-06)

Koszty budowy domu energooszczędnego zwiększają oczywiście nowoczesne instalacje. Najnowsze projekty domów często przewidują systemy ogrzewania oparte na odnawialnych źródłach energii. Pompa ciepła, wentylacja mechaniczna z rekuperatorem, odzyskującym ciepło z usuwanego powietrza zużytego, a także wspomagające systemy cieplne kolektory słoneczne są alternatywnymi rozwiązaniami do standardowych systemów.

Projekt domu AC Edgar II G2 ENERGO PLUS CE (DOM AF7-40)

Projekt domu AC Edgar II G2 ENERGO PLUS CE (DOM AF7-40)

Najpiękniejsze projekty domów 2019

Czy dom energooszczędny o prostej bryle i ascetycznym dachu może być ładny? Oczywiście! Nasze najnowsze projekty domów jednorodzinnych zachwycają niebanalną elewacją, dużymi przeszkleniami (na południowej ścianie!), wprowadzającymi ogród do wnętrza oraz przestronnymi tarasami, zarówno na parterze, jak i na piętrze.

Projekt domu CPT Koncept 27 CE (DOM CP1-30)

Projekt domu CPT Koncept 27 CE (DOM CP1-30)

Najmodniejsze kompozycje na elewacji, zestawiające biały tynk ze szlachetnością drewna czy industrialnym chłodem betonu sprawiają, że domy nowoczesne wyglądają niezwykle efektownie i pięknie prezentują się na każdej działce.

Projekt domu AN ZENON ALFA CE (DOM AO10-61)

Projekt domu AN ZENON ALFA CE (DOM AO10-61)

Najmodniejsze projekty domów w ofercie Pracowni DOM.pl . Poczytaj więcej na naszej stronie o najnowszych projektach domów.

Następna »

Autor: Marta Hawrylak
Pracownia: Projekty domów DOM.pl

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


styczeń 6, 2019
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

  • Velio Abażur żyrandol 5 pł. czerń + chrom /...

  • Lampa ogrodowa OSLO 30 Grafit/Ciemny popiel

  • Plafon ISLA

  • Promocja

    Lampa Wisząca Dzwoneczki Flamingi Gray

  • Lampa wisząca Luna Biała

  • Puszka FOL kaszubska biała z niebieskim

  • Kinkiet SHINE BLACK/CHROME 13,8W LED

  • Lampa ogrodowa ONYX 75 Czarny