Start Arrow Budowa domuArrow Projekty domów dla 4 osobowej rodziny: mały i tani dom z pięknym wnętrzem

Projekty domów dla 4 osobowej rodziny: mały i tani dom z pięknym wnętrzem

Projekty domów, dostępnych w naszej pracowni DOM.pl, niejednokrotnie udowadniają, że nawet mała powierzchnia może być świetnie i wygodnie zorganizowana, zapewniając codzienny komfort kilkuosobowej rodzinie. 

Potwierdza to projekt domu AC Lea II CE (DOM AF8-08) – dom z poddaszem użytkowym o powierzchni nieco powyżej 80 mkw. Elegancka prostota tego budynku sprawia, że mimo niewielkich rozmiarów, prezentuje się on bardzo atrakcyjnie na każdej działce. A ta nie musi być duża – dom zajmuje mało miejsca, a ponadto zamiast garażu, przewiduje praktyczną wiatę garażową.

Projekt domu AC Lea II CE (DOM AF8-08)

Projekt domu AC Lea II CE (DOM AF8-08)

Małe i tanie w budowie projekty domów

Wiata to atrakcyjna alternatywa do garażu w bryle budynku. Projekty domów z wiatą garażową cieszą się uznaniem wśród inwestorów, poszukujących domów na wąską czy małą działkę. Co istotne, ażurowa konstrukcja wiaty nie przytłacza małego budynku. Może natomiast stać się jego efektowną ozdobą i urozmaiceniem, szczególnie jeśli do jej dekoracji użyjemy pięknych powojników czy bluszczy.

Projekt domu AC Lea II CE (DOM AF8-08)

Projekt domu AC Lea II CE (DOM AF8-08)

Budowa wiaty jest także znacznie tańsza niż garażu. Wybierając projekty domów tanich w budowie warto więc rozważyć to alternatywne rozwiązanie. Oczekując niewysokich kosztów realizacji warto również wybrać taki projekt domu, jak np. AC Lea II CE (DOM AF8-08) – jego prosta, zwarta bryła i dwuspadowy dach przyczynią się do znacznych oszczędności na placu budowy. Dają również możliwość uzyskania bardzo ekonomicznego utrzymania budynku – prosta konstrukcja ogranicza ryzyko powstawania mostków cieplnych, przez które ciepło mogłoby uciekać na zewnątrz. Co istotne dla zwolenników energooszczędności, prosty, dwuspadowy dach świetnie nadaje się do zamontowania na nim systemu solarnego.

Projekt domu AC Lea II CE (DOM AF8-08)

Projekt domu AC Lea II CE (DOM AF8-08)

To, co zachwyca w projektach takich jak ten, prezentowany w tym artykule, to zestawienie klasycznej zabudowy z nowoczesnymi trendami wykończenia. Estetyczna biel elewacji doskonale kontrastuje z ciemną dachówką i ciepłym drewnem, nadającym całości wysmakowanej elegancji. Taki dom pięknie prezentować się będzie w każdym otoczeniu, zarówno w krajobrazie wiejskim, jak i w miejskiej zabudowie.

Projekty domów od środka

Nowoczesne trendy widać również w układzie wnętrza projektu AC Lea II CE (DOM AF8-08). Mimo małej przestrzeni, architekci bardzo wyraźnie oddzielili strefę dzienną od nocnej, tworząc komfortową przestrzeń dla 4 osobowej rodziny.

Parter to przede wszystkim piękna strefa dzienna, którą tworzy salon, jadalnia oraz kuchnia. Otwarcie kuchni nadaje pomieszczeniu przestronności, tak pożądanej w nowoczesnych wnętrzach. Tę potęgują także duże przeszklenia, łączące wnętrze z ogrodem. Prowadzą one na taras, który zdobiony jest przez efektowną pergolę, nawiązującą stylistycznie do garażowej wiaty.

Doskonale doświetlone są także pomieszczenia na poddaszu. Tu pokuszono się o wysokie okna – porte-fenêtre – które zapewniają domownikom wyjątkowy widok na panoramę okolicy, a z sypialni czynią komfortowe apartamenty.

Mimo niewielkich rozmiarów, w projekcie nie mogło zabraknąć oczywiście pomieszczeń pomocniczych. Są więc tu i pojemna spiżarnia przy kuchni, i praktyczna kotłownia oraz mała toaleta na parterze, uzupełniająca strefę sanitarną na poddaszu, którą tworzy obszerna, rodzinna łazienka. Popularnym rozwiązaniem, które uwzględniono również tu, jest także dodatkowy pokój na parterze – większa rodzina przeznaczyć go może na dodatkową sypialnię, np. rodziców, mniejsza – urządzić zaciszny gabinet lub przyjemny pokój gościnny.

Projekt domu Projekt domu AC Lea II CE (DOM AF8-08) od środka

Projekt domu Projekt domu AC Lea II CE (DOM AF8-08) od środka

Projekt domu Projekt domu AC Lea II CE (DOM AF8-08) od środka

Projekt domu Projekt domu AC Lea II CE (DOM AF8-08) od środka

Następna »

Autor: Marta Hawrylak
Projekt: Pracownia projektów DOM.pl

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Lipiec 9, 2018
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Wnętrza projektów domów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Obejrzyj zdjęcia domowników