Czy najnowsze projekty domów umożliwią tanią budowę? A jak budować tanio i energooszczędnie, by i późniejsze koszty ogrzewania domu nie nadwyrężały budżetu mieszkańców? Zobacz, jakie domy będą modne w 2019 roku?
Proste i tanie w budowie projekty domów
Koszty budowy domu to jeden z najistotniejszych parametrów, jaki bierzemy pod uwagę wybierając projekt. Najnowsze projekty domów sprzyjają ekonomicznej budowie. Zgodnie bowiem z obowiązującymi trendami, nowości projektowe opracowane są w formie regularnej, prostej bryły, pokrytej oszczędnym – dwu lub czterospadowym – dachem. Nawet wciąż popularne projekty dworków planuje się z uwzględnieniem współczesnej mody architektonicznej, co można zauważyć przeglądając nasze projekty domów jednorodzinnych.
Coraz większym zainteresowaniem cieszą się także oryginalne projekty domów tzw. nowoczesne stodoły. Prostota formy pokrytej dwuspadowym dachem jest tania w budowie, ale przede wszystkim niweluje ryzyko powstawania mostków cieplnych, przez które może uciekać ciepło na zewnątrz. Nowoczesne stodoły często przewidują dach dwuspadowy bez okapu, czyli kończący się na równi ze ścianą. Fantazyjnym rozwiązaniem jest uzyskanie dzięki temu całkowicie przeszklonej ściany szczytowej, optycznie powiększającej wnętrze.
Projekty domów WT2021
Prosta bryła to wyznacznik energooszczędności. Najnowsze projekty domów ponadto często opisane są jako domy WT2021. Co to oznacza? Skrótem WT2021 określa się rozporządzenie w sprawie warunków technicznych, których kolejny etap przewidziany jest na 2021 rok. Wtedy to nowobudowane domy jednorodzinne będą musiały być energooszczędne, w dzisiejszym rozumieniu tego określenia.
Wybierając projekty domów warto zwrócić uwagę na ten charakteryzujący je parametr. Dzięki temu nasz nowobudowany dom za dwa lata nie straci na wartości, będzie doskonałą inwestycją w przyszłość całej rodziny. Skuteczniejsza izolacja to wyższe o 3-4% koszty budowy domu, jednak korzyści z niej płynące można zauważyć już po pierwszym rachunku za ogrzewanie. Nasza pracownia już teraz udostępnia gotowe projekty domów o podwyższonych parametrach cieplnych, spełniających zaostrzone w przyszłości przepisy. Warto pamiętać także, że każdy projekt na etapie adaptacji można dostosować do zmieniających się wymogów.
Projekty domów energooszczędnych
Tania budowa i niskie koszty utrzymania sprawiają, że projekty domów energooszczędnych cieszą się coraz większą popularnością. Chcemy budować domy bezpieczne i ekologiczne, łatwe i niedrogie w eksploatacji, ale także nie wpływające negatywnie na środowisko.
Koszty budowy domu energooszczędnego zwiększają oczywiście nowoczesne instalacje. Najnowsze projekty domów często przewidują systemy ogrzewania oparte na odnawialnych źródłach energii. Pompa ciepła, wentylacja mechaniczna z rekuperatorem, odzyskującym ciepło z usuwanego powietrza zużytego, a także wspomagające systemy cieplne kolektory słoneczne są alternatywnymi rozwiązaniami do standardowych systemów.
Najpiękniejsze projekty domów 2019
Czy dom energooszczędny o prostej bryle i ascetycznym dachu może być ładny? Oczywiście! Nasze najnowsze projekty domów jednorodzinnych zachwycają niebanalną elewacją, dużymi przeszkleniami (na południowej ścianie!), wprowadzającymi ogród do wnętrza oraz przestronnymi tarasami, zarówno na parterze, jak i na piętrze.
Najmodniejsze kompozycje na elewacji, zestawiające biały tynk ze szlachetnością drewna czy industrialnym chłodem betonu sprawiają, że domy nowoczesne wyglądają niezwykle efektownie i pięknie prezentują się na każdej działce.
Najmodniejsze projekty domów w ofercie Pracowni DOM.pl . Poczytaj więcej na naszej stronie o najnowszych projektach domów.
Dodaj komentarz