Start Arrow Projekty domówArrow Projekty domów energooszczędnych

Projekty domów energooszczędnych

Projekty domów energooszczędnych to kategoria budynków, ciesząca się niesłabnącą popularnością. Ich cechą szczególną jest zmniejszone zapotrzebowanie na ciepło.  Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom architektonicznym i instalacyjnym, domy te gwarantują duże oszczędności na etapie późniejszej eksploatacji budynku. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą projektów domów energooszczędnych!

Jako pierwszy na liście naszych propozycji pojawił się projekt DPS Faro CE (DOM DPS1-45). To nowoczesny dom jednorodzinny z poddaszem użytkowym. Wyróżnia go atrakcyjny wygląd oraz tani koszt budowy. Biała elewacja budynku pięknie komponuje się z popielatymi detalami i drewnianą stolarką okienną. Prostokątna bryła została przykryta dwuspadowym dachem. Liczne przeszklenia doświetlają wnętrze naturalnym światłem. Na parterze mieści się część dzienna, składająca się z: otwartej kuchni ze spiżarnią, jadalni i salonu z przytulnym kominkiem. Na tej samej kondygnacji zaprojektowano także: łazienkę z wanną, gabinet oraz pomieszczenie gospodarcze. Zadaszony taras jest przedłużeniem części dziennej i miejscem wypoczynku w gronie rodziny i przyjaciół. Poddasze to natomiast wygodna część nocna, dedykowana domownikom. Mieszczą się w niej: trzy, duże sypialnie z przestronnymi garderobami oraz łazienka z wanną i z kabiną prysznicową. 

Kolejnym, bardzo atrakcyjnym projektem domu energooszczędnego jest projekt DZW Radosny 5 CE (DOM DW2-46). To bardzo innowacyjny dom, wybudowany na planie prostokąta i przykryty dwuspadowym dachem bez okapów. Projekt posiada wygodny jednostanowiskowy garaż. Jasna elewacja budynku pięknie komponuje się z popielatą okładziną. Projekt nawiązuje do stylistyki tzw. nowoczesnej stodoły. Na parterze ulokowano część dzienną, składającą się z jednoprzestrzennego pomieszczenia, łączącego: kuchnię, jadalnię i salon, obok którego zaprojektowano niedużą toaletę, przeznaczoną dla gości. Parter przewiduje dodatkowo: łazienkę z wanną, gabinet oraz sypialnię dla gości. Przedłużeniem garażu jest kotłownia. Przy wiatrołapie znalazło się miejsce na pojemną garderobę. Na poddaszu zaś mieści się część nocną, która składa się z: trzech sypialni, łazienki oraz ogólnodostępnej garderoby. 

Wszystkie projekty domów spełniające WT2021 to domy energooszczędne. Poznaj naszą ofertę. Całą ofertę projektów domów znajdziesz na naszym serwisie.

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


Maj 23, 2021
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

 
 
Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: projekty domów