Start Arrow Budowa domuArrow Projekty domów drewnianych

Projekty domów drewnianych

Budowa domu w technologii drewnianej nie tylko ma wymiar ekonomiczny, bo po kilku tygodniach od rozpoczęcia inwestycji możemy w domu zamieszkać, bo zastosowanie surowca naturalnego sprawia, że nasz dom w użytkowaniu jest „oszczędny”...

Dom drewniany to przede wszystkim zdrowy styl życia. To zielone, ekologiczne miejsce naszego codziennego bytowania. Budownictwo to sektor, który zużywa najwięcej różnorodnych surowców. Drewno jest jednym z odnawialnych surowców, które tworzy szczególny mikroklimat, dzięki czemu żyjemy dłużej i ochraniamy środowisko. Technologią zieloną możemy śmiało nazwać budownictwo drewniane.

an juliaProjekty domów drewnianych – AN JULIA CE
uroczy dom o powierzchni 81 m2 w technologii szkieletu drewnianego.

To, co gwarantuje drewno to równowaga, harmonia i ciepło. Drewno jako surowiec jest niezmiernie łatwe w obróbce, zapewnia doskonałą izolację termiczną jest też odporne na działanie wielu czynników chemicznych. Szczególną właściwością drewna jest łamanie wzdłuż włókien, co daje umożliwia stosowanie metalowych łączników, gwoździ czy wkrętów. Wówczas nie jesteśmy zmuszeni do stosowania tzw. przerw technologicznych na osuszenie ścian czy na kolejne warstwy ocieplenia. Dom drewniany oddycha sprawiając jednocześnie, że ściany i dach izolują ciepło. Projekty domów drewnianych sprawiają, że bycie bliżej natury jest dla inwestorów łatwiejsze i tańsze. Nie muszą sięgać po domy w technologi tradycyjnej i dopiero później, na etapie adaptacji zmieniać ich technologie ich wykonania.

an kolibaProjekty domów drewnianych – AN KOLIBA CE
Dom parterowy, z użytkowym poddaszem, niepodpiwniczony, z garażem, o powierzchni 109 m2

Niewielka gramatura budynku powoduje, że tańsze jest wznoszenie fundamentów. Jeśli posadowienie fundamentów nastąpi przez nadejściem mrozów wówczas możemy kontynuować budowę zimą. Dom drewniany nie wymaga żadnych dodatkowych mokrych prac.

Nośność konstrukcji domu drewnianego pozwala też na łatwiejsze przeprowadzenie prac remontowych, modernizacyjnych czy rozbudowy budynku. Zastosowanie technologii drewnianych przy budowie domu daje możliwość na zwiększenie powierzchni użytkowej budynku ze względu na cieńsze ściany wewnętrzne, w stosunku do technologii murowanych.

jemiolaProjekty domów drewnianych – AN Jemioła CE
Dom w technologii  szkieletu drewnianego o powierzchni 91 m2

Wybór technologii drewnianej oprócz tego, że zapewnia zdrowy styl życia, komfort to jest naszym osobistym aktem walki o ochronę środowiska, z postępującym globalnym ociepleniem klimatycznym. „Domowa” ekologia może stać się skuteczną bronią do zmniejszenia stężenia dwutlenku węgla w atmosferze. – konstatuje Paweł Szczepanek, kierownik Działu Doradztwa Inwestycyjnego z firmy projektowej ARCHETON . – Żyjąc w zgodzie z naturą, chroniąc otoczenie, chronimy również nasze gniazdo rodzinne, a przede wszystkim chronimy nasze dzieci przed chorobami cywilizacyjnymi takimi jak alergie czy astma.

 

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: budowa domu